Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunner

    senior tag

    válasz nelopj #104003 üzenetére

    27 colra ne vegyél neki szerintem 1080p-s monitort. Mindenki másképp vélekedik róla, van akit nem zavar, én azok közé tartozom akik szerint meg lehet szokni, de azért nem voltam vele mérhetetlenül boldog.
    Dell U2312HM 23" 1080p IPS 70hz-ről mentem át Acer XB271H-ra. 27" 1080p TN 170hz(OC)-ra, szemmel láthatóan nagyok voltak a pixelek, nem volt kellemes a szememnek,se a felbontás, se a betekintési szögek, se a színek igazán, de két hét alatt megszoktam. Egy hete vettem egy LG 27GL850-B-t 27" 1440p IPS 144hz. Ég és föld. Egymás mellett van nálam jelenleg is a kettő, szegény Acer siralmasan rosszul mutat az LG mellett.

    Ha jól látom a gyereknek lesz elsősorban a monitor. Jó az irány az IPS-sel, nagyon támogatom, már csak azért is mert "csak játszik" de azért gondolom megy a youtube meg a stream nézés, nem mindegy milyenek a színek.
    Ha 240hz akkor legyen 1080p de csak 24". Az reális értelmes grafikai beállitások mellett egy erős vga-val amit venni akarsz neki, és a monitor mérete miatt sem lesz rossz élmény a felbontás, de én nem ezen az úton indulnék el.
    1440p-re szerintem 144hz-nél több nem kell, (esetleg fullos g-sync monitor hardver modullal, az tud 170hz-es OC-t) bármennyire is hajtja a 240-et, semmilyen játékban nem fogjátok kihasználni (2080ti kivételével), hacsak nem q3 arénázik vagy cs1.6-ozik. 240+ fps kell hozzá konstans, különben csak az adaptiv sync megy folyamatosan; ennyi erővel lehetne 144hz és ha tudja a gép tartani, bele se kell maszatolnia a szoftvernek.

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

Új hozzászólás Aktív témák