Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- koxx: Égi szellem karbonból: ATK Blazing Sky Ghost Extreme egér
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
baro32
aktív tag
Szia nekem egy Sandero 1.0 sce van 2017.08.28-án vettem át Budaörsön a Baumgartner Autócentrum Kft.-töl.
Én azok közé tartozom akik nem nagyon mennek sokat a kocsival mert közel a munkahely stb. okokból ezért is kevés kilóméter van a kocsiban ~5275km én megvagyok vele elégedve igaz nem egy erőbajnok mert gyorsulásnál elég sokan beelőznek mivel ilyen nagypapa stílusban közlekedek
szinte a váltósegéd által váltok mert azért nálam a fogyasztás számít azért egy kicsit.
Általam mért 5,3Liter/100km eszik a kocsi ha normálisan megyek vele 90-110km/h-ig igaz 120-felett már igaz 6liter/100km-re jön ki a fogyasztásom mentem én már 140-150-et is vele alkalmanként bírja megy is ezzel eggyütt az átlag fogyasztásom olyan ~6liter/100km-en.
Viszont télen rövid távon pl.munkahelyem csak 3,5km-re van akkor képes 7,5liter/100km-en megenni tehát a rövid távon sokat eszik de szerintem minden kocsi kb. ilyen lehet.
Nekem kényelmes és tágas a Chevrolet Spark 0,8-ról váltottam úgy írom le a véleményemet.
Jól fekszi az utat biztonságban érzem magam benne 110-120km/h felett előjön egy kis szélzaj ami eggyeseknél zavaró vagy sem szerintem nem nagy ügy.
Elindulás vagy hirtelen gyorsításnál van egy kis torpanása mivel ezeket a kocsikat takarékos motor-ral tervezték meg az elektromos érzékelésű gáz kis késleltetés-t von maga után ami szintén nem vészes meg lehet szokni de ha valaki nagyobb kaliberű/minőségű kocsirol vált erre akkor annak nagyon rossz lessz a véleménye ezekröl a dolgokról.
Na röviden ennyi szívesen válaszolok még ha lessz további kérdésed. -
Šolaire
veterán
-
baro32
aktív tag
-
Šolaire
veterán
Volt készleten. Múlt hét csütörtökön kezdtem intézni. Önrészt befizettem ma közjegyző. Héten aláírom a szerződést. Jövőhéten elvileg meglesz.
-
kelly416
veterán
Gyors vagy. Én még addig sem jutottam el, hogy megigényeljük az állami támogatásos papírt.
Aztán még szalon, kiválasztás, egyezkedés, mi fér bele és mi nem, utána meg egyesek szerint alig 4-6 hónap, mire megkapom. De hátha nem lesz annyi. -
Šolaire
veterán
-
kelly416
veterán
-
Šolaire
veterán
Jé van ilyen topik. Hamarosan én is tulaj leszek.
-
kelly416
veterán
Hát ez az én is félek a turbóstól, legtöbbet asszony vezetné, Ő meg nem fog várni leállítás előtt hogy vissza tudjon hűlni.
Viszont a 102 Le meg keveslem ekkora kocsihoz, pláne 7 fő és légkondival.
Meg kell ezt még rágnom.Jah a kárpitot azt elcsesztem. Valóban az a kockás igen gáz.
Off:
A kedvezmény igénylését az auto kereskedésben kell majd elindítani, vagy az államkincstárban?Igen, nekem is ilyen bajaim vannak. Nem csak én vezetem majd, nekem meg kevés lenne talán a kraft, de majd kiegyezem vele valahogy.
csalad.hu, így fejből nem tudom, kormányablaknál talán.
-
Norbika88
senior tag
Szia!
Én nem mernék turbósat venni, kényesebb, drágább. De cserébe jobban megy, és lehet, kevesebbet is fogyaszt. Egy ekkora családi batárból igen nehezen lesz sportautó, úgyhogy én belenyugszom az olcsóbb, kissé lomhább 1.6 szívóba. Sokan amúgy sem szeretik a TCe motorokat állítólag.
Én meg valahogy így gondoltam a dolgot. A techroad kárpitja kiveri nálam a biztit (ok, megrendeléskor valószínűleg le lehet cserélni), a piros betétek beltérben még jók, de a tükörben megint nem nagyon tetszik. Ezen felül ha ugyanazt rakod össze stepway-ben (75000 nagykijelzős navis felárral), mint techroad-ban, olcsóbb a stepway nem is kevéssel. A vörös kasztni tetszene egyébként, de ennyit nem ér az a szín. Az azurkék nekem tetszik, feleségemnek nem, a többi meg olyan semmilyen mindkettönk szerint, így végül kiegyeztünk a fehérben.
Hát ez az én is félek a turbóstól, legtöbbet asszony vezetné, Ő meg nem fog várni leállítás előtt hogy vissza tudjon hűlni.
Viszont a 102 Le meg keveslem ekkora kocsihoz, pláne 7 fő és légkondival.
Meg kell ezt még rágnom.Jah a kárpitot azt elcsesztem. Valóban az a kockás igen gáz.
Off:
A kedvezmény igénylését az auto kereskedésben kell majd elindítani, vagy az államkincstárban? -
kelly416
veterán
Üdv!
Mi is tervezzük meglépni. Motoron vacilálok, TCe 130 FAP vagy SCe 100 nincs tapasztalatom egyikkel se.
Ezt raktam össze:Szia!
Én nem mernék turbósat venni, kényesebb, drágább. De cserébe jobban megy, és lehet, kevesebbet is fogyaszt. Egy ekkora családi batárból igen nehezen lesz sportautó, úgyhogy én belenyugszom az olcsóbb, kissé lomhább 1.6 szívóba. Sokan amúgy sem szeretik a TCe motorokat állítólag.
Én meg valahogy így gondoltam a dolgot. A techroad kárpitja kiveri nálam a biztit (ok, megrendeléskor valószínűleg le lehet cserélni), a piros betétek beltérben még jók, de a tükörben megint nem nagyon tetszik. Ezen felül ha ugyanazt rakod össze stepway-ben (75000 nagykijelzős navis felárral), mint techroad-ban, olcsóbb a stepway nem is kevéssel. A vörös kasztni tetszene egyébként, de ennyit nem ér az a szín. Az azurkék nekem tetszik, feleségemnek nem, a többi meg olyan semmilyen mindkettönk szerint, így végül kiegyeztünk a fehérben.
-
Norbika88
senior tag
Üdv!
Mi is tervezzük meglépni. Motoron vacilálok, TCe 130 FAP vagy SCe 100 nincs tapasztalatom egyikkel se.
Ezt raktam össze: -
kelly416
veterán
Ennyire drága egy márkaszervizes karbantartás, vagy már nem garis az autó? A második esetben meg tudom már érteni a hozzáállást, de új autó esetén nem csak első szervizre vinném szakszervizbe az autókat.
-
csomaz
újonc
Mivel privátban is kérdezted ott meg is adtam a válaszomat.
Természetesen itt is leírom annyi volt csak hogy mivel én othon cseréltem magamnak az olajat és elérkezett csere idelye vagy kilométer korlát a komputer figyelmeztetett avval a lámpával ami azt jelenti hogy "kíméletesen vezessen és minnél előbb keresse fel a márkaszervizet" ahol PÉNZÉRT kinullázzák és nem világít tovább.NAGYON köszönöm a választ ( a privátot valami miatt nem kaptam meg ). Akkor nálam is ez a baj lesz, mert nem a DÁCIA márkakereskedésben cseréltettem olajat ( sok pénzt megspóroltam vele )......
-
baro32
aktív tag
Mivel privátban is kérdezted ott meg is adtam a válaszomat.
Természetesen itt is leírom annyi volt csak hogy mivel én othon cseréltem magamnak az olajat és elérkezett csere idelye vagy kilométer korlát a komputer figyelmeztetett avval a lámpával ami azt jelenti hogy "kíméletesen vezessen és minnél előbb keresse fel a márkaszervizet" ahol PÉNZÉRT kinullázzák és nem világít tovább. -
csomaz
újonc
szia Baro32,
megkérdezhetem, hogy mi volt a megoldás ? Mi volt a gond ? Sajnos ma nekem is ez a lámpa kezdett el világítani.......köszönöm -
kelly416
veterán
Valamikor a közeljövőben tervezem, hogy elugrok egy szalonba megnézni. Az 1.33-as 130 lovas turbó motor valószínűleg elég jól viszi a könnyű bódét. Csak valahogy a dizájnt nem bírja valahogy megszokni a szemem, látszólag nem erőltették meg magukat a tervezők.
És akkor kíváncsi vagyok a beltér anyagai mennyire vállalhatók vagy elég gagyik. A törésteszten sem vizsgázott valami fényesen. 
Nekem alapvetően nincs bajom a külsejével. Biztos, hogy nem egy Jaguar vagy Merci S classe, de még nem is egy Passat féle anyaghasználat van benne belül, de szegény ember még ennek is örül, ha ezt sikerül megvenni.
Én nagyon remélem, valami módon hozzá juthatok még majd 1.6 szívó motoros verzióhoz. Nem száguldásra vagy lámpától kigyorsításra kell, de annyit szívok a mostani autóinkkal, hogy igyekszem minden lehetőséget megragadni, hogy kisebb legyen majd a szívás a későbbiekben. Mert ha ez az anyagi marad, akkor ez az autó is marad vagy 8-10 évet.
-
athomi
veterán
Valamikor a közeljövőben tervezem, hogy elugrok egy szalonba megnézni. Az 1.33-as 130 lovas turbó motor valószínűleg elég jól viszi a könnyű bódét. Csak valahogy a dizájnt nem bírja valahogy megszokni a szemem, látszólag nem erőltették meg magukat a tervezők.
És akkor kíváncsi vagyok a beltér anyagai mennyire vállalhatók vagy elég gagyik. A törésteszten sem vizsgázott valami fényesen. 
-
kelly416
veterán
Inkább FB csoportokban található meg a legtöbb tulaj.

Az nem baj, csak én nem használom. :DDD
-
Luck Dragon
támogató
-
kelly416
veterán
Sziasztok!
Tervezünk venni egy Lodgy-t nagycsaládos támogatással. Remélem, többen lesznek, akik még ide találnak, és lesz egy kis minimális pörgés is itt.
-
AMD Power
titán
-
Luck Dragon
támogató
Persze én értem csak itt most a márkaszerviz által írt összegéről van szó, nem az Auchan és társairól.

-
baro32
aktív tag
Mennyinek kellene lennie szerinted ennek az összegnek, ez teljesen reállis. Sajnos itt az Elf oldaj az amit picit meg dobja az árát. Hasonló mint a Fiat esetében a Selenia olaj kétszer többe kerül majdnem mint az Opelél a Mobil1 és társai. De a Dacia esetében így sem tartom drasztikusnak.
13.579ft-ér vettem 2x5Litert 5-40w (Elf evo 900SRX)
1.118ft-ér kiszállították
799ft-volt az olajszűrő az Auchan-ban de ez is van nagykerben 599ft-ér
Akkor ha utánna számolsz 17.094ft-ból megvan a 3x olajcserém na ehhez képest sokallom remélem így már érthető voltam.
-
Luck Dragon
támogató
Mennyinek kellene lennie szerinted ennek az összegnek, ez teljesen reállis. Sajnos itt az Elf oldaj az amit picit meg dobja az árát. Hasonló mint a Fiat esetében a Selenia olaj kétszer többe kerül majdnem mint az Opelél a Mobil1 és társai. De a Dacia esetében így sem tartom drasztikusnak.
-
Ck.
addikt
-
baro32
aktív tag
-
Ck.
addikt
Sziasztok! Adott egy 2016os Dacia Sandero II, 1.5dci. Elektromos kapcsolási rajzot honnét tudnék szerezni hozzá? Nem gond ha fizetni kell érte (persze nem horror ár). Nem működik a helyzetjelző világítás, biztos nem kapcsoló probléma. Nincs feszültség a bejövő kábeleken. A kocsi törve volt, elképzelhető, hogy emberi beavatkozás a ludas. Bármi féle infót szívesen fogadok a kapcsolási rajz fellelhetőségéről.
Annyira horror lenne márkaszervizben megnézetni?
-
Demertin
tag
Sziasztok! Adott egy 2016os Dacia Sandero II, 1.5dci. Elektromos kapcsolási rajzot honnét tudnék szerezni hozzá? Nem gond ha fizetni kell érte (persze nem horror ár). Nem működik a helyzetjelző világítás, biztos nem kapcsoló probléma. Nincs feszültség a bejövő kábeleken. A kocsi törve volt, elképzelhető, hogy emberi beavatkozás a ludas. Bármi féle infót szívesen fogadok a kapcsolási rajz fellelhetőségéről.
-
Luck Dragon
támogató
-
baro32
aktív tag
-
kisza25
félisten
-
baro32
aktív tag
-
Luck Dragon
támogató
Az 1.2 TCE és az 1.5DCI motorokhoz mai napig rendelhető EDC hatsebességes automataváltót vagy ugyanakkor hat sebességes manuális váltót.
Jelenlegi állapotban a Dacia Magyarország honlapján lévő konfiguráció nem releváns.
Mert vannak még készleten lévő autók ezekkel a feltételekkel, mind amellett továbbra is felveszik azon rendeléseket ami a jelenlegi euró normálizálás alatt áteső motorokkal történik. Csak itt kisebb időt vesz igénybe.
Jelenleg DCI motorok esnek át ezen a folyamaton Euro 6-D.
-
kisza25
félisten
Szomorú, pedig pont a váltó miatt lehet ám vásárló réteget veszíteni.
És a váltón felül még a motor családon is kurtítva lett, a beharangozott 1.2 turbó benzines nem is elérhető. Csak az 1.6 szívó benzin és az 1.5 turbó dízel.
Az előbbi mennyire passzol/nem passzol hozzá? Van létjogosultsága? Volt szerencséd élőben az autóhoz?mondom, hogy lesz minden ősztől, csak megy az átállás, mindenhol ez megy most az euro 6.2 miatt
nincsen jelenleg senkinél 1,6 tesztautó, egyébként 1,2 turbos pont van itt kaposvár mellett csak engem nem az érdekel -
Ck.
addikt
Szomorú, pedig pont a váltó miatt lehet ám vásárló réteget veszíteni.
És a váltón felül még a motor családon is kurtítva lett, a beharangozott 1.2 turbó benzines nem is elérhető. Csak az 1.6 szívó benzin és az 1.5 turbó dízel.
Az előbbi mennyire passzol/nem passzol hozzá? Van létjogosultsága? Volt szerencséd élőben az autóhoz? -
kisza25
félisten
-
Ck.
addikt
Hogy hogy a korábbi Dustert lehetett automatával rendelni, de az új modell csak kézivel elérhető? Vagy csak én néztem be vmit a konfigurátorban?
-
Luck Dragon
támogató
-
kisza25
félisten
Ha nem lenne olyan tesztautó ami tetszene, akkor Székesfehérváron nagyobb a választék ezen a téren ( tapasztalat).
Mind a kettő márkával kapcsolatosan és nincs is messze Siófoktól.ok thx

-
Luck Dragon
támogató
a hónapban viszem a hyundai-t szervizbe Siófokra, ott akarom kipróbálni a dustert+ fiat tipo-t
tudom nem sok közük egymáshoz, csak az áruk 3,5M meglenne mindkettő
ha egyik sem tetszik, akkor meg marad a kia rio, az tetszik 7 év gari, csak az semmivel sem magasabb, mint az i20, meg nem is nagyobb, lényegében ugyanaz a két autó, csak a 7 év garit jobban ki tudom használniHa nem lenne olyan tesztautó ami tetszene, akkor Székesfehérváron nagyobb a választék ezen a téren ( tapasztalat).
Mind a kettő márkával kapcsolatosan és nincs is messze Siófoktól. -
kisza25
félisten
Mikor mész majd tesztvezetésre ?
a hónapban viszem a hyundai-t szervizbe Siófokra, ott akarom kipróbálni a dustert+ fiat tipo-t
tudom nem sok közük egymáshoz, csak az áruk 3,5M meglenne mindkettő
ha egyik sem tetszik, akkor meg marad a kia rio, az tetszik 7 év gari, csak az semmivel sem magasabb, mint az i20, meg nem is nagyobb, lényegében ugyanaz a két autó, csak a 7 év garit jobban ki tudom használni -
Luck Dragon
támogató
-
kisza25
félisten
Huh ahhoz képest mennyi dacia fogy nem nagyon pörög ez a topik

Rákerestem, mert at új dustert nézegetem, de nem sok mindenki van itt
-
Ghandi
aktív tag
Tudom,tudom csúnya marketing jaah,de had kapjak egy kis esélyt

Pár Dacia Logan új alkatrész
Köszi -
FRENK1988
veterán
Az új Logan és Sandero gyönyörű lett. Bár a régiek is tetszenek nekem. A Dacia az egyik kedvenc márkám
. A Duster meg ilyen áron zseniális. Első autónak el fogok gondolkodni egy Dacián. 500.000 HUF körül vannak használt Loganok. Egy jó kis 1.6os nekem jó lenne, egy kis tuninggal meg tökéletes 
jóhogy mivel a blok és a körítés ugyanaz. szerintem csak ECU butítás van csak, hogy nem ugyanolyan erős a motorok
-
Sztbeni
őstag
Az új Logan és Sandero gyönyörű lett. Bár a régiek is tetszenek nekem. A Dacia az egyik kedvenc márkám
. A Duster meg ilyen áron zseniális. Első autónak el fogok gondolkodni egy Dacián. 500.000 HUF körül vannak használt Loganok. Egy jó kis 1.6os nekem jó lenne, egy kis tuninggal meg tökéletes 
-
FRENK1988
veterán
Hááát nem igazán jött be a topic

Nekem Loganom volt,de 4 hónapja váltottam Renault Megane II-re.
A Logan fogyasztását,szerelhetőségét és igénytelenségét visszasírom! Ujonnan vettem,8évig használtam,igaz csak 110ezret tettem bele,de csak olajat,szűröket,gyertyát és pár kiégett izzót cseréltem benne,na meg egy féklámpa kapcsolót.
Soha semmi baj nem volt vele,én nagyon szerettem a kis 1.4-est.Nem a fapadost vettem hanem a "full" verziót amit más olcsó márkában (Suzuki,Skoda) kb egy millával lett volna drágább! Csak ezért vettem és nem bántam meg.hát sajna nemnagyon akarják megismerni
Na mindegy inkább legyen minthogy más nyisson
Igen sokan választják anyagi megfontolásból és nem is nagyon csalódnak benne. Én mostanság a Duster csábit nem tudom mi lesz belőle... -
Ghandi
aktív tag
Hááát nem igazán jött be a topic

Nekem Loganom volt,de 4 hónapja váltottam Renault Megane II-re.
A Logan fogyasztását,szerelhetőségét és igénytelenségét visszasírom! Ujonnan vettem,8évig használtam,igaz csak 110ezret tettem bele,de csak olajat,szűröket,gyertyát és pár kiégett izzót cseréltem benne,na meg egy féklámpa kapcsolót.
Soha semmi baj nem volt vele,én nagyon szerettem a kis 1.4-est.Nem a fapadost vettem hanem a "full" verziót amit más olcsó márkában (Suzuki,Skoda) kb egy millával lett volna drágább! Csak ezért vettem és nem bántam meg. -
FRENK1988
veterán
Ezennel megnyitom a Daciasoknak szoló topikot amiben kibeszélhetjük a régi és új Daciak tudásat, kellemes dolgait vagy netán bosszantó hiányosságait.
Várok mindenkit szeretettel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Dell Precision 7550,15.6",FHD,i7-10850H,32GB DDR4,256GB SSD,T2000 4GB VGA,WIN11,IR KAMERA
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Starlight -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5589, 100% AKKSI
- Apple Watch Ultra 3 (2025) 5G 49mm Black Titanium + Black Milanese Loop S & M / 27% áfás ár
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
szinte a váltósegéd által váltok mert azért nálam a fogyasztás számít azért egy kicsit.
Aztán még szalon, kiválasztás, egyezkedés, mi fér bele és mi nem, utána meg egyesek szerint alig 4-6 hónap, mire megkapom. De hátha nem lesz annyi.



