Hirdetés

-----------------
2018. október 16., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

PROHARDVER!

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21001) kavics325i válasza shteer (#21000) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Nekem is ez volt a sejtésem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#21002) sixer66 válasza shteer (#21000) üzenetére

sixer66
(senior tag)

Igen elnézést, múltkor is volt ebből félreértésem, mert most megint az emlékezetemre hagyatkoztam, de visszanéztem a hozzászólásomat és rájöttem , hogy 4150.
Szóval csak jól hangzik az 1500w, közben meg ...
mélyláda van hídba kötve az 600/300 wattos és rá van kötve két ovál külön külön csatornára.

(#21003) shteer válasza sixer66 (#21002) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

hát, kinek mi. akinek az kell, hogy a haveroknak mondhassa, hogy 1500W-os erősítője van...
:)

EVGA GTX 1070 Hybrid videokártya eladó

(#21004) k-feri65 válasza sixer66 (#20997) üzenetére

k-feri65
(senior tag)

12 volt 60 Amper...az kb 12x60=720 Watt...de ez is csak egy olyan sacc per kb...

értem én de le sz@..m

(#21005) sixer66 válasza shteer (#21003) üzenetére

sixer66
(senior tag)

nem villogni akartam vele, mert ez nem az a kategória, de mind1.

(#21006) shteer válasza sixer66 (#21005) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

akkor csak simán le vagy törve, hogy nem 1500W-os az erősítőd?

(#21007) kavics325i válasza k-feri65 (#21004) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Ha megvan a 80 %-os hatásfok :)

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#21008) gsc73 válasza rznk1986 (#20993) üzenetére

gsc73
(fanatikus tag)

Helyes! :) Ha bizonytalan vagy a kárpit szétszedését illetően, érdemes megkeresni pl. az indexen az autód topicját, és keresni vagy kérdezni, mert órákat és sok bosszúságot, esetleg törött műanyagokat is meg lehet spórolni.

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#21009) k-feri65 válasza kavics325i (#21007) üzenetére

k-feri65
(senior tag)

azt már azért nem akartam oda írni,,mert így is épp eleget csökkent az a ráírt watt

értem én de le sz@..m

(#21010) sixer66 válasza shteer (#21006) üzenetére

sixer66
(senior tag)

Te most kötekszel vagy mi a gond.Nem vagyok letörve csak simán nem értek hozzá,de Te biztos mindenhez értesz.Köszi azért a segítséget, most már nem villoghatok a haveroknak. :((

(#21011) shteer válasza sixer66 (#21010) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

nagyon szívesen, máskor is! :) mégis te háborogtál, hogy akkor minek van ráírva... hát azért, hogy megvedd. megvetted. persze ez attól még nem rossz erő

(#21012) PiciPeti

PiciPeti
(Topikgazda)

Üdv az uraknak!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. 5 ajtós Corollába szeretnék valami hallgatható rendszert összehozni, aránylag olcsón.

Ami eddig adott:
Pio TS-WX100 band-pass láda:

Crunch P-480 erölködő:

First 10-es kábelszett:
http://autohifibolt.com/768-large/connection-first-fsk-350.jpg

Már "csak" első szettet kellene választanom. A lehetőségek:
1.: Rainbow SLX 265 komplett szett (használtan, 4-5 éves ~20e)
2.: Hertz DSK 170.3 komplett szett (újonnan, ~22e)
3.: Carpower Predator + Harmann-kardon pillés magas, dls hangváltóval ( használtan, ~30e)

Utóbbi mellett szól, hogy kick-bass, szóval 70Hz-től már értékelhető, ez jobban menne a bandpass ládához, illetve jobban szeretem az élethű magasokat, mint a fémesen csengőket.

A cucc egyelőre a gyári fejről lesz hajtva, később le akarom cserélni egy komolyabb 2 dinesre (Pio, Alpine, Kenwood pl)

Leginkább 80-90-es évekből hallgatok rockosabb számokat, illetve mai pergősebb zenéket, szeretem a szép gitár, illetve zongora hangokat.

Kb ennyi. Talán így behatárolhatóak az igényeim...

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#21013) footy válasza PiciPeti (#21012) üzenetére

footy
(PH! addikt)

A first kábelszettet add el, vagy legalabb az rca-kat sozd el. Ha gyari fejrol akarod hajtani, akkor nagy oda kell figyelni,milyen jelatalakitot hasznalsz, mert ott sokat lehet a jelbol vesziteni.

(#21014) PiciPeti válasza footy (#21013) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Milyen kábelszettet lenne érdemes akkor? Meg milyen átalakítót?

Ezekről nemsok infót találtam... :F

(#21015) PiciPeti

PiciPeti
(Topikgazda)

Pl.: [link]

Vagy inkább 20-as kellene? Annyival nem drágább...Konkrétan egy ezressel...

Esetleg: [link]

First-el amúgy mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#21016) orbano válasza k-feri65 (#21004) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

14-en meg 840, gondolom az erősítőt is erre specifikálták, manapság nem divat a 12 voltosat ráírni, az túl kicsi szám :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#21017) orbano válasza PiciPeti (#21012) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

+1 a predatornak. fejegysegbol meg inkabb 1 dinest ha egy mod van ra ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21018) kavics325i válasza orbano (#21016) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Akkor már 14.4, de nem hiszem, hogy biztosíték határ értékén mozogna

(#21019) cicmanyek válasza PiciPeti (#21012) üzenetére

cicmanyek
(fanatikus tag)

Rainbow egyértelműen. :DD

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:)

(#21020) erikke17

erikke17
(őstag)

Üdv, szerintetek megér 60 eurót egy DLD 500+ láda használtan? Vagy ez gyanúsan olcsó, azaz nyírva lehetett? :F

||WoT Acc / War Thunder - Erixx93|| BF3 - Erixx93 || Steam - erixx18 ||Xbox One S- Erikk24 || Huawei P9 + Xiaomi Hybrid Dual Drivers + Rock Zircon :)|| MeMo Pad HD 7|| Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#21021) k-feri65 válasza cicmanyek (#21019) üzenetére

k-feri65
(senior tag)

na ja ...az a harmadik elég összvér....

értem én de le sz@..m

(#21022) cicmanyek válasza k-feri65 (#21021) üzenetére

cicmanyek
(fanatikus tag)

:R

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:)

(#21023) PiciPeti válasza cicmanyek (#21019) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Mitől ennyire egyértelmű? Van valami konkrétum?
Mert papíron a predator jobbnak tűnik... Sajnos még egyik márkából sem hallottam egy darabot sem.. :(

Esetleg nem tudtok egy helyet bp-en ahol ilyen kategóriájú hangszórók vannak demófalban?
Mediamarkt, stb gondolom nem épp... :F

(#21024) Joe fiú válasza PiciPeti (#21023) üzenetére

Joe fiú
(őstag)

Predator elektronikus zenére jobb, dögösebb mélyei vannak, mondom ezt úgy, hogy a Rainbowt nem ismerem igazán.

(#21025) mikiking1991

mikiking1991
(újonc)

Sziasztok,autómagnó vásárlása előtt állok (olcsón :P )... Na most a kocsimba most vettem uerősitőt és mélynyomót is ( subwoofert) és szeretnék egy autómagnőt is venni,viszont nekem olyan kellene ,hogy be tudjam vele állitani,hogy basszust csak a mélnyomó adjon,elől a 2 magas hangszóró egyáltalán ne adjon le basszust,szóval igy nem is fog torzitani a zenén... Tudom,hogy egy jobb Alpine autómagnó-ba már simán van ilyen,de nekem a keret max 22e FT. Valami olcsóbb Alpine,vagy Pioneer rádióban is van ilyen lehetőség ?? Linkelnétek nekem egy pár ilyet,vagy ha lehet akkor sokat is... köszönöm

(#21026) Joe fiú válasza mikiking1991 (#21025) üzenetére

Joe fiú
(őstag)

Pioneer MVH 1400 UB, keresőbe beírod,egyből ki fogjad dobni.

(#21027) mikiking1991 válasza Joe fiú (#21026) üzenetére

mikiking1991
(újonc)

és ez egyébként jó rádió ??? Jó minőségben lejátsza majd a zenéket ??? ÉS ezen biztos,hogy le lehet venni előről a basszust,hogy csak a mélynyomó nyomjon ??? mert ez a lényeg nekem. Egyébként nagyon köszi

(#21028) Joe fiú válasza mikiking1991 (#21027) üzenetére

Joe fiú
(őstag)

Relatíve, hogy mi a jó, 15ezer forintos cuccról beszélünk, kategóriájában elég meggyőző,de nyílván nincs olyan jó, mint egy felső kategóriás. Két pár rca kimenete van, illetve lpf(mélyszűrő) és hpf is van benne, vagyis a mélyről le tudod vágni a magasat, az elsőkről meg a mélyet.

(#21029) mikiking1991 válasza Joe fiú (#21028) üzenetére

mikiking1991
(újonc)

és ezt mégis hogyan tudom ????

(#21030) Joe fiú válasza mikiking1991 (#21029) üzenetére

Joe fiú
(őstag)

Legegyszerűbben ha elolvasod a használati utasítást, és abban le van írva minden, nem tudom,hogy Pionál pontosan melyik menüben lehet állítani, Pio fejem még nem volt soha.

(#21031) t.imi válasza mikiking1991 (#21029) üzenetére

t.imi
(őstag)

Lehet, hogy van rev. "a" és "b" belőle. Pio oldalán csak low pass van és egy pár rca, yututén meg 2 pár rca van a 4300ub-n. Szűrőket nem tudom.

(#21032) orbano válasza Joe fiú (#21024) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

mindenféle zenére kiváló, ne mondjunk már ilyeneket :)

PiciPeti: demófalban nem sokra mégy vele...

A vér nem válik VAZZE!™

(#21033) gabber01 válasza PiciPeti (#21023) üzenetére

gabber01
(őstag)

az a baj a demófallal, hogy nem jó semmire, csak vevőcsalogató. autóban ugyanis egészen máshogy fog szólni akármelyik hangszóró, mint a falban.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#21034) PiciPeti

PiciPeti
(Topikgazda)

Köszönöm srácok!

Akkor marad a beépítés, és a próba... Drága hobby ez.... :((( :W :)

Orbano!

Predatorral kapcs milyen tapasztalatod van? Volt neked ilyen, vagy másnál hallgattad?

[ Szerkesztve ]

(#21035) Joe fiú válasza orbano (#21032) üzenetére

Joe fiú
(őstag)

Én úgy tudtam, elektronikusat jobban csipázza, de sajnálom,ha neked más tapasztalataid vannak vele.

(#21036) orbano válasza PiciPeti (#21034) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

hallottam. nem leszel vele elégedetlen. a többiek is inkább a magastól óckódtak, hogy milyen lehet a párosítás. de ha nem jön be, legfeljebb lecseréled a dt-re, nem egy világvége összeg az sem. egyébként volt nekem ilyen, de a végén nem került beépítésre :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#21037) k-feri65 válasza orbano (#21036) üzenetére

k-feri65
(senior tag)

miért nem?

értem én de le sz@..m

(#21038) PiciPeti válasza orbano (#21036) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Értem!

Elég komoly hifista ajánlotta ezt a párosítást, bevált dolog elvileg. :)

(#21039) orbano válasza k-feri65 (#21037) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

mert betettem az xm-et és nem akartam többet kivenni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21040) Csygusz válasza PiciPeti (#21034) üzenetére

Csygusz
(tag)

Nekem volt Predator + DT284-em. Nem volt rossz összességében, de mégsem teljesen nekem való. A magas érces hangú volt, én abszolút nem tudtam jól beállítani, hogy az igazán magasat is halljam, és mégse b@ssza a fülem. A közép, mármint a Predator nem rossz, dögös mélye van, de igényli a helyet és a jól előkészített ajtót, különben nagyon gyér :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#21041) PiciPeti válasza Csygusz (#21040) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Pont ez a gondom az előző rendszeremmel nekem is. Nagyon fémesen cseng a magas, tolakodó, és nem természetes. Ezért ódzkodok a piezótól ismét.
Inkább a pillés H-k. És ha nem megy elég magasra, még mindig be lehet tenni egy piezót mondjuk 15KHz fölé vágva.

Legalábbis erre jutottam magamban. :U

(#21042) krups8 válasza Csygusz (#21040) üzenetére

krups8
(tag)

Akkor hogy is néz ki egy jól előkészített ajtó? Szigetelés a lényeg nyilván, de hogy kell kivitelezni?

(#21043) cicmanyek válasza PiciPeti (#21023) üzenetére

cicmanyek
(fanatikus tag)

Igen konkrétum.
Slx-et hallottam , nagyon tetszett , a Predator is jó , de a magasával vannak kételyeim , szvsz nem biztos , hogy összeillenek.

(#21044) harcikoca

harcikoca
(senior tag)

Van egy asztali hangszóróm, egyszer csak nem szólt, szétszedtem, és a bekarikázott ellenállás kivolt benne égve, 22ohmos volt, nemkaptam csak 2x10-et, azt raktam be a helyére, 1 kis ideig szólt elég furán, mintha mély nemis lett volna benne, aztán meg mégfurábban(hallgathatatlan).
A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja a panelen azt, hogy nem szól a mély, és a magasak hangja is halk és rossz?

AMD+Ati powee'R

(#21045) kavics325i válasza PiciPeti (#21012) üzenetére

kavics325i
(őstag)

3.: Carpower Predator + Harmann-kardon pillés magas, dls hangváltóval ( használtan, ~30e)
Azért meghallgatnám ezt a kombinációt a DLS Reference szettem mellett

(#21046) PiciPeti válasza kavics325i (#21045) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Jövő héten már lehet hogy megoldható lesz...

Hova valósi vagy?

(#21047) orbano válasza Csygusz (#21040) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

hát, pedig van akinek sikerült ez a mutatvány :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21048) kavics325i válasza PiciPeti (#21046) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Törökszentmiklósi, de arra értettem, hogy én is ennyiért árulom és, hogy ennyiért melyik a jobb

(#21049) Csygusz válasza krups8 (#21042) üzenetére

Csygusz
(tag)

Én abszolút amatőr vagyok, de a jól előkészített ajtó az kb. úgy néz ki, külső és belső fala az ajtónak legalább 1, de inkább több réteg bituval ki van szépen raggatva, felesleges nyílások lezárva, kárpit rezgései kiiktatva. A hangszóró kiemelője az ajtó féméhez csavarozva, és erre van rárakva a hangszóró.
Szerintem ezt jelenti a jól előkészített ajtó.
Ezt hogy kell kivitelezni? Pénzt, időt, és kreativitást nem sajnálva. Szorgosan otthon, vagy szerelőnél drágán, de jól és szépen.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#21050) PiciPeti válasza kavics325i (#21048) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Hja értem. Milyen típus is az? Hirdetés linkjét el tudod küldeni?

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.