Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    új elképezelésem támadt.

    adott.
    fekvő ház, htpc, rácsos tető.
    hiába a méregdrága passzív x400as seasonic benne, a nem melegedő E1400, nem jár kellőképpen a levegő. a rácsos tetőn kimenne, de nincs kellő utánpótlás.
    ezért most van bent 2 db. 9 centis noctua, kb. 350-400 rpm-en, de hát tudjuk, nálam ez nem járja... :N
    kaptam reális áron a mostani PoV M2 Station házam ikertesóját.

    leszedtem az alsó lemezt. ezt nem is tudam, hogy lehet. így alulról kapásból behúza lég.
    oldalt is el kezdetem kivagdosni, felavatván a jó kis baseth80 mikrogépet.
    (madj lesznek egyben képek, csak most lusta vagyok...)

    mivel van 2 tök egyforma házam, így 2 alsó lap, 2 tető, + 2 rácsos tető, így variálás van bőven.
    a táp hűtés a szellőzéssel letudva.
    a gt210 re és a 9400 igp-s nb-re rakok majd új bordákat.

    de a procihűtő most egy mini ninja, és kicsit megnagyobbítanám. viszont ott a tető. a vga hűtés is nagyobb lesz majd.
    rácsos tetőt is meg fokom lékelni, és így a hűtők majd azon kidugják a fejüket, mint az amcsi gyorsulási autókon a légbeömlőknél. (vagy mifenéknél...)

    viszont a nagy ötlet.
    procihűtő. ninja a szekrénybe fog menni. jön egy régi ismeről, mugen2. le kell még vadásznom. ugye az a nagy gépem cpuhűtőjének az alapja is. lamellák leszedhetőek.
    itt is az lesz. leszedem őket, csöveket széthajlítom kicsit, a lamellákat pedig tovább darabolom. és mind a 10 cső külön, egymástól független, kis téglalap alapú lamellasort kap. mivel szét lesznek hajlítva a párhuzamosból, így a levegő az oszlopok közt is szabadon jár. mind a 10 között.
    a gyári passzív üzemre is tervezett cpu hűtők (orochi, nagy ninja és társai), nagy hibája az, hogy mivel nincs aktív légáram, a hűtőlemezek közepén, a hűtő belsejében pang a meleg. a 2 részes óriástornyoknál is közel vannak egymnáshoz az egy sorban lévő csövek.

    itt pedig nem lesz olyan, hogy "belseje", és a csövek is jó messez egymástól ontják a meleget a kis lamellákkal együtt.

    én csak azt nem tudom, hogy a hűtőgyártó cégeknél kik kapják aztoka t aq- nagy fizetéseket.
    elképzelem ott kreatívok mítingje utáni memót. a htx2-t kicsit át kell dolgozni, hogy ne lehessen perelni, és kell valami jó hangzatos nevet. ciklon, orkán, akármi. és és fessétek le sárgára. olyan még nincs....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák