Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erhas01

    tag

    Ellenőrizni szeretném utolsó lehetőségként, mielőtt leformáznám a Hdd t.
    Cis 5.5 .xxx van fenn a tüzfallal letiltható e pl.: a pci driver, vagy a chipset.
    Hol tudom megnézni ezeket. xp sp3
    köszönettel : erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz blattida #5858 üzenetére

    Köszönöm!
    Elmentem magamnak.
    Hála isten, úgy néz ki megtaláltam az egyik probléma forrását, így ami fontos működik. Egy másik illesztőprogram is hiányzik még, az most már talán nem kell.
    1400 cerka, 512 ram, 3400rpm hdd, nincs format, se telepítés.
    A CIS hibátlanul tette a dolgát ezen a gépen is. :R
    üdv : erhas01

  • erhas01

    tag

    üdv: Blattida!

    Comodo firewall 5.9, xp.
    Meg kellett adnom a comodo jelszót, hogy feltelepítsenek egy programot. Nem voltam ott. Router mögött a gép, a routeren van beállítva a jelszó, és az ip cím.

    Kikapcsolták az óra melletti ikonnál:
    1 tűzfalszint
    2 defense
    3 sandboxot.
    Így használták egész nap a gépet. Az avast free max heurisztikán volt és be volt kapcsolva a sandbox, ahhoz nem nyúltak talán.

    Ilyenkor a comodo tűzfala véd vagy sem?

    Bekapcsoltam vissza:
    1 Biztonságos
    2 Biztonságos
    3 Bekapcsolva
    Amikor újraindítottam, megfagyott a gép.
    Kérte a hálózatot, az otthon kiválasztottam.
    A sandbox bejött az avastnál és a comodonál is, tudom ez nem biztos, hogy így jó.
    Nem néztem végig az összes beállítást, mit állítottak el. Most megy a gép. Újraindítottam megint.
    A windows tűzfala jelenleg is ki van kapcsolva, kézi indításon volt, a comodo működött helyette, akkor is, amikor a comodot kikapcsolták.

    A naplózást megnézem most, mire figyeljek oda, ha bejött valami kártevő?Malwarebytes free lefutott, tiszta. Egy két hónap múlva lesz újra telepítve a gép. Jelenleg jónak tűnik.
    Köszönettel: erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz blattida #6532 üzenetére

    üdv:
    Lehet , hogy amiért egyszerre ment a két sandbox, az egyik bekapcsolva maradt, az megmentette a rendszert! :)
    Tesztelem,köszöntem.
    erhas01

  • erhas01

    tag

    üdv: Blattida
    Elakadtam újra, ezt az üzenetet kapom:
    A program telepítéséhez rendszergazdaként kell bejelentkeznem.

    # 6531
    A módosításokhoz erre állítottam a tűzfalat.
    Tűzfal egyedi
    Defense paranoid
    Sandbox be
    Proaktiv mód

    Defense szabályokat töröltem újrakezdtem megadni.
    Hálózati biztonsági házirendek alkalmazás szabályok törölve.
    Hálózati zóna otthon.
    Sandboxba kerültek törölve, üres. Ez jó e?
    Mit hagytam ki?
    Ez után be kell beállítani tanuló módra a tűzfalat,vagy itt is engedélyezhetem?

    Minden beállítás ok, ami régebbi 1 hétnél az megmaradt, minden új 01_19 utáni beállítás eltűnt, vagy eltűnik? Eltűntek programok is.
    Mintha sok minden csak virtuálisan futna, futott volna. Az avast sandboxát kikapcsoltam.

    üdv: erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz blattida #6553 üzenetére

    üdv:

    Nem biztos, hogy tiszta a gép. Stabilnak tűnt a Comodo 5.9 update után is. Riasztott facemoods 1.4.17.11-ra ez a FreemakeVideoConverter a PH Logoutos írásban szerepelt is az alapján lett telepítve. Youtube mp4 to mp3 video konverter. win32: pup-gen pup. Karantén avast. Ennyit találtam.

    1.
    " Ha nem törlöd ki, akkor nem tűnik el semmilyen beállítás, csak akkor, ha a konfigurációt változtatod meg, ezért, ha kellenek a korábbi beállítások is, akkor el kell menteni a konfigurációt."

    Kikapcsoltak mindent! Tűzfal, Sandbox,stb.

    / Amit lehet elállítottak, nem volt értelme úgy hagyni. Nem volt mentésem a beállításokról, eddig senkinek nem engedtem állítani. Most lesz. konfiguráció, Saját konfiguráció kezelése, Export menünél. Az alapoktól akartam a beállításokat újraengedélyezni. Az jó, hogy kérdez, egy idő után nincs telepítés és beáll a rendszer, akkor mindent elutasít a gépet kezelő ( 200mp megjelenítés,felírja nekem papírra). Így eddig hiba nélkül ment. /

    Ezután:

    Egyedi és Paranoid módban töröltem a beállításokat, ( ez tűnt biztosnak ) Internet Security-ről Proaktive-ba állítottam a konfigurációt, ezért itt megváltoztattam a konfigurációt?

    Biztonságos tűzfal és Defense volt beállítva, Proaktive a konfiguráció.
    Így volt eredetileg, arra állítottam vissza az elállítás előtt.

    2
    "Ha ezt nem teszed meg, viszont változtatsz a konfiguráción, mint most is, akkor a korábbi beállítások elvesznek, de a létrehozott szabályok nem."

    Nem volt mentés, nem tudom mi volt korábban beállítva, abban is lehetett hiba, az összes régi beállítást törölni akartam. Nekem a korábban feltelepített programok még mindig működnek. Az elindításkor riaszt a tűzfal, tudom mi az, így engedélyezem. Válasz megjegyzése, windows helyreállítási pont létrehozása, Comodo elemzés elküldése, ha a tűzfal nem ismerné fel, de eddig nem kellett. Alkalmazás (azt hiszem, nincs előttem a felugró ablak képe ) három kiválasztó kerek gomb van, amikor kell az alkalmazás akkor a legalsó a megjegyezze, a többit a tűzfalra bízom ( Browser, Trusted, stb. ) kivéve, ha pirosan jelez és nem ismeri fel.

    3
    "Mi az, hogy eltűntek programok?"

    Rejtély! Windows telepítés lesz ebből, 6 éves a rendszer.
    Néha eltűnik a megnyitott futó Böngésző, szó szerint, majd megjelenik.
    Ez nem biztos, hogy a tűzfal hibája, az ablakkezelőé is lehet.
    Esetleg a régi Comodo beállításoknál nincs engedélyezve valami.

    A frissen feltelepített indítóprogram ikonjai ezek nincsenek meg!
    A FreemakeVideoConverter, ennek meg megvan az ikonja, és nincs meg a program! Telepíteném. Erre rendszergazdaként bejelentkezve ezt kéri:
    " A program telepítéséhez rendszergazdaként kell bejelentkeznem."

    Más beállításoknál, összeset kipróbálva egyszer engedélyezne a tűzfal, ha eltalálom mi volt eredetiben beállítva?
    Vagy ez maga egy vírus?
    Lépjek vissza a tűzfal és a Defense Biztonságos módba?
    Ott engedélyezi a telepítést a Paranoid, és Egyedi beállításoknál, meg a módosításokat engedélyezi?
    Ez kettő külön rész a programban vagy egy és az utóbbi a szigorúbb beállítású? Más tippem nincs.

    Kettő program nincs meg, aminél ott sem voltam. Mással nincs gond, az összes régebben feltelepített program az új beállításokkal is stabil.

    üdv: erhas01

    [ Szerkesztve ]

  • erhas01

    tag

    válasz blattida #6558 üzenetére

    üdv:
    Próbálgatom.
    Inkább feltételezés, nem tudom jó e:
    Csak a tűzfal és a defense van variálva! Avast sandbox, be hátha kell.
    A proaktív és sandbox bekapcsolva maradt, fájlrendszer virtualizáció be. ok
    ( Ha egyedi és biztonságoson hagytam, nem törölte nekem le a beállításokat??? Nem tudom. Már mindegy. )
    Megfagyott a gép.
    Csökkentett mód indítás.
    Tűzfal viselkedés Tanuló módra, riasztás gyakori. ok
    Defense Tanuló módra. ok
    Töröltem a Defense, tűzfal és a hálózati alkalmazás szabályokat. ok
    Összes beállítás törlése újra ( Töröltem a defense, tűzfal és a hálózati alkalmazás szabályokat, amit újra létrehozott azt még egyszer! ) ok
    Újraindít, működik.
    Otthon helyett megadtam a nyilvános helyet is. Elindult.
    Majd töröltem ezt is. ok.
    Tiszta Pc mód beállítása, Biztonságos mód ok.
    shield up futtatás. ok
    avast sandbox üres volt kikapcsoltam.
    Lehet azért nem törölte le a régi beállításokat, mert nem vártam eleget az ok után.
    Újraindítok még egyszer, ha nem leszek, akkor kezdem előröl.
    üdv: erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #6560 üzenetére

    A többihez:
    Nem mindig fut végig a telepítő. Így lett jó.
    pl.: Total commander nem sikerült. Ezt próbáltam:
    A tűzfal megnyitás, defense+ fül, nem beazonosítható fájlok, ok.
    Itt elküldöm elemzésre az oda került előbb telepített programot, törlöm a bejegyzést, és ha tiszta az állomány, akkor a következő telepítéskor engedi, kész telepítést.
    Tűzfal beállítása: Biztonságos
    Defense beállítása: Tanuló módra kell állítani

    Ha végeztem a telepítéssel, akkor :
    Tűzfal beállítása: Biztonságos
    Defense beállítása: Tiszta Pc módra állítom
    Ha jó minden ezután, akkor egyesével mindig szigorúbbra veszem a beállítást.

    üdv: erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #6561 üzenetére

    Udv:
    Teszt folytatás:
    Megint tévedtem, lefagy.
    A Tiszta Pc Módban,

    Beállítottam az energiagazdálkodásnál, a képernyővédő és a monitor kikapcsolást 1 percre, úgy hagytam 10.45h ig.
    Feléledt a gép. Semmi nem futott a feladatkezelőben, teljesen szokványosnak tűnt. Csak ezt 40 perc alatt nyitotta meg.
    Nem jegyezte meg a rendszerfájlt? Amit megjegyzett az addig futott szépen, amíg az új beállítás után ( a monitor kikapcsolás ) nem változtattam valamit.

    Csökkentett mód, hibás beállítás mentése, Tanuló mód átállítás, újraindítás és jó, eltűnt a fenti probléma.

    A Konfiguráció beállításainál :
    Amikor elmentem a saját konfigurációt, utána aktiválni kell a gombbal?
    Az ablak bezárás nem elég? Ezt lehet, hogy sokszor elfelejtettem!
    A Comodo Firewall általam kijelölt, vagy a saját telepített mappájában láttam, van három fájl ( az alap beállítás talán ) , a
    Firewall Security, Internet Security, Proaktive Security.
    Ezeket ( , mert eddig nem volt rá szükség )
    le kell törölnöm,
    hozzá se nyúljak
    ahhoz, hogy aktiváljam a beállításokat a Comodo Firewall programon.
    Vagy maradjon a saját konfiguráció mentése, és aktiválása.

    Üdv: erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz blattida #6564 üzenetére

    Üdv:
    A Comodo Firewall általam kijelölt, vagy a saját telepített mappájában láttam, van három fájl ( az alap beállítás talán ) , a
    Firewall Security, Internet Security, Proaktive Security.
    Ezeket ( , mert eddig nem volt rá szükség )
    le kell törölnöm,
    hozzá se nyúljak

    Ez az?
    A konfigurációs fájlokat ne töröld ki!
    Akkor azt hagyom! :)

    Aktiváltam a saját konfigurációt! :)
    Frissítettem a Firewall és most érzésre borzasztó lassan nyit meg minden weboldalt. A programok már célban vannak, haladok!

    Üvd: erhas01

Új hozzászólás Aktív témák