Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kegyetlen19

    csendes tag

    válasz hwérdeklődő #28291 üzenetére

    Erre én is kíváncsi lennék,
    főleg az újabb tápoknál,
    mert én szerintem ott már a két 12V-os ág a két nagy fogyasztó, a CPU és a VGA között oszlik el. De az is lehet, /mivelhogy a cpu-hoz 2 vagy 4 vezetéken a vga-hoz meg 3 vezetéken megy a 12 volt/ hogy a cpu és a vga is kap mindkét ágból 12 voltot, hogy kiegyenlített legyenek az ágak leterheltsége.
    De ez csak a saját feltételezésem, javítsatok ki ha nem így van.

    De azt biztosra tudom mondani, hogy a CHIEFTEC GPS-400AA-101 A /Delta/ tápegységénél hogy van. Szétszedtem. Címke alapján két 12V-os ága van.
    1-es ág: 24-pin-es alaplapi csatlakozó + 3db molex csatlakozósor + 1db sata csatlakozósor.
    2-es ág: 1db 4-pin-es CPU csatlakozó + 1db 6-pin-es PCI-E csatlakozó.
    És ezután jön az átvágás, mikor a 2db 12V-ágat összehidalják a panelen /képen látható/.

    Emlékszem régebbről a tesztekben volt erről szó, hogy sok tápegységnél előszeretettel a panelon összevoltak kötve az ágak, a címkén meg két különálló ág volt feltüntetve.
    /de az újjaknál már nem így van/

    (#28291) hwérdeklődő Ha van lehetőséged /nem garanciális/ és érzel magadban egy kis műszaki hozzáértést, szed le a táp burkolatát és a panelon könnyedén meg fogod látni hogy melyik vezeték melyik 12V-os ághoz van kötve.
    Szerintem ez a legbiztosabb módszer.

    Egyébként belenéztem a CHIEFTEC GPS-450AA-101 A /Delta/ tápomba is, ugyan ez a helyzet.
    Tehát a 400W-os és a 450W-os is egyágas /összekötött/ 12V-os rendszerű.

    [ Szerkesztve ]

    Kegyetlen Kepu. ASUS M5A97 Pro - AMD P.II X4 965 - 8Gb DDR3 - ATI 5750

Új hozzászólás Aktív témák