Hirdetés

-----------------
2018. október 16., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

PROHARDVER!

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

(#68001) BBéci válasza bombibmw (#67998) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A gain nevű tekerentyűt úgy szoktam beállítani, hogy akkor se torzítson, amikor a fejegységen maximumra csavarom a hangerőt. A torzítást egy érzékeny, gyakorlott fül sokkal hamarabb meghallja, mint az átlag hifis, ezért inkább úgy finomítom az előző állítást, hogy semmiféle negatívumot ne halljak a hangerő maximumra tekerésekor.

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#68002) bombibmw

bombibmw
(PH! kedvence)

Köszi a válaszokat srácok! :)

Adatlapomról minden eladó!

(#68003) troll81 válasza Peti66 (#68000) üzenetére

troll81
(őstag)

igen de beszereltek neki. es godolom a muhely ezt megoldotta, ne a fizeto vendeg nek kelljen otthon majd az egeszet be allitani. :K

(#68004) bombibmw válasza troll81 (#68003) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Beállították ahhoz a zenei stílushoz, amit hallgatok, csak nem voltam ott.
Azért olvasgatok a témában és próbálok megtanulni mindent. :)

(#68005) BBéci válasza bombibmw (#68004) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Elhibázott ötletnek tartom a bizonyos zenei stílushoz passzoló beállítást. Ha egy rendszer jól van összeállítva és beállítva, az kivétel nélkül, minden zenei stílussal jól szól.

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#68006) bombibmw válasza BBéci (#68005) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Ez így van.
Ők elég profik a témában, így nem hiszem, hogy olyat csinálnának, ami nem jó. :)
Az, hogy én az általam szeretett zenei stílushoz kértem beállítást, nem jelenti azt, hogy így is tettek.
Próbáltam mást zenéket is és nekem az is megfelelően szól, maximum a fejegységen kell visszavenni, vagy hozzáadni.
Az is igaz, hogy lehet, ez a vájtfülű hallgatóknak nem lenne az igazi. :)

(#68007) Tikakukac

Tikakukac
(Jómunkásember)

No, meg is vagyok. Kocsi kibelezve, kárpitok kimosva, totál csupasz minden.

Az OVF SOFT filcet simán a bitumenre ragasztjátok és utána rakjátok vissza a gyári kárpitot?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68008) Krystal_s

Krystal_s
(őstag)

Sziasztok, talán illik ide a kérdésem.
Nem tudja valaki véletlenül, hogy ilyen jellegű karcokat minek a hibája okozhat egy autóhifiben? Ezt a lemezt pár hónapja tettem a hifibe karcmentesen és ma meglepődve vettem észre, hogy ilyen karcos lett. A Hifi egy gyári 6 táras rendszer....
Párszor hallgattuk csak ezt a lemezt és normálisan lejátszotta. Úgy gondolom az olvasófej nem ilyen irányú karcokat csinálna :F Gyanakodtam arra, hogy kiadás közben sérti meg valami, de látszatra tiszta és sima az rész. Próbáltam ma egy másik lemezt. Azt simán lejátssza és többszöri kiadatás közben sem karcolódott meg.
Esetleg, ha lenne ötlete valakinek, azt megköszönném.

Nem tudtam most ennél jobban lefotózni, de a lényeg látszik.

[ Szerkesztve ]

(#68009) BBéci válasza Krystal_s (#68008) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Találkoztam hasonlóval, nem középen, hanem a széleken voltak karcok. Csak teljes szétszedéssel hárítható el a hiba, ha egyáltalán, de az is lehet, hogy kukába kell dobni.

(#68010) bombibmw

bombibmw
(PH! kedvence)

Egyedi ajtópanelt vállal itt valaki(olcsón)? :D
10 centis a gyári méret és most 13-as van kiemelővel, viszont elgondolkoztam azon, hogy ezt majd eladom és 16-os kerülne be, egy egy egyedi panelba.

(#68011) fojtviki válasza bombibmw (#68010) üzenetére

fojtviki
(senior tag)

Rodolpho design-t keresd FB-on. Nekunk 25-ert mondta a 2 ajto panelt borozessel:)

(#68012) bombibmw válasza fojtviki (#68011) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Jó lenne, de én pesti vagyok. :)

(#68013) fojtviki válasza bombibmw (#68012) üzenetére

fojtviki
(senior tag)

No de ha van auto hifi-d akkor gondolom autoval is rendelkezel nem? :DDD Vagy ugy lenne jo, hogy mobil ajtopanel gyartas, es egy telefon utan hazhoz jon? :U Nem olyan tul sokan foglalkoznak evvel egyebkent. Amikor meg mi keresgettuk, talan a masik "nagy nev" a Gulacsi. Da ot nem tudom, hogy merre is van es allitolag joval dragabb is.

[ Szerkesztve ]

(#68014) bombibmw válasza fojtviki (#68013) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Most szórakozol velem?
Ha van Pesten is akkor miért kéne lekocsikáznom Bajára? :F
Nem szeretem a felesleges dolgokat és nem kell "nagy név", csak egy olyan ember, aki korrektül megcsinálja.
Én is meg tudnám csinálni magamnak, de nincs hely és szerszám hozzá itt a panelban.

(#68015) fojtviki válasza bombibmw (#68014) üzenetére

fojtviki
(senior tag)

Most rapillantva Gulacsi Gyalon van. Ha mas nem egy kerdest meger.

(#68016) bombibmw válasza fojtviki (#68015) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Ez már jobb.
Odáig simán kimegyek.
Ránézek, köszönöm! :)

(#68017) kismokesz

kismokesz
(tag)

hello mi a vélemény az alábbi mélynyomóról [link] ?

[ Szerkesztve ]

(#68018) troll81 válasza kismokesz (#68017) üzenetére

troll81
(őstag)

szia mivel fogod hajtani? az a kérdés... :F először is

(#68019) kismokesz válasza troll81 (#68018) üzenetére

kismokesz
(tag)

az még ezután nézem ki még nemtudom milyen irányba induljak el.

(#68020) LZs?!

LZs?!
(tag)

Lenne egy tök naív kérdésem: a Pio MVH-S300BT nominális 4x50W teljesítménye mennyi a valóságban; illetve valamiféle hidalás jellegű megoldást tudnak a fejegységek, t.i. 4x50 -> 2x100?

Köszi.

Alfa Romeo GT - a helyzet távolról sem kielégítő, de legalább egyre romlik... :)

(#68021) Lusu válasza LZs?! (#68020) üzenetére

Lusu
(tag)

A valóságban 4x10-15W-nak megfelelő a teljesítménye, de a hallgatható, torzítás mentes tartrományban még ennyi se. A 4 csatornát hidalni nem lehet, bár újabban van olyan fej, amiben a két hátsó csatorna használható hídban sub hajtására, bár nem tudom mire lehet elég... talán a gyári mélynyomó hajtására, ha meghalt benne az erősítő?
Jól feltételezem, hogy van egy szetted amit rendesen meghajtanál? Csak az erősítő van mint alternatíva, még a gyári hangszórókkal is csodát tesz ;)

(#68022) LZs?! válasza Lusu (#68021) üzenetére

LZs?!
(tag)

@Lusu

Köszi.

Alfa Romeo GT 4db gyári 16-os + csipogók.

Egyelőre jön a fejegység, ha tudom, akkor beteszem én.

Ha beválik, akkor elviszem beköttetni a kihangosítót, etc.; és ha már ott lesz, akkor gondoltam a front hangszórókat kicseréltetni Gladen Alpha-ra, az ajtókat leszigetelni, a hátsó párt pedig 'vakon' hagyni.

Itt jött a gondolat, hogy teljes kraft-ot az első párra tolnám...

[ Szerkesztve ]

Alfa Romeo GT - a helyzet távolról sem kielégítő, de legalább egyre romlik... :)

(#68023) Arni9010 válasza LZs?! (#68022) üzenetére

Arni9010
(fanatikus tag)

Régebben a Fiat Bravokban volt ilyen csatornaszűkítő gyárilag.
Volt olyan gyári fej ami vagy 4x5W-ot tudott, vagy 2x15W-ot egy ilyen hidaló csatival. :)

(#68024) Peti66 válasza LZs?! (#68020) üzenetére

Peti66
(őstag)

Szia! a Pioneer mvh 280 fd nem lenne jobb?☺a nyers erőt nem pótolja semmiféle hangzájavító fjúcsör...

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#68025) gramofon89

gramofon89
(kvázi-tag)

Tanácsot kérnék, ajtó szigetelés után kívül,belül,kárpiton mindenhova tettem mégis a kárpitom berezonál. Az autó egy régi fiat brava, sajnos maga a kárpit nem egy erős anyag gondolom emiatt veszi fel a rezgéseket még így is. Elméleti síkon én arra gondoltam, hogy veszek öntapadós piramis hangszigetelő szivacsot és rakok a kárpitra nagy kúpokkal, hogy eltartson vagyis feszüljön. Ez megoldás lehet?

Alpine 9855 - Mac audio absolute 2.16 - Jbl px600.2

(#68026) troll81 válasza gramofon89 (#68025) üzenetére

troll81
(őstag)

szia ezt vettem ujra es bevalt. jol felfogjak a rezgest es arban sem halal.STP BIPLAST 10 - 375x500x10mm | Schalldämmung,STP BIPLAST 20 - 375x500x20mm de a piramis szivacs is jo lehet attol fugg milyet veszel. :K de lesz meg par otlet amivel kiegeszitenek meg lehet jobbak is :K

(#68027) Peti66 válasza gramofon89 (#68025) üzenetére

Peti66
(őstag)

szerintem jó lesz,nyilván lehet fokozni szórható rhinó bőrrel... csak az árra kérdéses persze...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#68028) LZs?! válasza Arni9010 (#68023) üzenetére

LZs?!
(tag)

@Arni9010

Passz, nem értek a lovakhoz... :(

Peti66

Ez nem is rossz; nem tudtam, hogy 100W nominál is elérhető. :R

Megnézem, hogy van BT-os verzió...

(#68029) Peti66 válasza LZs?! (#68028) üzenetére

Peti66
(őstag)

az azért,hogy nominal 100Watt...költői túlzás,de 60-70w lehet a tényleges srms..30A-re rögtön cserés a biztósítékja meg a gyári 1 mm-es táp kábel is cserés..

(#68030) gramofon89 válasza troll81 (#68026) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Szia
Köszi, de lapok már nem segítenének szerintem. Silent coat van rajta és nem spóroltam vele hidd el :)

(#68031) gramofon89 válasza Peti66 (#68027) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Az mi az a szórható rhino bőr? :DDD

(#68032) troll81 válasza gramofon89 (#68030) üzenetére

troll81
(őstag)

nezd meg eloszor :K es segitenie kell szerintem ezert talaltak ki

(#68033) gramofon89 válasza troll81 (#68032) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Először mindig az egyszerűbb és olcsóbb megoldás híve vagyok, utána jöhet akár ez is :)

(#68034) troll81 válasza gramofon89 (#68033) üzenetére

troll81
(őstag)

nem draga vettem most is egy par tablat mindig jo ha van otthon.

Először mindig az egyszerűbb és olcsóbb megoldás híve vagyok, ettol egyszerubbet nem tudok :K menyibe kerul? :F

(#68035) gramofon89 válasza troll81 (#68034) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Hány réteg szigetelőt tegyek rá szerinted? Mitől jobb két réteg mint egy?

(#68036) troll81 válasza gramofon89 (#68035) üzenetére

troll81
(őstag)

akkor karpit. karpit. osszenyomodik a kivant meretre es elnyeli a felesleges dolgokat amiket nem szeretnel hallani :K

(#68037) gramofon89 válasza troll81 (#68036) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Ez most olyan amit korábban írtál? Ez miben másabb, mint egy hagyományos szigetelő?

(#68038) troll81 válasza gramofon89 (#68037) üzenetére

troll81
(őstag)

igen ez a termek neve alatt mindent megtalalsz a neten.miben masabb :F osszenyomod majd vissza all lassan a meretere. kitolti a helyet es rezgest elnyeli.en hasznalom es egyszeru

(#68039) gramofon89 válasza troll81 (#68038) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Oké leesett végre, bocsi megtévesztett a kép a terméknél azt hittem ez sima bitus szigetelő azért értetlenkedtem.

(#68040) Peti66 válasza gramofon89 (#68031) üzenetére

Peti66
(őstag)

poliurea... pickup platókat is szórnak vele☺

(#68041) gramofon89 válasza Peti66 (#68040) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Nos ez egy picit drága megoldásnak tűnik :)

(#68042) PiciPeti válasza gramofon89 (#68025) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Ha már be van bituzva, akkor biztos, hogy nem maga a kárpit lobog. Amit érdemes tenni, a gyári illesztéseknél, ami pár pontban van egy hőforrasztva, azt végig nyomni "takonypisztollyal" (műanyag rúd olvasztó pisztoly), így a darabok egymáson nem tudnak rezonálni.

A kárpit, és a lemez találkozását pedig végigragasztani zárt cellás szivaccsal.

Ami még tud zörögni, az a kilincs, annak mechanikája, ablakemelő, stb kapcsolók... Na azt már tényleg szívás zajmentesíteni....

(#68043) gramofon89 válasza PiciPeti (#68042) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Itt sok mechanika nincs halistennek :D
De az a szivacs jó ötlet ezzel meg a kúp szivaccsal talán megoldódik.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=571IMG_20180616_171559.jpg

[ Szerkesztve ]

(#68044) gabber01

gabber01
(őstag)

Sziasztok!
Kicx pro 62n szettem van jelenleg, de hangjával nem vagyok elegedett. Sokak szerint ez inkább való hangnyomasra, mint minőségre.
Ezért szeretnék valami jobb, minőségibb szettet beszerezni? Mit ajanlanátok olyan 60e környékén?
Eddig Focal PS 165öt néztem ki.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#68045) NateDogHUN

NateDogHUN
(kvázi-tag)

Hello!
Van egy Pioneer MVH-S300BT fejegységem. Ha USB-ről indítok rajta mixeket, 5 perc környékén mindig tovább ugrik a következőre. Van erre valami megoldás?

http://www.natedog.hu

(#68046) gramofon89 válasza gabber01 (#68044) üzenetére

gramofon89
(kvázi-tag)

Jofogáson van jbl gti szett picit drágábban dobozos focal k2, rainbow germánium szett. Hirtelen ennyi ami minőségibb és nem sokkal haladja meg a büdzséd :)

(#68047) kismokesz

kismokesz
(tag)

hello erről vélemény valakinek Phase SX10 ?

(#68048) LógaGéza

LógaGéza
(PH! addikt)

Ma építkezés közben jutott eszembe, hogy mivel a hátsó üléseim támlája fém, mi lenne ha az erősítők hátlapjába beleraknék 1-2 erősebb mágnest (pl bontok pár vinyót), és azzal fogatnám fel az erősítőket. Minél kisebb rombolással akarom felrakni őket...

Valamint JBL P1020e. Mennyire jó SQ-ra?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

(#68049) PiciPeti válasza LógaGéza (#68048) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Az első bukkanón leesik...

Önmetsző lemezcsavarral fogass fel egy kárpitozott falapot, és arra az erőket, az esztétikus is lehet, és nem lesz test-potenciál különbség. ;)

Az a JBL nagyon jó vétel annyiért, jó sub. De kell hozzá power, és egy jó masszív láda. De ha ki van szolgálva, akkor nagyon jó tud lenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#68050) LógaGéza válasza PiciPeti (#68049) üzenetére

LógaGéza
(PH! addikt)

Sajnos már az is rombolás. Meló után futok vele még egy kört, ha jól rémlik van pár lyuk kihagyva a kárpiton (ha az eladásra kerül az autó, elég rosszul fest a lyukas kárpit...).
Hát a power... RAM3 MKII van, és nem akarom lecserélni. Ha jól tudom ez 400W RMS, nagyjából egálban lenne Signattal.

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.