Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebald

    csendes tag

    Sziasztok!

    1,5 -2 éve volt egy villámcsapás ami szétküldte a régi LG 24" FHD monitorom, azóta egy 32" sony TV-t használok, ami sajna csak FHD. Elég pixeles is, és 3-4 óránál hosszabb használat után már nagyon érzem a szem fáradtságot, néha kis fejfájást is, gondolom a villódzásmentesség hiányáman.

    Szeretnék egy jó általánosan amolyan mindenes monitort.
    Fél éve keresgélek, hogy mit is kellene venni 50% ban meló - webes tartalmak, 30% film, a maradék Forza & FPS :)

    Itt is sokat olvasgattam, 27" 1440p 144Hz IPS eket néztem, aránylag jókat írtatok a Dell S2721DGF ről, hasonló tulajdonságokkal, de teszteket is nézve valamivel jobb kontrasztal rendelkező ASUS XG279Q - is szóba jött, viszont ennél a modellnél a rtings mérése alapján ha pl. játéknál be esik 60Hz környékére akkor nagyon magas lesz a bemeneti késés, bár ez nem tudom, hogy mennyire észrevehető, más oldal tesztjein nem panaszkodtak az xg279q bemeneti késésére.. Vélemény? DELL vs Asus [link]

    Páran azt mondták, hogy 32" os mostani tv után (képhibáit leszámítva) kicsi lesz a 27", ezért néztem pár 34" 21:9 est is...

    Az egyik az LG 34GN950-B és az ACER XV340CK -t , itt sem olyan nagy a két monitor közötti különbség [link]
    Páran írták, hogy webes tartalomhoz, excel táblázat, stb.. annyira nem jó a 21:9. sajnos nem sok az összehasonlítási alapom a 27" 16:9 & 34" 21:9 között.
    Ha valaki 34" 21:9 1440p -t használ érdekelne a személyes véleménye, főleg a webes tartalmak, táblázatkezelők stb..

    Egy jó ismerősöm most vett egy ASUS TUF VG27AQ-t, hát nem voltam tőle elájulva, kicsit mosottnak szűrkésnek tűnt a kép, és a szöveg sem volt a leg tisztább, ezért a kontraszt miatt kinéztem két VA panelos 32" os 1440p -s monitort is,
    LG32 GK850G-B & DELL S3220DGF [link]

    Fontos lenne a szöveg tisztasága, tiszta éles kép, és hogy ne essen szét a kép játéknál mint a jelenlegi TV-n.

    27" ba soknak gondolom a 4K felbontást, 32" ba már talán jó is lenne a 4K, itt biztos tisztább olvashatóbb is lenne a webes tartalmak, betűk, de azok sokkal lassabbak, 60Hz 5ms... De ha használna valaki 32" 4K-t az ossza már meg a személyes tapasztalatait.

    Ár ésszerű keretek között szinte mindegy.

    A fent említett monitorok közül ki melyiket ajánlaná általánosan mindenre is jó kategóriába?

    Válaszokat előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák