Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JoinR

    senior tag

    válasz VMatteo #23778 üzenetére

    #23776 Tel Elek: te azt sugallod, hogy a magyar ingatlanárak pár éves távon verni fogják az eurós befektetéseket? Persze az igaz, hogy a piacon akkor lehet nagyot szakítani, ha szembe mész az árral (és még igazad is van), de ez a mostani kilátások alapján nagyon vad feltételezés. A rendszerbe kódolva van a forint elértéktelenedése a relatív alacsony reálkamatlábakkal.

    #23778 VMatteo: Igazából az számít, hogy te elégedett legyél a befektetéseiddel :) Kinek mi a "rossz" befektetés..nekem elég rossz befektetés lenne egy illikvid kockázatos eszközben 40M ugyanakkora hozammal, mint kb. 14M szinte kockázatmentesben (PMÁP ~országkockázatára gondolok) - nyilván sarkított az összehasonlítás, mert nem tudjuk milyen infláció jön, de még a konzervatív becslésekkel is simán veri a PMÁP az ingatlant. Ettől függetlenül én se hirdettem meg az összes ingatlanom (részben azért is, mert már most teljesen befagyott a piac). A közgazdaságtani racionalitás szerint saját tőkéből ingatlant venni már évek óta nem éri meg befektetési célból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák