Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bulgesz777

    tag

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem volt egy Samsung T220-as monitorom TN panellel, mégcsak nem is led világítású, max 1680x1050 felbontással, arról váltottam a DELL P2414H monitorra. A helyzet az, hogy ez mintha jobban fárasztaná a szemem. A régi Samsungom előtt órákat tudtam ülni, netezni, játszani és nem fáradt a szemem egyáltalán, míg ez előtt a DELL "űbercsoda" monitor előtt érezhetően fáradok, picit még szédülök is. (Volt egy Benq G222HDL TN paneles, de már led világítású monitorom is, az is rosszabb volt a sima samsunghoz képest., mintha annál is jobban fáradt volna a szemem.) Mi a fene miatt lehet ez? a LED háttérvilágítás miatt? Kezdem nagyon sajnálni a tizenpárezerért eladott kis 22" TN samsungomat. A 63e-es DELL eddig meg sem közelíti és ez számomra nagy baj. Vélemény? (Kalibráltatva nem volt a DELL monitor)

    Megjegyzem, a cégnél ahol dolgozok egy régi de minőségi, szintén TN paneles és NEM LED-es világítású 19" 4:3-as HP monitor van, mely előtt napi 8 órát tervezek CAD-en 2 éve és egyáltalán nem fáradok. Szemüvegem sincs. A látásom kiváló (egy hete nézték meg). Erre itt ez a DELL és pffff......

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák