Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cheeka

    tag

    válasz strabowsky #70201 üzenetére

    Ez az évi 30000 felett nem tudom honnan jön, régebben volt nagyobb jelentősége, mikor még a diesel sokkal többe került. Az biztos, hogy a diesel bonyolultabb (turbo, adagoló, izzítás stb.), de a gyárak beleteszik a mai benzinesekbe is a direkt elromló alkatrészeket. Ez a diesel-benzin story végtelen.
    Személy szerint nekem utcai használatra nem kell benzin:
    1. mert az a lábam alatt nagyon sokat eszik egy benzines, volt 318is-em, átlag 12l, a mostani 320d 7l.
    2. a diesel hangja nem zavar, a 320d szerintem nagyon halk
    3. a nyomatéka nagyon szerethető, ez nem kérdés, a benzines visszaváltogatós
    4. van egy diesel ktam :))

    giigz
    a nyomaték sokkal fontosabb adat és hogy milyen fordulat tartományban adja le, ha nem volt még dieseled, akkor nem tudhatod.

    joamilestoné
    Én is ezt mondtam:
    "Ja és ez valóban tud 5l-t fogyasztani, a 320 benzin pedig majdnem a dupláját"
    kipróbáltam hosszú távon, 110 országút, pálya 130, kerültem az intenzív gyorsulást, 5 valamennyi átlag jött ki.
    Kérdezz meg egy két szerelőt, melyik a jobb motor 20d vs 30d.
    Amúgy sem használod ki az erőtöbbletet, csak szájkaratéban, esetleg néha lámpánál, de az többet kajál, és 1,5x több a baja.
    Hidd el, Bmw e46 dieselbe a 20d (vagy 18d szinte ua.) a legkedveltebb és legjobb motor.

Új hozzászólás Aktív témák