Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. V.

    tag

    válasz Dr. Szilikát #90927 üzenetére

    A hűtés a 105-ös poti, de furcsa módon, amelyik jobban melegszik, ám hangosabb is, azon durván középállásban langyos hőfokon már elindítható a hűtés, addig a másik (jobb) oldali esetén, ami a gyengébb, hasonló hőfok elérése mellett egyáltalán nem indul el a hűtés, bármerre szabályzom. (Ez csak egy kiegészítés.)

    Paralel (monó) módban is 1 LED-del kevesebbet mutat a jobb oldali (gyengébb), mint a bal. (lásd a képeket)

    A mellékelt képeken látszik, hogy bármilyen bemenő mellett durván 5dB-el gyengébb a jobb oldal. Ezt egyik potival sem lehet felhozni azonos szintre.

    A 104-est próbáltam csenddel, szöveggel, duál és paralel módban is, teljesen azonos a hangzás, pedig elég sokmindent kihallok a zenékben, igaz azt fejhallgatóval. Nem méregettem, mert nem tudom hol kéne és mit.

    A 103-assal egyik állásában egy kb. 50Hz-es (mint az árnyékolatlan kábel okozta) búgás hallható, másik irányba kitisztul. Olyan 20%-os helyzetben a legtisztább paralel módban állítva, tehát ott nincs alapzaj max hangerőn sem.

    A rajzon LDR101 LIGHT néven fut 1 cserélt alkatrész, ugyanis a 2 oldalon nem azonos a kettő, ellenállásnak van jelölve a rajzon 2 lábbal, ezzel szemben ez 4 lábú alkatrész, egyik oldalán (álló lábaknál) a panelon + - jelöléssel.
    Emellett a rajzon szereplő VDR-LDR LIGHT nevű LED pl. a készülékben nem is található, ami a VR104-es poti és a limiter kapcsolójára menne... nem lehet, hogy optocsatoló az és itt a képen ilyen formában van zsugorcsövezve?
    Gondolom a limiter szerepét tölti be egész egyszerűen: ha túllépi az értéket, világít, így csökkent a kimenőből, azaz egyszerű AGC modul.

    Teszt eredmények:

    50Hz -30dB bemenő jel esetében a VU -15dB-re állításánál a hangfal-kimeneten mérhető (terhelés nélkül):
    bal: 2.06V
    job: 1,90V
    50Hz -30dB VU -10 VU-n:
    bal: 3,66V
    jobb: 2,50V

    Szimmetrikus bemeneten 0,7V-on hagyva a bemeneti érzékenységet a 2 VU-t azonos -5dB-es szintre állítva:
    bal: 9,8V
    jobb: 9,1V

    +6dB-re állítva (CLIP LED fél fénnyel világít)
    bal: 55,7
    jobb: 53,4V

    Paralel max hangerő +6dB (teljes fénnyel világít a CLIP):
    bal: 103,8V
    jobb: 93,0V

    Limiter egyik esetben sem volt bekapcsolva.

    Tehát még azonos VU-szerinti kimenő mellett is kevesebb a jobb oldali minden esetben.
    A bemeneteket kívül többször is felcseréltem, semmi változás, tehát a különbség készüléken belül keletkezik. De hol?

Új hozzászólás Aktív témák