Hirdetés

2018. szeptember 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#40801) somasz válasza soldi3r (#40800) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

3540 már volt nálam, az egy kicsit jobb csak az inspiron 5537 variánsnál, jobb fedlapja, meg matt fhd kijelzője volt + nbd gar.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: http://hardverapro.hu/tag/somasz

(#40802) soldi3r válasza somasz (#40801) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Akkor nagyjabol ugyanaz. A fedlapot en is neztem, hogy massziv darab, az jobb, mint a Vostronal (Inspiront nem engedek be :) csak a PC Worldben nyomkodtam kicsit, ugyhogy ahhoz nem hasonlitom).

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#40803) BBéci válasza soldi3r (#40802) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ez tetszett. :DDD :C
"Inspiront nem engedek be"

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#40804) Rombi11

Rombi11
(újonc)

Hali köszi a válaszokat próbálkozom a Bluetooth-t és a Tv-kártyát, még nem sikerült bekapcsolnom, de próbálkozom.
A szoftverek a Dell oldaláról megvannak.
(Dell studio 1747 JBL Srs Premium Sound) :K

[ Szerkesztve ]

(#40805) SzaboZE válasza Rombi11 (#40804) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

TV kártya nagyon ritka, biztos van benne?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40806) Dani82

Dani82
(senior tag)

Van egy Dell E6440 notebookom, ami teljesen új a konfig:
ram 4gb
intel core i5-4300M 2,6 GHz

a probléma az, hogy egy sima divxet ha hdmi-vel tvvel összekötnék szaggat a tvn a kép. nincs erre vmi megoldás, mert emiatt kértem új céges notit, hogy legalább filmet nézhessek rajta erre tényleg nem bírja? :Y

https://www.instagram.com/_danfit_/

(#40807) SzaboZE válasza Dani82 (#40806) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

MPC HC vagy VLC player -t próbáld meg.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40808) Dani82 válasza SzaboZE (#40807) üzenetére

Dani82
(senior tag)

VLC-vel próbáltam :(

(#40809) SzaboZE válasza Dani82 (#40808) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

Akkor video driver lehet esetleg. Egy mai bármilyen konfig elboldogul egy filmmel.

(#40810) Dani82 válasza SzaboZE (#40809) üzenetére

Dani82
(senior tag)

intel HD graphics 4600 a videóvezérlő és 9.18.10.3204 a verziószám. érdemes lenne mást felrakni?

(#40811) [P]laci válasza Dani82 (#40810) üzenetére

[P]laci
(senior tag)

Itt csekkold, hogy ez a legfrissebb verzió, vagy esetleg van-e frissebb! :K

(#40812) papafater197

papafater197
(újonc)

Sziasztok,tudtok segíteni nekem?:)Vettem egy laptopo t,egy 3537 i5 6gb 8670m.Letöltöttem a graf drivereket w8.1 hoz.De nem megy szerintem mindkettő.Légyszi segítsetek,ha tudtok.A dell oldaláról töltöttem a drivereket,de valszínű nem jók.kint vagyok külföldön és jó lenne ha működne.Nagyon szépen köszi a segítséget

(#40813) BBéci válasza Dani82 (#40810) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ott más hiba lehet, mert az enyém (E5530) VLC-vel simán, hibátlanul viszi a 1080p filmeket is az integrált 4000-es videokártyával.

[ Szerkesztve ]

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#40814) Dugos

Dugos
(tag)

Sziasztok! Készülök venni egy ilyen inspiront. A HDD-t ssd-re cserélném: ilyenre .
A HDD-t pedig az ODD helyén használnám. Szeretném, ha minél több ideig ki tudna szolgálni 4 esetleg 5 évig. Kérdésem lenne még, hogy ezen elvileg érintőképernyő van. Szerintetek érdemes win 8.1-et rakni erre? Én win 7 párti vagyok.. Melyik a gyorsabb rendszer, egy ilyen gépen? Köszönöm a segítséget előre is! :R

Üdv: D.

[ Szerkesztve ]

(#40815) Stehe

Stehe
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van egy Dell LAtitude E5440-es laptopom, ujjlenyomat olvasóval, aminek a driverét siekresen telepítetem is Win7 alá. Viszont a Windowsban nem tudom beállítani az ujjlenyomat alapú azonosítást, mert szerinte hiányzik a gyártó ujjlenyomat olvasó szoftvere. Ilyen szoftver pedig nem találtam a Dell honlapján. :(

Valaki használ ujjlenyomat olvasót? Tudnátok segíteni, milyen progit kell telepíteni?

Előre is köszi!

(#40816) somasz válasza Stehe (#40815) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Dell Data Protection Access?

Dugos: Inspiront 4-5 évig? Latitude vagy Precision ajánlottabb, még akkor is, ha ez egy jobb Inspiron. Arról nem is beszélve, hogy szerintem hülyeség 4-5 évig megtartani egy gépet. Most drága, az utolsó 1-2 évben meg elavult. Cserélj mondjuk 2 évente, és akkor nem muszáj mindig a legújabb gépet megvenned.

[ Szerkesztve ]

(#40817) Stehe válasza somasz (#40816) üzenetére

Stehe
(fanatikus tag)

Ez a progi csak fájlokat/alkalmazásokat védi, sajna nem az ujjlenyomat kezelő alkalmazás... :(

(#40818) somasz válasza Stehe (#40817) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Dell Data Protection Security Tools?

Úgy néz ki, megkavarták a programokat, 6230-on az Access kezeli...

(#40819) Stehe válasza somasz (#40818) üzenetére

Stehe
(fanatikus tag)

Köszi szépen, megnézem, már töltöm, jó nagy csomag! :)

(#40820) Dugos válasza somasz (#40816) üzenetére

Dugos
(tag)

Akkor sem ajánlanád, hogy ha csak 2D tervezésre és, remux filmek nézésére használnám?

(#40821) lupus_l válasza Dugos (#40820) üzenetére

lupus_l
(senior tag)

Én mindenképpen ajánlanám, annyi eltéréssel, hogy a 4200U helyett 4210U-es processzorú laptopokat keresd - ezek az újabb kiadások.

Windows 8.1 megéri, jobban kezeli az SSD-t, gyorsabb is.

(#40822) soldi3r válasza Dugos (#40820) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Ennyibol pont kijonne egy M6600 :) 2D, 3D CAD-re pedig nem is talasz jobbat laptopot az M6x00-nal.

(oo=[][]=oo)

(#40823) kistewe válasza Dugos (#40820) üzenetére

kistewe
(fanatikus tag)

Ismeretlenül sem ( ilyen Inspiron még nem volt a kezemben) , ismerősnek ha jól emlékszem Precision 6400 vagy 6500 van CAD -re hozza viszi naponta, sokszor a gép mellet dolgozik , por, mocsok, kosz, emulzió , olaj amit akarsz és csak megy..., nincs időm megnézni de nézd meg mennyit esik az Inspiron ára abban a pillanatban hogy kihoztad a boltból és nézd meg a Precisiont, másrészt meg CAD szoftveríró cég alkalmazásmérnökének is 6600 a munkagépe, ez azért már jelent valamit....

uff stewe

[ Szerkesztve ]

http://milyenlaptopotvegyek.com/ http://techkalauz.hu/laptop/cikkek/milyen-notebookot-laptopot-vegyek-tippek-es-tanacsok-vasarlas-elott-136

(#40824) Dugos válasza lupus_l (#40821) üzenetére

Dugos
(tag)

Köszi, de sehol nem találok 4210es CPU-val szerelt gépet. A win 8.1-el meggyőztél. :)

soldi3r: ezzel csak egy a gond, hogy mindenképpen újat szeretnék. A tervezést sem űzném ipari szinten, annyiról van szó, hogy szeptembertől építészhallgató leszek. :))

(#40825) lupus_l válasza Dugos (#40824) üzenetére

lupus_l
(senior tag)

Itt találhatsz. Úgy tűnik ebben a szériában még csak most kezdenek kikopni a készletek, úgyhogy egy kis idő kell, amíg megjelennek az új processzorok...

Nekem a "kistesó" van - 7537 - már az újabb i5 4210u processzorral.

(#40826) bexinho23

bexinho23
(őstag)

Sziasztok!

Barátnőm Dell INSPIRON-ján behalt a bal hangszóró. Vagyis erősen recseg. Laptop-hu-ról lett vásárolva még, érvényes garancia is van rá.

Mi a garanciáztatás menete? Saját költségre jönnek a gépért, vagy nekem kell eljuttatnom hozzájuk? Nem járok Pest közelében, így kizárt, hogy személyesen eljuttassam, majd érte menjek, így más alternatívát kell alkalmaznom. Várom mielőbbi válaszotokat. Előre is köszönöm!

GOD OF WAR eladó - https://bit.ly/2xisZpE

(#40827) BBéci válasza bexinho23 (#40826) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Hívd fel a jótállási jegyen szereplő szervizt! A nevükben senki nem fog nyilatkozni.

(#40828) Dugos válasza lupus_l (#40825) üzenetére

Dugos
(tag)

Nem biztos, hogy megvárom, amíg kicserélődik a készlet.. Nagyon megjárom a sima 4200al? :Y

(#40829) badd

badd
(tag)

Sziasztok!

Van egy E6520-as laptopom i5-2520M-es processorral és NVS 4200M videokártyával. Ma újratelepítettem a Windows 8-at, mert egy program nem akarta az igazat, és szépen el is kezdtem a Dell honlapján közölt sorrendben feltelepíteni a drivereket. Nem ez volt az első újratelepítésem ezen a gépen, és eddig hibátlanul ment mindig minden. Most pedig amikor az Intel videokártya driverét telepíteni akartam, a következőt írta ki: "Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek." Természetesen az NVidia Driverét nem tettem fel előtte, és 64-bitest próbáltam, sőt a laptophoz kapott CD-n lévő driver-el is próbáltam és annál is ezt írta ki.

Kérdés, hogy szerintetek mi lehet a probléma? Esetleg az Intel videokártyája meghalt?
Amúgy holnap fogom bevinni Dell szervízbe a gépet, hogy egy alkatrészt (billentyűt) kicseréljenek benne, ott ha megmutatom a problémát nagy eséllyel tudnak segíteni ebben? Meg az ugye nem jár gari vesztéssel, ha újra lett pasztázva?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#40830) somasz válasza Dugos (#40828) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Nem járod meg.

Ha viszont egyiket sem láttad még élőben, akkor nézd meg őket. M6600-t tudok mutatni, ha Budapesten jársz. A 7-es Inspiron sokkal jobb, mint az 5-ös széria, ránézésre, tapintásra, de a csillogó kijelző és a billentyűzet ezüstje nem győzött meg.
Ha nem feltétlen kell 17", akkor valamilyen quadrós 15-ös Latitude-öt is vadászhatsz, vagy Elitebookot, Thinkpadet.

(#40831) lupus_l válasza Dugos (#40828) üzenetére

lupus_l
(senior tag)

Nem, ugyan úgy ajánlott. Jó döntés lesz :)

(#40832) soldi3r válasza Dugos (#40824) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Mindenki azt vesz, amit akar, csak mint ahogy tobben emlitettek, 4-5 evre ne tervezz vele, nem arra van kitalalva.

(oo=[][]=oo)

(#40833) Dugos válasza somasz (#40830) üzenetére

Dugos
(tag)

Szerintem maradok a 7737-nél. :) köszönöm a tippet

lupus_l: Neked is köszi a segítséget. :R

soldi3r: rendben, erre gondoltam, hogy hiú ábránd, hogy 4-5 évig bírja.

Még annyi, hogy ez az SSD jó választás? Belefér, meg minden ilyesmi? :F

Köszönöm a segítségeteket! :)

(#40834) lupus_l válasza Dugos (#40833) üzenetére

lupus_l
(senior tag)

SSD mindenképpen jó választás, nekem holnap jön meg az iPontól a Samsung 840 EVO 250GB-os SSD. Az eddigi gépekben ennek a 120GB-os változatai vannak, nincs rájuk panasz :)

A Milyen SSD-t vegyek? topic alapján ajánlott a kinézett SSD-d.

Méretileg pont akkora lesz, mint a HDD, ami a kiválasztott gépben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40835) Dugos válasza lupus_l (#40834) üzenetére

Dugos
(tag)

Királyság! :DD Köszönöm a segítséget! :) :R

(#40836) badd válasza badd (#40829) üzenetére

badd
(tag)

Megoldódott. BIOS-ban ki volt kapcsolva az Optimus engedélyezése, és ez volt baja.

(#40837) Rombi11 válasza SzaboZE (#40805) üzenetére

Rombi11
(újonc)

Hali igen az antenna kimenet a helyén van, a sim-kártya foglalatot is megtaláltam az aksi alatt. Lassan összeáll.
A bluetootht-t még mindig nem sikerült bekapcsolnom, nem tudom hogyan kell :(

(#40838) papafater197

papafater197
(újonc)

Sziasztok!Tényleg,nem tudtok segíteni vga telepítés ügyben 3537 esetében?win 8.1 van rajta.Biost frissítsek?Új a gép...

(#40839) kornel76 válasza papafater197 (#40838) üzenetére

kornel76
(fanatikus tag)

Ha vissza olvasol rengetegszer foglalkoztak már ezzel a kérdéssel, én kb 10k hsz-t olvastam el az utóbbi 2 hétben (kb. 1 hete vagyok egy 5537 Inspiron tulaja). A lényeg ha a win felmegy akkor a sorrend:
1. chipset driver
2. Lan és wifi driver
3. Intel HD driver
4. Amd driver
Nekem a Dell oldaláról letöltött Amd driverrel voltak gondok úh kb nálam ez jött be:
Valahol előrébb linkeltek egy custom drivert , ezt leszedtem és telepítettem , a legfrisebb drivert leszedtem az AMD oldaláról és custom installal csak a vga drivert telepítettem, a catalyst cc-t nem és a többi sallangot sem.
Azóta , kb egy hét telt el és szépen muzsikál a noti.

Jah a drivereket a dell honlapjáról szedd le az összeset és mindent telepíts.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#40840) bexinho23 válasza BBéci (#40827) üzenetére

bexinho23
(őstag)

[moderálva]
Félve fogalmaztam meg kérdésemet a komment előtt, de bíztam benne, hogy egy több tízezer hozzászólással bíró, Aktív DELL fórumon normális választ kapok egy nem éppen gyakori, ámde mégis előforduló szituációra, mégpedig... furamód a samsung készülékem prémium garanciája érvényesítésekor könnyen intézni lehetett a dolgokat, és persze tudom, hogy itt szó sincs prémium szolgáltatásról, hogy házhoz jönnek ingyen. Ezért bátorkodtam érdeklődni, és félve perceket lopni a kedves válaszolótól, hogy ha volt tapasztalata ilyen ügyben, köszönettel olvasnám válaszát.

[ Módosította: Qru ]

(#40841) papafater197 válasza kornel76 (#40839) üzenetére

papafater197
(újonc)

köszi szépen!:)

(#40842) soldi3r válasza bexinho23 (#40840) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

1, Megadtad a garanciad tipusat? Nem, igy megis hogy varsz valaszt a kerdesedre? Irjam azt, hogy miert futunk bele ilyen ostoba f*szokba, mint te... :N !? Kb "Elromlott az autom, mit csereljek ki?" kategoria
2, Igaza van, a Delles telefonszamot, vagy szervizt kell hivnod.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#40843) bexinho23 válasza soldi3r (#40842) üzenetére

bexinho23
(őstag)

Mi az hogy garanciám típusát? Mint említettem barátnőmé a gép, magyarul a kérdést úgy teszem fel, hogy a garipapír meg egyéb dolgok nincsenek a közelemben. Azonban annyit tudok gyorsban, hogy Laptop.hu (nem sufni bolt, elég ismert. Tehát számtanilag nagy az esély, hogy van itt olyan, aki tőlük vett gépet, ne adj isten DELL-t...)... PH Addikt létedre nehezen értelmezed a leírtakat, és én nem támadtam senkit, csak hasonló stílusban válaszoltam.... és nem neked, így nem is értem, mire ez a stílus tőled.

(#40844) somasz válasza bexinho23 (#40843) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Inspiron gépre valószínűleg nincs NBD gari, ezért be kell küldened egy szervizbe. A dell központi számát felhívod, problémát bejelented, megmondják, hova kell küldened, adnak elérhetőséget. A szervizzel felveszed a kapcsolatot, megbeszéled, hogyan jusson el hozzájuk a cucc, valamint hogyan jöjjön vissza. Mindkettő költségét neked kell állnod. Ugyanezt lejátszhatod a laptop.hu-val is, de ők nem fognak javítani.

Ha a közeledben levő szervizben nem bízol, akkor hívd fel direktbe a Humansoft kft-t és intézd el velük. Ennyi.

(#40845) bexinho23 válasza somasz (#40844) üzenetére

bexinho23
(őstag)

Igen, Inspironra nincs prémium gari. A munkahelyemen van latitude-öm, arra van NBD. Tehát akkor sejtésem igaznak bizonyult. Nekem kell megoldanom a gép eljuttatását. Köszönöm válaszod!

(#40846) [P]laci válasza somasz (#40844) üzenetére

[P]laci
(senior tag)

tisztelettel megjegyezném, hogy nekem a Inspiron 15R N5110 lapimra NBD garancia van. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40847) soldi3r válasza somasz (#40844) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Szerintem pont a meg garis Inspironokra jellemzo az NBD.

(oo=[][]=oo)

(#40848) somasz válasza [P]laci (#40846) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Inspiron gépre valószínűleg nincs NBD gari

nem véletlenül írtam bele :)

bexinho23: dell suport oldalán a service tag alapján ki tudod deríteni, milyen fajta a garid!

soldi3r: egyszerűbb lenne, ha tudnánk, milyen típus, de azt sem tudjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#40849) [P]laci válasza somasz (#40848) üzenetére

[P]laci
(senior tag)

mea culpa. ;)

(#40850) BBéci válasza bexinho23 (#40843) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A stílusod még halványan sem hasonlított az enyémhez, ugyanis az egyetlen használható, valamirevaló választ adtam. Te viszont olyan primitív, bunkó stílusban reagáltál, ami simán megérne pár napos tiltást. Erre mondják, a stílus maga az ember.
A garancia fajtája nem az eladó üzlettől függ (4 laptopot vettem az említett cégtől), hanem az importőrtől.
Sokkal gyorsabban, biztosabban és egyszerűbben kaptál volna választ, ha a szervizt hívod, de úgy látszik, a Fórumot tekinted ingyenes ügyfélszolgálatnak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.