Hirdetés

Hirdetés

  • Shadows of Doubt teszt

    gp Vajon mennyire – és meddig – lehet szórakoztató egy véletlenszerűen generált detektíves játék? Végtelen mélységű összeesküvések várnak vagy csak felületes ügyek? Kinyomoztuk, mit is kínál ez az ambiciózus indie projekt!

  • 90 wattal tölt a Xiaomi 15

    ma Októberben tarthatja a márka a kínai bemutatót, hogy meglegyen az első Snapdragon 8 Gen 4-es telefon címe.

Új hozzászólás Aktív témák

  • lanszelot

    addikt

    Hello,
    Egyetemen beiratkoztam az elektro klubba.
    Nagyon minimális elmeletet veszünk, és kapott cuccokból össze állítunk ezt azt.
    Ma egy kis rádiót készítettünk.
    De semmit se mondtak róla. :(
    Alkatrészek /én keresgettem ki netről, lehet valami nem az amit írtam, a kódok az tuti/:
    2db 100k -ellenállás
    2db 1k -ellenállás
    1db 270 ohm -ellenállás
    2db 0.1uF 104 -kondenzátor
    1db 0.01uF 103 -kondenzátor
    47uF 25V -kondenzátor
    BC548B -bipolar tranzisztor
    SUM TA7642 14B02Y -AM rádió detektor IC
    Tuning capacitor TTWM - ezt nem tudom mi magyarul

    Kérdéseim:
    1.- 103 és 104 kondenzátorokat mindegy hogy raktam be
    de a 47uF kondenzátornak már jelölve volt a lába, azaz azt nem mindegy hogy rakom be.
    Miért? Mi a különbség, hogy az egyik mindegy a másik nem?
    2.- Tuning capacitor az mi? Potméter?
    3.- SUM TA7642 14B02Y AM rádió detektor IC - Ez mi? Tranzisztor?

    4.- Nézegettem ilyen szetteket ebay-en /UK ban élek/ , de nagyon sok fele van.
    Pl fm rádió, amit még használni is lehetne. De nem tudom melyik ami használható is.
    Ami nem sistereg, recseg. Hanem lehet neki örülni, hogy én raktam össze, és az erősítőmre dugva, hallgatható is.
    5.- Ezek általában 2db 1.5V elemmel működnek. ki lehet váltani 3.7V akksival?
    Tele van velülk a net 3.7V 800mAh 2.96Wh Töltés limit 4.2V /SL-1102A/
    6.- Simán vagy kell hozzá ellenállás, vagy más is kell? Ha kell mi kell hozzá?
    7.- USB töltő is kell gondolom hozzá, az milyen? Bármelyik 3.7-es jó? pl TP4056?

    Nagyon nagyon kezdő vagyok, semmit se tudok. Kerlek úgy írjátok, hogy értsem.
    Tudom sok kérdést tettem fel, de nem tudom senkitől megkérdezni.

Új hozzászólás Aktív témák