Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edeleny

    őstag

    Sziasztok!

    Hátha tudtok segíteni!
    Beépített sütőt szeretnék venni!
    Az szinte biztos, hogy Elektrolux márka, de hál istennek van annyi fajta, hogy nem nagyon lehet választani.
    Egyrészt tudja valaki a termék névben lévő betűk számok mit jelentenek? Látszólag egy ovodást kértek meg, hogy találomra nevezze el őket!
    A gőznek mennyire van jelentősége? SteamCrisp-es sütőt néztem, de soha nem volt még gőzsütőm, nem tudom mennyire jó ez vagy nem.
    Az AssistedCooking funkció mennyire éri meg az árát? Van értelme?
    Most ma reggel, épp, ( ez napszakonként is változik :) ), a LOC8H31X sütőt néztem. Van erről valakinek tapasztalata?
    Ezzel a tudással, de nem AquaClean tisztítással van készülék.
    És még egy kérrdés, van valahol normális leírás, teszt összehasonlítás a neten ezekről?

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Na még egyszer, hátha tud valaki érdemben tanácsot adni!
    Beépített sütőt szeretnék venni!
    Az szinte biztos, hogy Elektrolux márka, de hál istennek van annyi fajta, hogy nem nagyon lehet választani.
    Egyrészt tudja valaki a termék névben lévő betűk számok mit jelentenek? Látszólag egy ovodást kértek meg, hogy találomra nevezze el őket!
    A gőznek mennyire van jelentősége? SteamCrisp-es sütőt néztem, de soha nem volt még gőzsütőm, nem tudom mennyire jó ez vagy nem.
    Az AssistedCooking funkció mennyire éri meg az árát? Van értelme?
    Most ma reggel, épp, ( ez napszakonként is változik :) ), a LOC8H31X sütőt néztem. Van erről valakinek tapasztalata?
    Ezzel a tudással, de nem AquaClean tisztítással van készülék.
    És még egy kérrdés, van valahol normális leírás, teszt összehasonlítás a neten ezekről?

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz Piftuka #59724 üzenetére

    Én azért csak válaszolok.

    Gyönyörűen leirtad, a kereskedelmi forgalomba kerülő bor, és pálinka előállítását.
    De.
    A rideg valóság kicsit másabb.
    Eleve amikor az Unió rabólintott, hogy főzhetünk pálinkát, akkor az akkori kormány érve az volt, hogy ez tulajdonképp kármentés, a hullott gyümölcsöt használjuk fel.

    Amikor Józsi bácsi szeptember közepén leszedni az otellót, 12 mustfokosan, akkor bizony megkínálja Szerencsi napfénnyel, minimum 16 ig, mert muszály. Igaz ő nem is tagja semmilyen Mádi motoszka estnek, és nem is akarja forgalomba hozni.

    Nyilván jó, minőségi pálinkát, minőségi gyümölcsből lehet készíteni! Ez tiszta. Csak gyere, és beszéld meg a szilvafámmal, hogy egyszerre a fán éredjen meg a szilva, lehetőleg akkor amikor szabadnapos vagyok.

    Amit leírsz, az a nagyüzemi, kereskedelmi pálinkafőzés. 2-3-400 liter cefrénél, van olyan gyümölcs amihez muszály tenned némi cukrot. Nem rengeteget, de kell hogy elinduljon. Mert 200 kiló gyümölcsért nem éri meg profi pépesítőt venni.

    Ha meg szörnyülködsz a be a talicskába, cefrébe jó lesz, akkor még igen keveset láttál a világból! 😊

    És hidd el, attól hogy hungarikum nagyon sok kereskedelmi pincészet keveri a bort vizzel, és szerencsi napfénnyel.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz Gravity1234 #59892 üzenetére

    Csak két dologra válaszolnék. Először a gáztűzhely nem okoz annyi párát sem, mint amit kilégzel. Nyugodtan maradhat. Másodszor nem tudod belülről kifűteni a hideg pontot. Épp azért hideg pont. A 24 fokhoz képest is hideg marad. Sőt, a nagy hőingás növeli a penészedést. A 21 - 24 az már nagy. Nekem 21 22, 5 fok között szabályoz. Nem tökéletes megoldás, de ha más nincs belső szigetelés is megoldás lehet. Nekem a szélfogó felső sarka penészedett, az áthidaló miatt. Kintről már nem tudtam szigetelni, a plafonon eleve nikecell álmennyezet volt, a horkerbe diszléc. Háromszög alakban felragasztottam egy egy darab nikecellt. Nincs többé penész.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz tibbike01 #59951 üzenetére

    Ez a három kell bele!
    Nézz teszteket.
    Vagy akcióban Finis, Somat tabletta, de csakis a középső ( 11 Action-os azt hiszem) vagy a fullos. 30-35/db már jó ár!
    Az Lidl W5, vagy 5W saját márkát tartják még jónak. És tényleg olyan jó, azt szoktam venni!

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz vzozo #60147 üzenetére

    Először is, nem csak a gépen múlik, érteni is kell hozzá hova kell feltenni!

    Nekünk itthon két fajta van. Egy tizenhuszon ezerbe kerülő Tens/beauty készülék, és egy 1600 forintba kerülő. Mindkettő jo. De, az asszonynak ez a szakmája!

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Hú, gyerekek, egyesek tevúton, vagy qvára vakon vannak a tanacsaikkal!
    Szárítógép nem használ vizet, a ruhaból szedi ki. Bármilyen hihetetlen, ilyen laikus mint en is tudja. Októberben vettem egyet, akkor jártam körbe a témát. Örülök, hogy nem itt. Hőszivattyús, kondenzációs! Az első modernebb technológia, a másik kicsit régebbi. Az első gazdaságosabb mint a másik. A hőszivattyús jellemzően 40 - 50 fokon dolgozik, a kondenzációs 70 körül. ( hideg kondenzátoron csapatja ki a párát, majd vissza melegíti a levegőt) Ez lényegi különbség. Szűrőt ugyan úgy pucolsz,amit meg nem tudsz kinyitni, oda mindkettőnél szerviz kell. Szervizköltsegről meg kb. olyan beszélni, mint, hogy a dízel autóé több mert bonyolultabb. Van még olyan, hogy a vizet a csatornába üríti, vagy belső tartályos. Meg, hogy ez a víztartály mekkora. És akkor itt jöhetne, hogy belepő szint ez meg ez a márka, olcsó de meg van az ára, közép, felső kategória. Ezt meg ezt a márkát ne vedd, mert sokat vittek vissza belőle, de ilyet sehol nem olvastam!
    Meg lehetne olyan tanacsis, hogy szárító gép elé minél nagyobb fordulatú centrifuga. Akinek kombi kell, mert nincs hely, annak kombi kell, tök felesleges letorkolni, hogy ne vegyél. Inkább tanács, hogy mi a hátránya, és hogy lehető legnagyobb fordulatú centrifuga. Na erről ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Anno a legelső porszívóm egy porzsákos Daewoo volt. Némi használat után rajottem, hogy fél év alatt a porszívó árát költöttem papír porzsákra. Akkor mókoltam textil. (a márkához csak papír vokt, egy másik márkáét alakítottam át.) Gazdaságosabb lett, de nem egy végleges megoldás lett. Pár ev után, mikor kilehelte a lelkét, (a villanymotor nem kultiválta, higy megis csak kap port) vettem már Hepa filteres porzsák nelkülit. Semmi bajom nem volt vele, kuka fedél udvaron kinyit, kosz eltűnik, időnként kimostam amit ki kell. Sajnos a filter az egy idő utan akármit csináltam elrakódott, vettem másikat. Aztan sok ev után már nem lehetett kapni, megint másik markából kellett faragni. Most egy Philips ciklonos van. 30 e. volt. Mindene A, vagy A+ kategóriás, uber csendes, kicsi konnyű, szí'mint az állat! Ugy hogy van élet az olcsó porszívók kategóriájában is! A következő, tuti aksis lesz! Csak röhögök a Dyson reklámon, akár egy órás üzemidő. Mire terveztétek, egy hónapos áramszünetre? Kb 120 négyzetméter, kertes családi ház, kutya, macska. Heti kb 3,4 alkalommal használjuk, alkalmanként max10, na jó 15 percet. Lövésem sincs, mi tarthat ettől tovább!

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz chester91 #60372 üzenetére

    Miért nem teszitek egymás tetejére. Nekem lenne helyem, mégis úgy van. Baromi menő, és kényelmes.

    Nekem kb. 13 éve van Samsung mosógepem. Nem rohad, igaz nem a fürdőben van. Teljesen jól műxik. Egyszer kellett tisztítani a dob légtér osszekötőjet, es pár hónapja szenkefét cseréltem a motorba.

    [ Szerkesztve ]

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz ribarszki #60373 üzenetére

    A kombi technológiát nem néztem, de ha a szobahőmersekletű vizet keringeti a kondenzátoron, akkor igencsak pazarló. A dobba tuti nem tesz vizet.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz chester91 #60377 üzenetére

    Nekem szórakoztató elektronikából minden LG, mégis Samsung lesz a következő mosógepem is. Legalábbis az asszony azt mondta, hogy azt akarok venni. :)

    Most láttam szétszedve, semmi rozsda, abszolút. A horganyzott részeken van némi utaló jel, de még ezer év. Nagyon jól mos, korához képest még tudás is van benne.

    A legelső egy felültöltős Ignis, Indesit volt? 3 év alatt vezérlést kellett cserélni, és semmi fém nem maradt rajta, mondjuk ez 15 éve volt, tehát az infó nem releváns.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Ez egy elég jó és korrekt összefoglaló :

    https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/szaritogep-teszt-milyen-szaritogepet-vegyek-2021-milyen-szaritogepet-erdemes-venni.1110024.html?amp

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz Donki Hóte #60605 üzenetére

    Kerdeznem, ha már a funkciókat említetted, mi az a funkció ami egy 21 századi sütő, főzőlapban legyen?

    Én, Elektrolux főző lapot néztem. Gázos, az a nem kocka, hanem amorf elrendezés, bal oldalt elől van egy dupla gyűrűs wok égő. Olyan 55 körül van.

    Beépitett sütő, szintén Elektrolux, ne kérdezd a fajtáját, elektromos, légkeveréses, SteamCrisp, előre programozott receptek, mag maghőmerő.

    [ Szerkesztve ]

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz Teaway #60592 üzenetére

    Ugyan ilyenem van az E-bay - ről, csak 250 forintért.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz Doki16 #60745 üzenetére

    Nem tudom a szakiknak mi a véleménye róla. Ilyet vettünk tavaly októberben, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Teszi a dolgát.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Helló!

    Kérdezném, hogy a pára/szagelszívó kivezetésének van e valami szabálya?
    Jelenleg a gáztűzhely a konyha régi kéménye elé van téve. A kéménybe fúj bele, ami a pad szintjén véget ér. Tehát a padra szellőzik. Elég dzsuvás már a fólia.

    Át lesz alakítva a konyha, bővítve. Vagy az van, hogy ugyan így felviszem a padra, vagy a szomszéd felé fújok, vagy másik oldalról viszem fel a padra, viszont akkor 1-3 métert 100-as PVC cdőbe kell vinnem.

    Egyébként ezt néztem: Elektrolux
    https://www.arukereso.hu/paraelszivo-c3873/electrolux/lfc319x-p408291497/

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Tanácsot szeretnék kérni.
    A Klarstein márkáról mi a véleményetek?

    Konkrétan Klarstein Gloria 90 páraelszívót szeretnék venni. (meg egy TV-s kandallót)
    Ez felelne meg az igényeimnek.
    Mindenképp: LED, üveg, 90 cm, minél nagyobb légszállítás, lehetőleg szűrőkkel befelé is, a gáz főzőlap miatt inox szín. Viszonylag szo-szo ár!

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    Elektrolux KOBBS39WX beépithető sütő.
    Tanulságként, a mai Magyarországról.

    Weben rendeltem, elsején, csütörtökön hozta a futár hibátlan csomagolásban. Munkám miatt pénteken csomagoltuk ki, szépen ment a menü, csatlakozott a wifi, az app. Este már nem akartunk sütni.
    Szombat reggel igen. De semmi. Sütési mód, hőfok, idő, start, kattanás, és ennyi. 20 perc után 24 ről 30 fok. Konnektor ki, be, gyári vissza állítás, amit még ír a könyv, de semmi. Persze, szombat délelőtt senkit nem lehet telefonon elérni.
    Hétfő reggel, webshop. Visszaküldhetem, vagy javithatjuk! Ok, ez.
    Telefon Elektrolux. Én balga azt hittem, prémium készülék, azonnal javítják, a nimbusz ne csorbuljon... Hát. A hölgy nem érti. Jó, akkor vesz fel egy munkalapot. Kitől vettem? Ezt meg én nem értem, jótállási jegy kitöltve, nem mindegy honnan van? Jotálásos, hozhattam volna Svédből is, akkor is jótálásos. Jó, minden megvan, Borsodnádasd, majd hív a szerelő.Délután hívnak, érkezett egy bejentés, a webshopból. Mondom, már van egy munkalap, ugyan az a kettő, nem kell még egy.
    Kedd
    Szerda
    Csütörtök reggel untam meg. Electrolux, mizu? Felhívják a szerelőt hívjon fel. Semmi. Megadják a számát, hivjam én. Hívom.
    Ő, már hétfőn ( HÉTFŐN) megmondta, hogy nem vállalja, vissza küldte a munkalapot, sok a dolga, egyébként is 60 kilométer. Ó, van ilyen??!!
    Újra ügyfelszolgálat. Keresnek másik szervizt. Miskolc, az csak 25 km. Persze onnan se hívnak. Újra ügyfélszolgálat. Megkapom a számukat. Némi értetlenkedés utan közlik, majd a szervizvezető elönti megcsinálják e? ( van ilyen? Ez már egy márkaszerviz!)
    Péntek, hívom őket. Még nem tudják vállalják e? De, mi az, hogy nem tudják? Mert nem hozzájuk tartozom! Akkor kihez? Kazincbarcika, de ott most nincs szerződött partner.
    És akkor, kenjem a hajamra, vagy majd Stockholmból jön valaki? Innentől kezdve akkor én a senki földjén vagyok? Hiába a törvény, hiába a világmárka, le vagyok sz@....va?
    Ez, volt az a pillanat, amikor kiírtam magam az Electrolux használók névsorából. Ez vicc, nem szervíz! Legfőképp nem ügyfélbarátság.
    Megy vissza, elállok a vételtől. Mondjuk első perctől, erre akartak rávezetni. Az ugyfélszolgálaton elmondták ezerszer, 14 napig visszaküldhetem.
    Azért tényleg azt vártam, hogy egy 300 ezres sütőnél, minimum érezzem azt, hogy a kedvembe akarnak járni, hogy meg akarják oldani a problémát.Ha már az app-ban van kapcsolat, és hibabejelentés, valahol reménykedtem, hogy valaki felhív szombat este, hogy ezt, vagy ezt próbáld ki.

    A Webshopról meg annyit, hogy ez nem a reklám helye, de a vásárlás előtt, közben, után, korrektek, kedvesek, segitőkeszek voltak. Mindent intézett.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

  • edeleny

    őstag

    válasz st6969 #64214 üzenetére

    Most már okosabb vagyok!
    Igazatok van egyből küldeni kellett volna vissza!

    Viszont úgy gondolom egy egy márkához a háttér is hozzá tartozik. És igen is nekünk egyszerű vevőknek ezen keresztül, nyilvánosságra hozva kell véleményt mondanunk! Nem az én dolgom veszekedni a szervizzel, hanem a Márkáé. Nem a szerviz nimbusza sérült...
    Most vonatkoztassunk el attól, hogy nulkilométeres. Legyen egy hónapos a gép, akkor? Akkor meddig dobáltak volna ide oda?
    És igen ha kell a Bosch-t, az AEG, vagy bármit le kell húzni!
    De, ha már szóbakerült a Bosch.
    Haverom Mérnök a Bosch-ban. Van pár 20 éves kéziszerszámom. Ő mondta, hogy vigyázzak rá, mint az életemre, de ha elromlik semmiképp ne vegyek ilyet. Bosch kondenzációs kazánt szerettem volna. A fűtésszerelő véleménye: A Bosch a régi Junkers, aminek nem volt jó híre. Kicsiny városunkban két Baxi szerelő is van, Bosch legközelebb 60 km. Kell nekd a probléma?

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Új hozzászólás Aktív témák