Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz a1200 #32846 üzenetére

    PC-tápokat a számítógép terheli, így a kérdés nem nagyon értelmezhető.

    Az 5V-ra 10 Ohm 5W-os, a 12V-ra 22 Ohm 10W-os előterhelés ellenállást gondoltam, mert kb. 0,5A-rel már bekapcsol, és nem zizeg.

    P = U2 /R

    25/10=2,5 W

    144/22=6,5 W

    Voltaképpen miről beszélünk? Nincs túlterhelve egyik sem.

    Az a vicc, hogy semmit sem találtam az ellenállások típusára keresve, pedig érdekelt volna a max. üzemi hőmérsékletük, stb.

    Nem kell foglalkozni a hőmérsékletével, attól eltekintve, hogy biztosítod részére a megfelelő szellőzést. Ezeknél az alkatrészeknél természetes, ha megsüti a kezed, ez így működik a gyári készülékekben is. 20 wattal már forrasztani lehet, mint ifjabb koromban volt például a 20 W-os Minifor páka. Azzal már lehetett ügyködni.

    Egy 10 wattos ellenállás például úgy van tervezve, hogy annak 10 W-ot el kell tudni fűteni, passzív módon, ventilátoros segítség nélkül. A tervezőnek csak annyi a dolga, hogy ezt ne lépje túl, plusz a szellőzés, amit már említettem. És fogdosni sem kell.

    De ha ez így mégsem tetszene, két párhuzamosan kapcsolt ellenállással célszerű kétfelé osztani a disszipált teljesítményt:

    10 Ω helyett 2x 22 Ω
    22 Ω helyett 2x 47 Ω

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák