Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kofka04

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni és választ a kérdéseimre. Adott egy 2005-ös Renault Megane, amiben gyári szintű zene van. A magnó és az első 13cm-es hangszórók lettek kicserélve az előző tulaj által. A problémám valószínűleg többrétű. Igyekszem érthetően és informatívan leírni. A basszus ideje korán elkezd torzítani de nem úgy, mintha leharcolt lenne a hangszóró, ezért nem értem. Ahogy kezdene megjönni a basszus ereje, elkezd torzítani. Próbáltam a hangszínekkel variálni, de semmi javulás. Előtte egy régebbi Cliom volt, amiben a gyári zenével nagyon elégedett voltam. A Megane egy jobb anyagokból összeszerelt autó és hallom is hogy szebben, akusztikusabban szól benne a zene, basszus tekintetében viszont siralmas a helyzet, mert szinte nincs, legalábbis úgy kell hallgatnom zenét, ha nem szeretném hogy torzítson. Zárójelben annyit szeretnék megjegyezni, hogy három autómban is volt épített zene. A Clioban megütötte azt a minimum szintet a hangzás, hogy úgy döntöttem nem szeretnék erre pénzt áldozni. A Meganeba hallhatóan szebben szól a zene (kivéve a mélyet), ezért szeretném orvosolni a basszusra vonatkozó anomáliát. Van fülem a minőséghez, a technikai részéhez viszont keveset konyítok, ezért bíztam inkább a zene installálását szakemberre a korábbi autóimban. Visszatérve a problémámra, a hangszóró pontos típusát sajnos nem tudom, csak annyit hogy 1 utas 4ohm-os Pioneer, a magnóm pedig egy 4x50-es Sony DSX-A212UI. Mások azt javasolták, hogy vegyek bele 8ohm-os hangszórót és megoldódik a basszus problémám, illetve azt vettem észre, hogy basszusnál a tányér fordítva mozog, tehát nem befelé, hanem kifelé mozdul amikor adja a mélyet. Fordítva van bekötve? Ez okozhatja a leírt problémát és az lehetséges, hogy ettől függetlenül a közép és magas hangok normálisan szólnak? Lehet hogy meglévő hangszóróim is sokkal erőteljesebben meg tudnák szólaltatni a mély hangokat ha jól lennének bekötve? Miért tanácsolhatták azt az elvileg jobban hozzá értők hogy egy 8ohm-os hangszóró megoldaná a problémámat, ha eleve ellentétesen mozog a tányér a mély hangoknál?

Új hozzászólás Aktív témák