Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vepe

    senior tag

    Sziasztok,

    Érdekes eset, de remélem valaki tud segíteni megoldani ezt a számomra érthetetlen esetet:

    Szóval adott 2 gép, mindkettő szinte azonos kiépítettségű, csak az egyik i7 8700K a másik i5 6800K procival szerelt. Alaplap Z370 Gigabyte Aorus, táp FSP Hydro G 650W, VGA-Memória is azonos 1080 és 16GB, M2 ssd.

    A lényeg, hogy ezek a gépek 2018.év közepén új alkatrészekből lettek összerakva, eddig mentek is tökéletesen.

    Az i7 gépnél egy ház csere után nem indult a gép (csak az RGB ledek 1x villannak, ventik nem indulnak el).
    Gondoltam magamban, hogy a táp tönkrement volna,....ok nézzük meg a másik gép tápjával, viszont azzal ugyanez a szitu, van még egy tápom (FSP Aurum 750w) azzal is megnéztem, de ugyanúgy...az RGB ledek 1x felvillannak és utána semmi. Ezzel táp kizárva.

    Gépet szétszereltem és a másik gép alkatrészeivel elkezdtem tesztelgetni mi lehet a hibás, de mindig ugyanaz a helyzet ledek 1-et villannak és nincs tovább.

    Gondoltam, akkor vagy alaplap vagy proci meghalt, mehet vissza gariba és elkezdtem vissza összerakni az i5 gépet és láss csodát ugyanezt csinálja, mint az i7 már ez sem indul el csak az RGB ledek egyet villannak.

    Van valakinek valami ötlete mi lehet a hiba?

    Az, hogy két működő gépnél egyszerre menjen tönkre az alaplap és vagy a proci nagyon pici az esélye.

    Nem ma kezdtem el gépeket összerakni, van benne tapasztalatom és nagyon precíz is vagyok ezen a téren, szóval alkatrész sérülés kizárva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák