Hirdetés

Aktív témák

  • Pilács

    senior tag

    válasz Takyka #5996 üzenetére

    S5600 után nekem ez óriási előre lépés, és valóban a technika egy dolog... nekem sikerült a "régi" géppel is tök sok szép képet készítenem amit "papírra vettettünk" és meg nem mondanám, hogy mivel készült ( 10x15 ) Igaz a kép vágása már szűkös keret volt főleg a képzaj miatt... de legalább rákényszerített, hogy figyeljek oda mit fényképezek és hogyan, hogy minél kevesebbett kelljen "állítani" utólag a képen. Szal nem bántam meg, hogy nem "nagy" géppel kezdtem. Engem a D60 tök sokáig ki fog szolgálni, ahogy elnéztem képzajban elég ügyes a masina, figyelnem kell erősen még a reciprok szabályra (ami sok esetben kevésnek bizonyul nálam), meg kell szokjam a gépet, de már nagyon szeretem. 1 negatívum van, ami bánt, erről már írtam is: a hátsó autómatikus képernyő lekapcsolás, ha közel hajlok. Gyakorlatban ez úgy néz ki, ha természetes fény éri a szenzort szabad ég alatt, akkor használhatatlan a kijelző, villog jó esetben meg vissza sem adja a képet. Ezt a funkciót menüben kikaccs, és ugy használom. Még jó hogy benne van :((( használhatatlan, igaz este már jól funkcionál, végülis akkor a legzavaróbb a kijelző fénye. Remélem erre a Nikon talál vmi megoldást, de nyilván ezzel sztem nem romlik a gép képkészítési funkciója. :R

    Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

Aktív témák