Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz PROTRON #78949 üzenetére

    Tudom hogy általánosítva igazad van,
    de épp ehhez a napelemes lámpához írnák pár sort.
    Igaz nem vérprofesszionális ipai lámpák hanem a mezei kis földbeszúrható, az a tökgagyi.

    2 hónapja vettem 5 darabot, még működnek, egész éjjel világítanak a kerti út szélébe leszúrva.

    190 azaz százkilencven forint volt darabja.

    Ennyiért először is csoda hogy működik,
    másodszor ha nyár végéig kitartanak, és esetleg elromlik, ki az a hülye aki a 190 forintos lámpába 500-ért akkut, 600-ért napelemet, 50-ért ledet vesz és megjavítja?
    Magam nagy javító és nem kidobálós vagyok, a kisgépeim zöme és sok minden a kukából kivett, kidobásra ítélt szerkezet amiket szépen megcsinálgattam kisebb összegekből. Csapágycsere, kapcsolócsere, kenés, szénkefecsere stb. Ez így rentábilis is, pl.a legutóbbi egy 10 kilós félipari falbontó és ütvefúró volt aminál a kefekopás, a karbantartás hiánya miatt a keferugó széttrancsírozta a kommutátort.
    A 40ezer forintos gépet 7200 forintért megjavítattam és van egy fasza ütvefúró és vésőgépem, és nem landolt a szemétbe a gép.

    De 190 forintos készüléket szerintem a földön senki nem fog bütykölgetni mert gazdaságilag és időráfordításban is értelmetlen és deficites.

Új hozzászólás Aktív témák