Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    olvasás mindenkinek megy? :U

    "itt egy nagy nyers alurúd is. ilyenekből lesznek a megmart (esztergált ?), bordák. 18 db."

    gondolhattátok, hogy nem a minimális felületű rudakat fogom nyersen ráhúzni. (pontosan 1.8 kilót...) annak valóban sok érteme lenne, nagyságrendileg kb annyi hőt adna le, mintha csöveket pucéran hagynám... :D

    pontos terv megvan.

    azon meg már nem csodálkozom, hogy Runo szerint ez sem fog működni.
    igazából szeretm ezt. a gtx 480-nál is sokat ösztönzött, hogy többen mondták, hogy akárhogy, akármennyi cső + alu, 90-100 foka alá nem viszem. aztán furmark 73 fok lett belőle.

    a várható hűtési teljesítmény megsaccolásánál sajnos van nálam egy 20-30%-os hibahatár. lásd borzaska: 120-130-ban reménykedtem, de kb 100 lett a vége. (ez még nem végleges, mert egy q6600 tesztet még nyomok majd.)
    ahhoz képest házilag előállítva nem tartom rosszank. annyit tud kb, mint a nofan mókuskereke. legalábbis a gyártó szerint. de szívesen összenegedném őket 1:1-ben...

    annak meg külön örülök, ha lehet rajta szórakozni. :U

    csak kíváncsiságból:
    látott már valaki hasonlót? legalábbis cpu hűtőben.
    itt 2 érdés van csak:
    - egy kis oszlop mennyi hőt ad le. én 5-10w között saccolom. valószínű 7-8. de ha csak 3-4, akkor pont ráb*-tam. de ezt előre megmodnani Runo kolléga kivételével szerntem senki nem tudja. esetleg egy professzionális szimulációs progi.
    - a másik: egy 30-ért is túlárazott hűtőt megéri-e esetleg majd előállítani 40-50k-ért....
    (de pár db-ot mindenképp, mert tudnom kell, hgoy működik-e...) :D

    és ha mégis működik, és feltűnik a bilikék rudacskákkal a hűtő, az azért elég érdekes lesz. sőt terveznék egy többszínűt is, de az a különböző színű eloxálás miatt igen érdekes költségű lesz. (lenne...)

    (B)Runo(/B)
    ezt csak tőled, csak most, csak 1x:
    tudom, hogy unod a csöveimet. de légy szíves csak 1-et mutass már meg az elmúlt 1 évbeni project-jeim közül, ami totál kudarc volt. (igaz.volt, amit 2-3x át kellett dolgoznom, mert gyenge lett elsőre, pl a htpc evolúciója), de olyat, ami totál zsáutca... :U

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák