Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geza844

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gondolkozom, hogy fejlesztek kicsit a Lexus GS300-asomon, első lépésben a mélyszekciót.

    Gyárilag egy 25cm-es, 40W-os, 8Ω-os hangszóró van a kalaptartóban, gondolom free air, bár persze nem látszik a csomagtartóban a hangszóró alja, teljesen be van burkolva, úgyhogy ebben nem vagyok egészen biztos, de azért induljunk ki abból, hogy free air.

    Első körben arra gondoltam, hogy ezt cserélném valami komolyabbra, de nem nagyon találok free air hangszórókat, illetve nem is értek ezzel kapcsolatban valamit.

    Azt olvastam, hogy a free air hangszórók egy jellegzetes paramétere az 1 felett Qts érték.
    A Gladen kínálatában találtam free air hangszórókat (bár sajnos 25cm-eset nem), de pl. az RS 12 FA típus Qts értéke 0,53, az RS 15 FA típus Qts értéke pedig 0,54. Szóval ezt nem értem. Elmagyarázná valaki, hogy ezeknek a free air hangszóróknak miért ennyi a Qts értékük?

    Milyen free air hangszórók ajánlottak?

    Illetve milyen mono erősítővel hajtsam meg őket, ami lehetőleg D osztájú? Mert szeretném kárpit mőgé rejteni (a gyári erősítő mellé), szóval nem jó ha nagyon melegszik. Valamint jó esély van rá, hogy magas jelszintről tudom majd csak használni.

    Köszönöm minden építő jellegű hozzászólást!

Új hozzászólás Aktív témák