Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Adott egy Gigabyte GA-MA 770T UD3P alaplap. Északi Hid melegedése már egy ideje zavart engem (36-41 fok). Minap hozzájutottam egy Zalman NB inkább lemez felépitésű hütűbordához, igy ez más mint a sima aluminium kis fémdarab aminek az NB-t hivatott volna lehüteni. A csere nem volt olyan egyszerű, mert az alaplapot is kivehettem a helyéről, csak igy fértem hozzá a rögzitő kis müanyag "izéhez". :) A borzalom ami fogadott a régi hütés pasztázása. Keményre volt száradva, és a kis NB chipről is csak lassan tudtam letisztitani. Felszerelés kicsit problémásnak igérkezett... az alaplapon nagy volt a fúrat a Zalman műanyag lefogatójához. Ilyenkor meg mivan?! Nézzük meg forditva. Igen ám, de ilyenkor a kis feszitő rúgónak is más helyet kell találni. Az alaplap hátuljára került a rúgó és szigetelő alátétet is kapott, mert hát féltettem az alaplapot. Ez is kicsit lehetne feszesebb, kevésbé elmozditható, de az eredeti sem volt ennél jobban rányomatva az NB chipre. A hőmérséklete 31-34 fokra csökkent és ha már belejőttem akkor a CPU-t is újrakentem (5 fokot ez is csökkent). A másik furcsaság a 12V-os ág feszültségértéke +0.25V-al emelkedett, igy most stabillan 12V felett van és terhelve is kevéssé esik ez alá mint ezelőtt a beavatkozás előtt. Az Északi Hid melegedése a feszültségekre is hatással van?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák