Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ispy #4338 üzenetére

    "1 év se ér sokat, ha valami baja van az kijön 3 hónapon belül, ha meg nincsen, akkor a dzsunka kínai low budget szék is ki fog bírni 1 évet."

    Sajnos az utóbbi sem ennyire egyértelmű! Az "olcsóbb", avagy gyengébb minőségű székek sem biztos, hogy az első pár hétben, 1-2 hónapban "omlanak össze".

    Az én korábbi JYSK székem gázrugója kb. fél év alatt adta meg magát.

    Más kérdés, hogy én aztán nem vesződtem azzal, hogy szétszereljem, és visszavigyem javíttatni, vagy cserélni; használtam úgy, egészen mostanáig, amikor (az 1 év garancia időn nem sokkal túl) letört a karfája is.

    Az biztos, hogy szék esetében - pláne, ha sok tíz-, százezer forintot költ rá az ember - fontos a min. 2-3 év jótállás.

    Mindössze 1 év jótállással én már nem vennék széket.

    Jó hír, hogy a fogyasztóvédelmi jogszabályok értelmében, hamarosan értékfüggő lesz a tartós fogyasztási cikkek kötelező jótállása:

    "10-100.000 Ft között 1 év
    100-250.000 Ft között 2 év
    250.000 Ft felett 3 év"

    (Mindez nem érinti az önként vállalt jótállást. Tehát a fogyasztó számára ennél kedvezőbb feltételek továbbra is adottak lesznek, ha a gyártó úgy látja jónak, és a forgalmazó jogkövető.
    Ha pedig nem az, akkor augusztus 31-től a hazai fogyasztóvédelem a teljes ellátási lánc ellenőrzésére is rendelkezni fog hatáskörrel.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák