Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16729600

    törölt tag

    válasz ludsimon #24255 üzenetére

    Nem titkosak az infók :) Egy nagy gyógyszerkutató cégnél vagyok infós, ( a belső hálózatot felügyelem,adatvédelem,hozzáférések,jogosultságok, külső hálózat jogosulatlan be és kilépéseinek csekkolása stb.stb ) 6 éve vagyok kint a párommal ő diplomás nővér intenzíven.Az igazsághoz hozzátartozik,hogy majd 2 évet "focista feleség" voltam,mert amíg ő egyből talált melót én nyelvtudás hiányában háztartást vezettem ezen idő alatt :) Igaz,hogy az ő fizujából is nagyon jól elvoltunk,de így még jobb a helyzet.A fizuk jobbak mint a Németeknél,pld itt 14 havi teljes járandóság van ( egy nyaralásra egy karácsonyra pluszban )Persze azért ára is van a más kúlturális és nyelvi közegnek,nem csak napos oldal van.A mentalitás teljesen más mint otthon,ezt nagyon szokni kell.Itt rend és fegyelem van,ha eldobnál egy csikket kinyírnának.Mindenhez és mindenkihez termint ( időpontot kell kérni ),itt mást jelent a baráti társaság vagy a kollégák.A melóhelyemen szoktam mondani,hogy jó hogy nem kell igényelni A528-es űrlapot,mert szexelni szeretnék este a párommal és kellene rá egy pecsét :) Első hónapban kikötöttük a kutyát Leibnitzbe egy sportbolt elé,10 percre mentünk be,kint már csődület fogadott minket,ránk hívták a rendőröket és már vártak a regionális állatvédőkkel egyetemben,mert állítólag túl meleg volt a blökinek.A faluban pár napja tüntetés volt ,mert bezárják a helyi rendőrőrsöt és tiltakoztak ellene,egy faluval lesz csak arrébb a legközelebbi,mert itt 4 éve nem volt miért kimenniük a yardoknak.Ha kint hagyod a pénztárcádat tesznek bele,a kocsit nem kell bezárni,a portákon is a kapuk tárva nyitva vannak.Én még lazért bringát nem láttam sehol.Szokni kell,de a köz és létbiztonság összehasonlíthatatlan a hazai helyzettel.Havonta megyünk haza Pécsre,most már a telómba hangjelzéses emlékeztető van beállítva,hogy a tető antennát szereljem le a verdáról,mert eddig 5X lopták el és itt kiesek a gyakorlatból :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák