Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diegho

    nagyúr

    válasz nrc #152806 üzenetére

    90-es országút 2 fővel 6-6,5 között biztosan tartható klímával is. Én reggelente nem klímázok, délután már igen és így jöttek ki a leírtak 10-15% város, többi kint 1-3 fő között változó létszámmal. Nagy komoly probléma ezekkel az opelekkel nincs, nem rohadnak, nincsenek túlbonyolítva. Én ráadásul a hahu legolcsóbb 1.6 digit klímás autóját vettem meg. Kicseréltem benne amit kellett (szinte csak kopó alkatrészek) és használom. Eddig egyszer szívatott meg, amikor télen lehalt az EGR szelep és hideg indítás után azonnal leállt. Indítás után fél percig adtam neki a gázt úgy 1500 fordulatra és onnantól már szépen járt. Kapott új EGR-t (~30k) és levakoltam, kifordítottam, kész is van. Először lambdaszondára gyanakodtam, ezért azt is vettem bele, nem kellett volna, de mindegy most egy 10 évig azzal sem kell foglalkozni. Lassan 160k km van benne, szerintem ha találsz egy valósan ilyen körüli futásút, amin a kopó alkatrészek - gömbcsukló, gátlók, tárcsák, betétek, stab pálcák ki voltak cserélve, akkor sokáig probléma mentes lehet. Enyém osztrák, így a kipufogó szétrohadt, megkapta múlt héten a bosal teljes rendszert (ha nem ingyen lett volna, akkor 25k körül fizettem volna érte unix kedvezménnyel). Az alkatrészek ára is egész kellemes, pláne unix/bárdi kedvezménnyel, vagy cromaxtól/kovács autótól.

Új hozzászólás Aktív témák