- Kábeleket és csövezést rejtő "kirakatház" a GameMax logójával
- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákkal Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
- Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- TCL LCD és LED TV-k
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Apple asztali gépek
- Házimozi belépő szinten
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
MrChris
nagyúr
Munkámhoz lenne egy megoldandó feladat, távolság/közelség érzékelésre lenne szükségem, kb 5-15mm-en belül. Amit jelezni kellene, hogy épp nő vagy csökken a távolság, már tizedmilliméteren belüli elmozduláskor is. Erre melyik érzékelő a legalkalmasabb?
-
MrChris
nagyúr
Zongorában a kalapácsfejeknek egymáshoz képest teljesen párhuzamosan kell mozogniuk. Ha 2-t egy vonalzóval felemelek azok hibás esetben vagy össze, vagy széttartanak, ezt lehet korrigálni. Az eltérés amúgy nagyon kicsi, azt viszont a szem észreveszi, hogy valami nem stimmel. Amikor már precízkedés megy jó lenne valami segítség.
A terv az lenne, hogy az egyik kalapácsra egy érzékelőt tennék, mellette lévőre pedig valami felületet. Mikor ezeket felemelem akkor valamilyen mértékben távolodnak-közelednek egymáshoz és arról szolgáltatna valamilyen értéket. Ha korrigáltam áttenném a következőre.
Ilyesmi érzékelőt gondoltam. Egy barkácsoló talán ehhez hasonlót használ zongorakalapács gyorsulás mérésre.[ Szerkesztve ]
-
Ton-ton
tag
válasz MrChris #20555 üzenetére
Nem használnék hozzá ilyesmit.
Egyszerűen egy kis csipeszt készítenék lézerrel (kis sarok vas, amire egy laser pointert rögzítenék, és a másik oldala lenne egy rugós valami)
Ezt lehetne egyszerűen rögzíteni a kalapácsokra.
S természetesen ehhez tartozna egy rúd (négyzetetes alu cső), amit fölé kellene rögzíteni. Minél magasabbra (akár a nyitott zongora tetejére). Persze ezen lenne egy skála (nyomtatott), a kalapácsok középvonalával.
Miután beállítod a kalapácsok távolságát (gondolom valami sablonnal).
Ráteszed a pointert a kalapács fejére, és a skálán látod mennyire kell elforgatni.
Ezután a kalapácsot felemelve állíthatod a forgáspontnál.(Bár nem láttam még zongorát belülről egy futó pillantásnál tovább...)
http://qtp.hu
-
nagyúr
válasz MrChris #20555 üzenetére
Nocsak, a kolléga úr szintén zenész?
Nem egyszerű eset. A kalapács elég finom mechanika ahhoz, hogy túl nagy és nehéz dolgot ne lehessen rá csiptetni, a kalapács feje sem biztos, hogy szeretné a dolgot.
Ton-ton kolléga ötlete tetszik, én ilyen lézerdiódát használnék hozzá, CR2025-ös Li gombelemmel, az talán elég pici és könnyű, hogy valami csipesszel a kalapács szárára rögzítsd, és valami ernyőn (pl papírlap) megnézd, hogy milyen csíkot rajzolnak egymás mellett futva. Sajnos ez teljesen analóg megoldás lenne, de a lézer a távolság miatt jól felnagyítaná a pici eltéréseket.
Ha mindenképpen Arduino-s megoldás kell, első, ami eszembe jutott, hogy a másik kalapácsra kell egy tükör, ezzel rögtön kétszeresére növeled az elmozdulást. Az első kalapácsra pedig olyan cucc kéne, mint a vonalkövető robotok alján van, 3 fényszenzor, szorosan egymás mellé. A fénysugár a távolság függvényében kitér a középső szenzorról valamelyik irányba, a 3 szenzor mérésének a különbségéből következtethetsz, hogy melyik irányba. Ezzel pontos mérést nem fogsz tudni végezni, de valójában nincs is rá szükség, mivel te csak az elmozdulás irányát szeretnéd detektálni, illetve, hogy merre kell korrigálni. Mint egy hangoló gép. Az igazi egy olyan szenzortömb lenne, mint a síkágyas szkennerek olvasófeje, ahol nagyon szorosan egymás mellett vannak a fotodiódák, azzal nagyon finom elmozdulást lehetne mérni. Esetleg valami ilyesmivel lehetne még pótolni.
A harmadik ötlet egy ilyen digitális iránytű és egy neodímium mágnes lenne (pl. egy DVD olvasó fejében vannak ilyen apró mágnesek, amit tudnál használni). Ez ugye mágneses teret mér, amiből a távolságra lehet következtetni, illetve a változást lehet vele detektálni. De ezt ki kéne próbálni, hogy ilyen pici távolságnál, mint ami két kalapács közt van, hogy működik.
[ Szerkesztve ]
-
MrChris
nagyúr
Köszi a tippeket, lézerpointerrel korábban már próbálkoztam, de csak eggyel mm papírra vetítve, kipróbálom kettővel egy pontba célozva. Mivel nektek is ez ugrott be, valszeg ez a legpraktikusabb, egyszerű megoldás.
De veszek érzékelőt is, aztán próbálkozom velük.Aryes, hangszerész volnék.
-
Wolfram
aktív tag
A hiba itt van leírva:
https://github.com/esphome/issues/issues/4368
ESP32-S2 (2db) nem csatlakozik a wifihez, auth expired hiba.
Valaki szakérti a megoldást:
"adding the 0.1uF capacitor on the S2 mini between 3V3 and EN"
Mire jó ez? Mit old meg? Aryes: van 0.1uF kondenzátorod? -
nagyúr
válasz Wolfram #20562 üzenetére
Mire jó ez? Mit old meg? Aryes: van 0.1uF kondenzátorod?
Fogalmam sincs, ez a reset pin, a reset gomb is erre van kötve, alapból 10k ellenállás húzza fel a 3,3V-ra.
Próbáld ki, egy próbát mindenesetre megér.
Valami chip design error lehet mögötte, ha ez tényleg működik. -
Wolfram
aktív tag
Hogy lehet az ADC bit szélességet csökkenteni ESP32S2-n, ez:
adc1_config_width(ADC_WIDTH_BIT_10);
miért dob: "Compilation error: 'ADC_WIDTH_BIT_10' was not declared in this scope" hibát? 😥 -
-
nagyúr
Húzd ki, nyomd meg a boot gombot és miközben nyomva tartod, dugd vissza. Figyeld meg, hogy telepít-e valamit a Windows (ha azt használsz). Nézd meg az IDE-ben a telepített portot.
Ha nem lehetne feltölteni rá, nem lenne rajta boot gomb.
Amúgy milyen USB kábelt használsz? Remélem nem olyan töltőkábellel próbálkozol, amiben nincsenek bekötve az adat lábak. Nekem van olyan USB-C kábelem, amiben csak a tápvezetékek vannak bekötve.
[ Szerkesztve ]
-
olli
tag
Eszközkezelő: Ismeretlen USB-eszköz (sikertelen eszközleíró kérés)
A kábel: YENKEE YCU 301 BE
480 Mb/s adatátviteli sebesség + gyorstöltés támogatás.
Újracsatlakoztatás boot gomb nyomvatartás alatt: csak a táp led zöld világít, a rátöltött program nem fut.[ Szerkesztve ]
By cool !
-
nagyúr
This chip has 32K of flash and 2K of RAM, with built in USB so not only does it have a USB-to-Serial program & debug capability built in with no need for an FTDI-like chip
Fogadd el, hogy mások talán jobban értenek hozzá és keresd meg, hogy mit rontottál el.
-
olli
tag
A példa arra vonatkozott, hogy BsFrance LoRa32u4 csatlakozik COM5 porton, tehát driver rendben. Ugyanakkor másik usb porton csatolva a lilygot látszik az eszközkezelőben a hibaüzenet. A banggood a programozó szükségességére felhívta a figyelmet, utólag megrendeltem.
By cool !
-
nagyúr
De te nem banggood linket adtál.
Csinálj már részletes fotót mindkét oldaláról! Nincs véletlenül egy forrasztószem valamelyik oldalán "OTG" felirattal?
Akármit ír a banggood, ehhez nem kell külön programozó. Töröld a hibás drivert az eszközkezelőből, próbáld másik usb porton, esetleg rövidebb kábellel. Ha usb3 porton próbáltad eddig, akkor usb2-be dugd!
Download módban másik driver-t kellene, hogy telepítsen hozzá a rendszer, és valószínűleg másik COM porton fog látszani, feltöltés előtt ellenőrizd, hogy nem jelenik-e meg másik COM porton és azt állítsd be az IDE-ben.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Hát ennek a történetnek egyre kevésbé van értelme.
Az eszközkezelőben "Adafruit Feather 32u4" driver látszik, ami az ATmega32u4 chip drivere.
Az ATmega16u4 az eredeti UNO board-on az USB-UART szerepét töltötte be, amit a kínai klónokon CH340 és hasonló chipekkel helyettesítettek. Ennek a nagyobb testvére az ATmega32u4.
Hol van ez a chip?
Hol van a LoRa modul? Mindkettő a kijelző alatt lenne? 🤔A fényképen ESP32 dowdq6 chip látható, ami az alap ESP32, és természetesen nincs USB képessége.
Akkor mi a fene kommunikál közte és a PC közt?[ Szerkesztve ]
-
ViZion
félisten
válasz Wolfram #20591 üzenetére
Már írtuk, h a Lora az olyan, mint a wifi, csak egészen más. Ha az kell, akkor nem Bt vagy wifi modult vesz...
Olli: korábban már felhívtuk rá a figyelmet itt, h BG-n rengeteg a fake wemos, ESP32, stb... lehet, h Te sem azt kaptad, amit kértél.Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy Eladó Roccat, GoSund, SonicWall: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
Wolfram
aktív tag
válasz ViZion #20595 üzenetére
"olyan, mint a wifi, csak egészen más" 🙂+🕶=😎
Majdnem biztos hogy hibás klón kaptam én is. (ugyanattól az eladótól több lap ugyanúgy nem lép fel wifire)
A hiba itt van leírva: https://github.com/esphome/issues/issues/4368
ha értesz hozzá: mi a vihart csinálhat/oldhat meg a "0.1uF capacitor on the S2 mini between 3V3 and EN" ? -
ViZion
félisten
válasz Wolfram #20596 üzenetére
Elvileg az EN pin a 3,3 V feszszabályozót kapcsolja be, ha high (alapból az, ahogy olvasom). Hogy a wifihez mi köze van... passz.
Vannak ilyen fura megoldások... nekem a Dell monitoromon elmegy a kép, feketébe vált egy pillanatra... megoldás: a power visszajelző led-et nem szabad kikapcsolni. Akkor nem jön elő a hiba. Logikus.Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy Eladó Roccat, GoSund, SonicWall: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
olli
tag
FTDI232-vel com4 porton egyenlőre sikertelen a feltöltés.
Lehet helytelenül választottam lapot, vagy a feltöltéshez kell gombokat nyomogatni, vagy egyéb.
Ami még zavar:
Sketch uses 702225 bytes (53%) of program storage space. Maximum is 1310720 bytes.
Global variables use 42660 bytes (13%) of dynamic memory, leaving 285020 bytes for local variables. Maximum is 327680 bytes.
Mintha nem stimmelne terület mérete.By cool !
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós topik
- Szinte csak egy nagy kijelző lett a Red Magic 10 Pro
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Facebook és Messenger
- Hálózati / IP kamera
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
- LEGO klub
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Legion 5 15ARH7 15.6" FHD IPS Ryzen 5 6600H RTX 3050Ti 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- ÁR ALATThinkPad Thunderbolt 3 Dock (40AC) úttörő, 13 portos dokkoló megoldás akár ingyenes szállítás
- Dell Precision 5550 - CORE I7-10850H 2.70 GHZ/32GBb/2TB SSD/
- Gigabyte Core i7 Gamer PC: i7-9700 / RTX 3060 Ti / 1Tb SSD / 16Gb Ram
- 7320 2-in-1 27% 13" FHD+ IPS érintő i7-1180G7 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest