Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz And #76741 üzenetére

    Igazad van, átfogalmazom: nincs itthon opamp, és emiatt nem akartam boltba menni/ nem tudom értelmezni a kapcsolási rajzot, mert nem építettem még semmit opamp-ból (illetve semmit, ami később működött :DDD), emiatt nem tudom, hogy a kapcsolás az én számomra alkalmas-e, és ha nem, nem tudom, hogy hol változtassak rajta. Szóval nem dolgoznék vele feleslegesen. :U

    A piezo ügyben nincs igazad, 20V-ot is kiad magából kocogtatásra, ami az álmoskönyv szerint nem tesz jót az ADC-nek. Az opamp az impedanciaillesztés miatt van ott, nem kimondottan kell erősítés a jelnek (az oldalon, ahol a kapcsolási rajzot találtam, meg is jegyezték, hogy minek ekkora erősítés), de a másik - egyszerű - kapcsolásból látható, hogy anélkül is lehet olvasni analóg bemeneten. Ez a kapcsolás inkább légmikrofon előerősítő lenne, de én nem a levegőből veszem a jelet, hanem konkrétan kalapácsütések erősségét szeretném vele mérni. :B

    Ha jól tudom pár mA a kimenő jel erőssége, az ADC bemeneti impedanciája pedig 30kΩ körüli. A kérdés, hogy ekkora áramerősséghez lehet méretezni aluláteresztő szűrőt opamp nélkül, vagy nem úszom meg az erősítő építést?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák