2019. augusztus 17., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

PROHARDVER!

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#22251) Cseri0058

Cseri0058
(őstag)

Sziasztok!
Nem tudom hogy hol tegyem fel ezt a kérdést de próbálkozok itt!
[link]
van egy ilyen házam.
az lenne a kérésem hogy valahogyan meglehet e oldani hogy elől van 2 usb port mellette 2 kihagyott hely.oda belehet tenni mikrofon csatlakozót.olyat hol lehet kapni? vagy valahogyan meglehet oldani hogy elől is legyen mikrofon csatlakozó?
válaszotokat előre is köszönöm.

*Lg Nexus 4* ---> Lg Nexus 5X ---> Apple iPhone 7

(#22252) szab.tam válasza Cseri0058 (#22251) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

"van 2 usb port mellette 2 kihagyott hely"
a képen ez nem látszik, így nem is értem...

hol van az usb port, és milyen kihagyott hely?

egyébként az ilyet barkács nélkül egy 5.25" helyre való panellel szokták megoldani.
azon van minden.
pl egy igen összetett.
természetesen vannak olcsóbbak, egyszerűbbek is....

és a mic + front 2 jack-jét az alaplapi audiókivezetésre kell dugni.
ennek hiányában a hátsó kvezetésekbe kel dugni 2 szteró jack hossazbbító kábelt (papa, mama), és előrehozni. azt pedig valahgoy beaplikáni.

de érdemes lenne a sajátodról képet csinálni, hogy megértsük az usb melletti helyeket...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22253) donpe válasza Cseri0058 (#22251) üzenetére

donpe
(aktív tag)

Szerintem sem érdemes a fabrikálással tökölni, venni kell egy olyan slotot, amin gyárilag rajta vannak ezek a ki-,bemenetek.

(#22254) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22250) üzenetére

FatalEror
(addikt)

itt van ez a bolt:[link]
itt van egy DeWALT 16k-ért,és szerintem jobb is mint egy makita.
a fúrógépeket úgy találod meg ,hogy rámész a Fúrógépek és vésőgép kategóriára és ott a Hálózati fúrógépek ütőművel,ott meg fogod találni mivel az az első.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22255) Melack válasza szab.tam (#22252) üzenetére

Melack
(veterán)

Amit linkelték, az nagyon tetszik. Néztem is , de itthon nem láttam elérhetőt, eBayen meg nincs hazai kiszállítással. 40 dollárt még meg is érne, mert tud az annyit.

Cseri0058: Multi Card reader, amin van előlapi kivezetést nem lenne jó?

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22256) Cseri0058

Cseri0058
(őstag)

olyan előlapi cuccos nincs amin van mikrofon meg mondjuk usb 3mas port?

*Lg Nexus 4* ---> Lg Nexus 5X ---> Apple iPhone 7

(#22257) Melack válasza Cseri0058 (#22256) üzenetére

Melack
(veterán)

Akkor alapból úgy kell keresned. Nincs lehetetlen, csak túrni kell.

Íme 1 db a sok közül: 5,25ös panel

És a második: eSATA audio

[ Szerkesztve ]

(#22258) Melack válasza Cseri0058 (#22256) üzenetére

Melack
(veterán)

De szerintem neked ilyen kell: usb3 front audió meg ami kellhet

Egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#22259) HollyBoni

HollyBoni
(veterán)

Le kellene forrasztanom a DVI portokat a VGA-ról,útban vannak. Nem megy rá a hűtés amit vettem. Elég lenne azokat a pontokat kiforrasztani amit bejelöltem a képen? Illetve lehet valami komolyabb baja a kártyának?

Kép

(#22260) FatalEror

FatalEror
(addikt)

Alapvetően a jelölt pontnem csatlakoznak a többi forrasztáshoz,de a hő miatt a többi forrasztást is meg olvadhat....de nem értek hozzá annyira

HardCore is my LifeStyle

(#22261) donpe válasza HollyBoni (#22259) üzenetére

donpe
(aktív tag)

Nem hiszem, hogy jó ötlet leforrasztani a csatit egy hűtő miatt. :B

De ha mégis úgy döntesz, szerintem nem csak ezek a lábak csatlakoznak a DVI-hez, hanem a többi apróbb is ezen lábak között. Én nem barmolnám, csak ha nagyon muszály. :F

(#22262) DiceBlade válasza HollyBoni (#22259) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

hűtés gányolása kevésbé lennen necces, nem? feltéve hogy léghűtés

(#22263) HollyBoni válasza DiceBlade (#22262) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Léghűtés,accelero twin turbo pro. Ketté kéne vágni a fél hűtőt,hogy rámenjen.

(#22264) donpe válasza HollyBoni (#22263) üzenetére

donpe
(aktív tag)

Kártyáról van valami linked?

(#22265) bandi94 válasza HollyBoni (#22259) üzenetére

bandi94
(tag)

Ne állj neki.Még gyakorlattal is nehéz az ilyen sokrétegű nyákokról leforrasztani a csatlakozót.Nyák sérülése nélkül nem is igen lehet megoldani.Egyébként nem csak azt a négyet kellene leforrasztani, hanem az összes többi kisebbet ami köztük van.Szerintem inkább vágd ki a sarkát a bordának, az sokkal egyszerűbb, meg ha szerencéd van akkor egy izmosabb ollóval is le tudod vágni a lemezeket.(csak utána nem bizto hogy jó lesz az az olló valamire is :DD )

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#22266) HollyBoni válasza donpe (#22264) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Vapor-X 5770.

(#22267) donpe válasza HollyBoni (#22266) üzenetére

donpe
(aktív tag)

Hm, értem. Hát én nem cseszném a DVI kimenetet. Inkább próbálj a hűtővel vmit kezdeni.

(#22268) bandi94 válasza HollyBoni (#22266) üzenetére

bandi94
(tag)

Huuu, 5770 re nem egyszerű hűtőt fabrikálni, én is szenvedtem vele, mert nekem is ilyenem volt, az a baja hogy nagyon elöl van a GPU és nem jó rá akármelyik hűtő...inkább akkor vágj ki egy darabot a hűtőből, hogy beférjen...

(#22269) FatalEror válasza HollyBoni (#22266) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Megnéztem azt a vaporx-es hűtőt,és szerintem mielőtt belevágsz az acelero-ba,előtte megpróbálhatnál hővezető ragasztóval egy két rézlapot ragasztani a gyári vapox-es hűtőhöz :F

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22270) HollyBoni válasza bandi94 (#22268) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Vapor-X kártyának meg pont az a baja,hogy túlságosan hátul van..

(#22271) DiceBlade válasza HollyBoni (#22263) üzenetére

DiceBlade
(aktív tag)

ha a szélső hőcső nem ér bele akkor az utána lévő bordákat levágnád esetleg, videókártyát nem bántanám semmiképp
akkor inkább add el a hűtést és az árából vegyél másikat

(#22272) FatalEror válasza HollyBoni (#22270) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Esetleg egy nagyobb,jobb légszállítással rendelkező venti???

HardCore is my LifeStyle

(#22273) BlackPriest

BlackPriest
(őstag)

én is árulok ilyen multi előlapi panelt, hasznos cucc

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22274) bandi94 válasza HollyBoni (#22270) üzenetére

bandi94
(tag)

Attól függ mit nevezünk a kártya eljének és hátuljának...én spec. arra gondoltam hogy túl közel van a csatlakozót tartó lemezhez...

(#22275) 3.Aragorn válasza HollyBoni (#22259) üzenetére

3.Aragorn
(addikt)

Én nem tenném a helyedben!

Nem minden vándorút céltalan...

(#22276) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#22254) üzenetére

M_o_g_y_i
(őstag)

Köszi! :R
Ez szimpatikus, igazság szerint már néztem Metabo, kék Bosch, stb. márkákból is különféle típusokat, de egyik sem győzött meg. Még mindig a 1630K-s Makita a favorit, de ez a kis sárga is jóféle!
Ahol venném, ott pont van is DeWalt és Hitachi a Makita mellett. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#22277) HollyBoni válasza 3.Aragorn (#22275) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Megoldom egy AC L2 Plus-al,más hűtő kb fel sem megy.. :(

(#22278) 3.Aragorn válasza HollyBoni (#22277) üzenetére

3.Aragorn
(addikt)

Hát. Sajna.
Ezért van az, h mikor vga-t választok, az első dolgom, h megnézzem, milyen a hűtése...

(#22279) HollyBoni válasza 3.Aragorn (#22278) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Hát igen,legközelebb alaposabb leszek.. A hűtés amúgy annyira nem rossz,a csapágy kiment belőle és nincs kedvem keresgélni. Hátha így ilyen hűtéssel jobban el lehet majd adni. :DDD

(#22280) 3.Aragorn válasza HollyBoni (#22279) üzenetére

3.Aragorn
(addikt)

Szvsz nem éri meg azt a ráfordítást: Nem fogod többért eladni, mint a kártya + a hűtés ára. Ha 0-ra kijössz, már nyertél.
Leginkább annak örülhetsz, ha végre normálisan bírod használni... :U

(#22281) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22276) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Figyu a DeWALT a legjobb,nekem van egy dc981kl amivel kúpcserepet fúrtam a tetőn majd legurult a tetőn majd esett 4 métert a betonra és a mai napig semmi baja,a másik a dw907ka-m az meg 3m esett és annak sincsen semmi baja úgy,hogy egyszerűen elnyűhetetlen,nekem több DeWALT gépem is,van és szavamat adom rá hogy ez nem fog elromlani csak úgy :R

HardCore is my LifeStyle

(#22282) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22276) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Hitachi-t semmiféleképpen ne,vegyél mert szétmegy a kapcsolójuk nekem gariba csak 3x cserélték de azért még gari után is tönkre ment ,és arra nagyon vigyáztam mert a japán szerszámok érzékenyek,DeWAT-ra is vigyázok de az bírja a strapát a monoton munkát.....

HardCore is my LifeStyle

(#22283) HollyBoni válasza 3.Aragorn (#22280) üzenetére

HollyBoni
(veterán)

Amúgy is akartam cserélni,mert kicsit hangos,de gondoltam majd. Most meg van az ok is. :DDD

(#22284) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#22281) üzenetére

M_o_g_y_i
(őstag)

Több dolog is befolyásolja, hogy mennyit tudok rászánni a fúró-vásárlásra. :(((
Próbálom a lehető legjobbat megvenni, de azt is szem előtt tartom, hogy csak barkács célra kell, nem profi felhasználásra. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#22285) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22284) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Hát ez csak egy ajánlat de megnéztem,és a gelko-nál 18k-ból házhoz viszik azt a "kis sárga" gépet.És csak érdeklődés miért pont ütvefúrót néztél??

HardCore is my LifeStyle

(#22286) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#22285) üzenetére

M_o_g_y_i
(őstag)

Néha-néha a téglafalba is szeretnék pár lyukat fúrni. :D

(#22287) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22286) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Akkor jó csak sokan nem tudják,hogy hiába az van rajta,hogy ütvefúró nem lehet vele a betonba lyukat fúrni :W

HardCore is my LifeStyle

(#22288) osonte

osonte
(tag)

Sziasztok!

Egy kicsit szétszedtem a Sharkoon T5 házat: [link]

Lassan fog elkészülni, de ilyen tervem van vele: [link]

A vázra belülről akarok majd rakni +1 réteg lemezt, hogy masszív legyen, a legvégén pedig festve lesz az egész valamilyen színre. Szerintetek milyen lenne így az elrendezése?

(#22289) psycho18 válasza osonte (#22288) üzenetére

psycho18
(tag)

Wáw ezt szépen szét kaptad :D

Munkáim: https://picasaweb.google.com/113584224704754970428

(#22290) FatalEror válasza osonte (#22288) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Nem vagyok szakértő,de a proci tápellátásért felelő kábellel hosszúságával számoltál??

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22291) osonte válasza FatalEror (#22290) üzenetére

osonte
(tag)

Igen, azt már előtte is meg kellett hosszabbítanom kb 55-60cm lett.

(#22292) FatalEror válasza osonte (#22291) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Még valami ami egy pici apróság szerintem a hdd-nél fordítsd meg a ventit,hogy a ne a meleg levegőt szívja át a hdd-ken keresztül

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22293) zolee5016 válasza osonte (#22291) üzenetére

zolee5016
(őstag)

Ha a homlokfal mögött mennek a kábelek,simán tuti lesz a belseje! Én a 14-es homlokventit a hdd-k elé nem eröltetném Félkészen LINK 2 3

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#22294) osonte válasza FatalEror (#22292) üzenetére

osonte
(tag)

Csak a táp előre fújná a meleget és azt a levegőt szívná be a HDD-re.

(#22295) osonte válasza zolee5016 (#22293) üzenetére

osonte
(tag)

A kábeleket el akarom rejteni, mert van helye.

Igazából az lenne a legjobb ha csak alul lenne a két venti és az alaplapon végig átmenne a levegő, de sajnos a HDD hűtésére, helyére eddig nincs jobb ötletem, de majd még gondolkodok rajta.

Jó lett a géped!

(#22296) zolee5016 válasza osonte (#22295) üzenetére

zolee5016
(őstag)

Saját tapasztalat nem leugatni egyből!!Az az igazság ,nem is igazán értem a külön adok hütést a hddnek dolgot.Nekem volt komplex hdd hütőm(teljes passziv borda+2venti) de 5-8 foknál nem hozott többet! A ventilátor meg inkább csak televágja porral,de még annyit sem ér.Így hütés nélkül a hdd-im (pedig 5 van )35-38 fokosak.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#22297) FatalEror válasza osonte (#22295) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Igen ez így van,zolee5016-nak igaza van és amit a hdd-re tennél ventit az inkább tedd a proci hűtő mögé,és a blackplate fölé,hogy kiszívja a fentről befújt levegőt. bár lehet,hogy hülyeség :F

HardCore is my LifeStyle

(#22298) Wind-Storm válasza zolee5016 (#22296) üzenetére

Wind-Storm
(őstag)

Melegedős hdd-ket bizony pluszban ventivel kell hűteni, ha nincs elegendő légáramlat számukra a házban.
A már huzamosabb ideig fennálló 45°C is káros egy merevlemeznek, túlmelegedés esetén meg ugye nem fog lekapcsolni, mivel nincs hővédelem benne.

[ Szerkesztve ]

(#22299) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#22287) üzenetére

M_o_g_y_i
(őstag)

Lehet, csak nem túl sokszor. :DDD
És persze a garanciát ekkor el is lehet felejteni szerintem. :U
Azt tudom, hogy amelyik nem mechanikus ütőművel ellátott, csak azzal lehet födémet, panelt fúrni. Azt pedig otthonra fölösleges tartani, annyit nem kell használni. Építkezéskor persze jól jöhet, de az vajmi ritkán van nálunk mostanában... :W :((( SDS-es a minimum, amivel betonnak nekiállnék.
Megnéztem ma a kék Bosch-t egy boltban, a szaki is azt mondta szinte tök mindegy, hogy ezekből a "profi" gépekből melyiket veszi otthonra az ember, mind jó lesz. Mivel az iparra vannak kitalálva, otthon pedig csak néha van használva. De az még ajánlotta, hogy ha előfordul majd a tartósabb meló is a géppel, érdemes olyat választani, aminek a gépháza fém, nem csak a fúró műanyag burkolata. :))

[ Szerkesztve ]

(#22300) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#22299) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Hát jó értem én a fém hajtóműházat csak az már a 30k kategóriánál kezdődik,meg van nekem mint említettem 2db akkus fúróm,természetesen mind kettőt szét kaptam és a hajtóműház is fémbe van bugyolálva,és arra jön a 3mm vastag műanyag ház és ezáltal rendkívül ellenálló tehát a fúrógépeknél is fémbe vannak bugyolálva a fogaskerekek,csak a 2sebességeseknél teljes fém hajtóműházba vannak,hogy egy komolyabb esést is túl éljenek hiba nélkül :)) ezért szeretem a DeWALT-ot :K

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.