Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz mind_against #104984 üzenetére

    Én használtam hardveres G-Sync monitort és FreeSync+Gsync Compatible monitort is.
    Alapvetően működés közben semmi látható különbség nincs a kettő között. Amit másképp tud a hardveres G-Sync az a működési tartomány.

    Egy Freesync/Gsync Compatible 144 Hz-es monitornál a szinkronizáció működési tartománya általában 48-144 Hz, vagy 40-144 Hz. Ha 40, vagy 48 FPS alatt van játékokban a képkocka szám, akkor a szinkronizáció nem működik, hanem általában azt csinálják ezek a monitorok, hogy megduplázzák a limit alatti frissítési számot, tehát ha van 28 FPS-ed, akkor a monitor 56 Hz-en fog működni. A limit alatt mivel nem megy a sync előfordulhat shuttering, vagy képtörés.
    A hardveres G-Sync esetében ez a tartomány 1 Hz-ig megy, tehát ha 16 FPS-ed van, akkor 16 Hz-en fog menni a monitor.

    Az én személyes véleményem az, hogy nem éri meg a hardveres G-Sync a felárat, mivel oké, hogy nem lehet képtörés nagyon alacsony FPS szám mellett sem, de például 30-35 FPS-nél nekem már nem az lenne a bajom, hogy képtörés van, hanem hogy játszhatatlanul akad a játék ilyen képkocka számmal.

    Fentieken túl a G-Sync modulnak van egy viszonylag gyakran előforduló hibája: [link]
    Firmware megoldás nincs rá a mai napig, mikor néha előjön egy monitor ki és bekapcs megoldja a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák