Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugynok

    senior tag

    Sziasztok,

    Eddig nem foglalkoztam vele, de annyit olvastam mát itt a helyes felbontásokról és kijelzőbeállításokról, hogy ránéztem én is a dolgaimra és be állítanám rendesen. Ebben kérném a segítségeteket.
    Teljesen alap rendszer, egy Megogo MXV android rendszerrel (ez marad is, nem akarok LE-t) és egy LG ld320 hd tv.
    Most úgy van beállítva, hogy a tv-n "eredeti" képarány, android rendszeren 720p-50hz és így az android rendszerbeállításoknál a screen position-nál current scaling is 91%. Így nem lóg ki a képernyő. Viszont észrevettem, hogy a Kodi beállítások/rendszer/képernyőnél a felbontás 1920*1080p és nem is lehet állítani. Ez így kéne legyen?
    Első kérdésem, hogy a tv-n a képbeállításoknál gondolom az "eredeti"-t válasszam és ne a "levágás nélkül" opciót ugye?
    Második kérdés, hogy a box androidos rendszeréna beállítások/felbontásnál 720p-50hz legyen vagy a auto switch to best resolution? (Van még 1080p -60hz,1080p-50hz,720p-60hz,1080p-24hz)
    Ezen beállítások után kell gondolom az android rendszer beállítások/képernyő/screen position-nál beállítani a széleket rendesen?
    Semmi extra különleges filmeket nem nézünk, sima 720p mesék szinte csak.
    Köszönöm a segítséget :)

Új hozzászólás Aktív témák