Hirdetés

2012. május 28., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nagy Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) skoos válasza Zoli bácsi (#12999) üzenetére


skoos
(senior tag)

Ugyan ilyennel lövöldözöm magam is, remélem Neked is annyira be fog válni mint nekem!

ELADÓ KONFIG: P5E¶ E8500@4.2¶ Asus SilentKnight¶ T800 2*1Gb@4-4-3-4@886¶ GigaByte HD 5770 1GB¶ Aurora570¶ ZM500-HPS modular¶ LG DL DVD újraíró¶ SilentMaxx HDD hűtőfiók¶ WD3200KS¶ WD5000AAKS ¶ G5+G15

(#13002) eastsider válasza Zoli bácsi (#12999) üzenetére


eastsider
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

gratu!! jól döntöttél!

képeim: www.flickr.com/photos/mateeee/

(#13003) máyköl válasza Zoli bácsi (#12999) üzenetére


máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Gratulálok én is! Hidd el, jobb ez így, én is tuti a D90-et vettem volna, ha választhattam volna.

Szép fényeket! (bocs, ha valakit zavar, hogy benéztem a topikba, néhányaknak Canon hányingere van párszor :DDD :Y )

(#13005) Zoli bácsi


Zoli bácsi
(őstag)
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy megerősítettétek, hogy jól választottam. Közben barátkozunk a géppel, próbálgatom. Érdekes, hogy pl. a D-lighting nem kapcsolható ki auto módban. Nem mintha sokszor akarnám használni... mármint az "auto" módot. A gyári alap jpg-k a régi D50-hez hasonlóan kissé fakók. A menüben egy kis szaturációt adva megkaptam a képeslapszerű képeket, és végre zöld a zöld, abszolút nem voltam kibékülve a D50 kékes árnyalatú zöldjével. Persze át akarok térni a RAW használatára, de kíváncsi voltam a jpg motorra. Az obi jobbnak tűnik az első generációs 18-55-nél, elégedett vagyok vele, de azért egy fixet szeretnék melléje. Kézikönyv nélkül is szinte mindent megtaláltam, minden ott van, mint a D50-en, csak minden több. Akkutöltő ugyanaz, mint a régié, gondolom az akku is, bár nem próbáltam ki. Okos, hogy a menüben százalékra kiírja az aksi töltöttségét, és remélem pontosan. Ez az élőkép nem lesz a kedvencem, kb. 5 másodperc mire jó fényviszonyok közt fókuszál. Azért érdekességnek jó, akárcsak a videózás. Kipróbálgattam mindent, most fölteszem az akkut tölteni, aztán holnap majd tesztelem.

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#13006) Degeczi válasza Zoli bácsi (#13005) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

Auto mód felejtős, mert semmit nem enged!
(pl. még expókompenzációt sem)
A "P" mód kb. ugyanaz, de ilyen megkötések nélkül

A JPG-eket ezerféle módon tudod finomhangolni a régi modellekhez képest!
Válaszd ki pl. a "Vivid" vagy "Landscape" készletet, mindjárt nem lesz fakó...
De ezeken belül is, a korábbi 3 féle színtelítettség helyett már 7 fokozat állítható, az élesítés pedig 10 lépcsőben...

A töltő ugyanaz, az akku már nem: a D80/D200-tól kezdve kommunikálnak a vázak az akkuval (ezért a pontos % kijelzés: azt az akku közli, nem a kamera), amihez egy extra láb van rajtuk. Emiatt a régi fajta akkut meg se próbáld berakni a vázba, beszorulhat! (nem saját tapasztalat, de flickr fórumokon sokan írják, és utána hogyan kell kínlódni mire kiszedhető, mert nem fogható meg az akku amíg benn van. Van pl. aki csavart tekert bele óvatosan...)

A kézikönyv néha nem árt, sokkal bonyolultabb a régi vázaknál. Pl. az egyéni WB eltárolása már egyáltalán nem magától értetődő.

(#13007) dabgergo válasza Zoli bácsi (#12999) üzenetére


dabgergo
(senior tag)

Gratulálok! A lehető legjobb döntés! :) Sosem fogod megbánni:)

(#13008) aginor válasza Az-X (#12976) üzenetére


aginor
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, van választék, de nem ugyanaz az árkategória. Mint írtam is makrózni szeretnék vele és csak ezért nem vennék 20k-ért egy nikont, mikor 1,5-2k körül indulnak az M42-esek, és ha már megvan, akkor akár normál módban is használtam volna..

Zoli bácsi: D50 után jobban jártál ezzel, mint egy belépő vázzal, már csak a kezelhetőség miatt is. Az újabb belépő vázakon ugyanis nagyon kevés a dedikált gomb, szinte mindent a készenléti képernyőről kell állítani, ami néha nagyon macerás tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13009) BorgBoss válasza Zoli bácsi (#12999) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Mázlista ;) Én egy hónapja vettem a D300s-et - 4 év D50 használat után - így most nekem csak 2 év a garim :W
De azért a gépnek nagyon örülök, még így is.
Nem nagyon értem így egyébként a nikont, hogy miért nem típusra korlátozza a garnaciákat, akár visszamenőleg is, hisz végül is ugyanaz a ketyere. Azt hiszem ennek minden D90s felhasználó is örülne.

[ Szerkesztve ]

(#13010) máyköl válasza BorgBoss (#13009) üzenetére


máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Miért, ha most vennéd akkor már 3 év lenne? :F
Egyébként szerintem nyugodj meg, ha bármi lenne a géppel, az 2 év alatt ki fog jönni. Egy D300s zárja meg gondolom lazán elmegy a gari idődnek 4-5*-ét is, sőt... :K

(#13011) BorgBoss válasza máyköl (#13010) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Igen, május 3-tól 3 év garit ad rá a nikon az összes DSLR gépre.
Persze, nyugodt vagyok, csak mégis pár héten múlt csak. Ha nem megy tönkre nem nagyon érdekel, de ha mondjuk 2 év után esetleg lecserélném, mégis egyszerűbb egy garis gépet eladni mint nem garisat :D

(#13012) Degeczi válasza BorgBoss (#13011) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

igen, eladásnál szempont igazán, hiszen 3 év nagy idő, az alatt könnyen lehet, h váltani fogsz

de túl sokat nem jelent, pár %-ot

(#13013) BorgBoss


BorgBoss
(újonc)

Azért Srácok, jó egy évet visszaolvastam itt a fórumba és meg kell hagyni érdemes ide benézni, mert van itt jó pár sokat látott Guru. Ennek örülök, mert sokat tanultam a hozzászólásaikból. :R

(#13014) máyköl válasza Degeczi (#13012) üzenetére


máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azért kétlem, hogy egy D300s -et 2 év alatt ki lehetne nőni. Persze ha anyagi okok miatt adná el, az más. :B De ne így legyen. :N

(#13015) Degeczi válasza máyköl (#13014) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

pl. ha rövidesen megjelenne egy D700x, az remélhetőleg lejjebb nyomná végre a D700-ak árát

(most persze nem szempont, de mondjuk 2 éven belül simán elképzelhető ilyen igény)

[ Szerkesztve ]

(#13016) máyköl válasza Degeczi (#13015) üzenetére


máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mármint ezt miért írtad?
Mert inkább gyorsan eladná, nehogy sokat bukjon?
Vagy mert D700-ra akar cserélni? :)

(#13017) Degeczi válasza máyköl (#13016) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

igen
ha meg is jelenik D300s utód, az aligha lesz annyira vonzó, h upgrade-elni kelljen rá

az FX viszont szóbajöhet, ha pl. fontos a nagy érzékenység
(csak egyelőre mocskos drága - de ez még nyilván fog változni)

[ Szerkesztve ]

(#13018) BorgBoss válasza Degeczi (#13017) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Jelen pillanatban totálisan megfelel ez a gép, és igazad van, hogy egy komolyabb különbség kell a váltáshoz. Csakhogy mint a fejlődést ismerve, mindig akad olyan funkció vagy tulajdonság később, ami jobb lenne, ha lenne. És ekkor jön a dilemma.
Ez a hobbi olyan mint minden más, minél jobban belemélyedsz, annál többet költesz rá és képes vagy egy csomó más helyen spórolni, hogy az a bizonyos dolog amivel a legszívesebben foglalkozol minél fejlettebb és jobb legyen. És nem tudsz ellenállni neki :D

máyköl: Kinőni ezt már nehezen lehet, de ha mégis, akkor már az nem hobbi szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13019) Zoli bácsi


Zoli bácsi
(őstag)
LOGOUT blog

Az új gépemmel azt hiszem nekiállok csak RAW-ban fotózni. Most kipróbáltam a Capture NX2-t, egész jónak tűnik. Régebben a Lightroom-ot használtam a D50-hez. Próbáltam az ingyenes Rawtherape progit is, akkor annyira nem jött be, a sötét részeket felhúzva sokkal zajosabb volt, mint ugyanez a művelet az Adobe progijával. Nem akarok itt próbaverziókat telepítgetni, tesztelni, inkább érdeklődnék az okosabbaktól. Mit használtok?
Capture NX2-vel egy könyvtárban lévő kb 300db NEF fájlt kötegelve feldolgoztattam, de azt hiszem a képenkénti földolgozás lenne az igazi. :K Ezek még 6Mp-es NEF fájlok voltak, az új gép fájljaival többet piszmog.
Ja, és van olyan az NX2-ben, hogy "auto distortion". Látom, hogy a lencse torzítását korrigálja. De azt tudja, hogy milyen obival, hány mm-en fényképeztem :F ?

A gyárilag kapott ViewNX egy vicc. Föltettem, azt hittem legalább alap dolgokat tud.

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#13020) BorgBoss válasza Zoli bácsi (#13019) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Mivel a PhotoMe az exif-ből kiolvassa, gondolom az NX2 mint "házi eb" simán átugorja ezt az akadályt

[ Szerkesztve ]

(#13021) Zoli bácsi válasza BorgBoss (#13020) üzenetére


Zoli bácsi
(őstag)
LOGOUT blog

Az ingyenes IrfanView-el szoktam megnézni az Exif adatokat, Nikonnál nem írja ki az obit, Pentaxnál "tudta".

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#13022) Byk01 válasza Zoli bácsi (#13021) üzenetére


Byk01
(kvázi-tag)

Csak vmi kódszámot ír az Irfan view, de szerepel a "lens" meg a "lens type" az exif adatok között.

(#13023) BorgBoss válasza Zoli bácsi (#13021) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Akkor sasold meg a PhotoMe-t. A képeimnél már csak azt nem tudja, hogy melyik szememmel néztem a keresőbe és mit szerettem volna lefotózni ;)
Márpedig, ha benne van ez az exif-ben, akkor tutti, hogy az NX2 is kezeli.
Majd én is feltolom, mert eddig elvoltam más programokkal, de a guruk felcsigáztak a programmal.

[ Szerkesztve ]

(#13024) BorgBoss válasza Zoli bácsi (#13019) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Egyébként én is csak raw-ban fotózom 14-bit, kivéve, ha sorozatfelvétel kell, mármint mozgó témáról. Tű éles képek jelennek meg a monitoromon és csak ámulok a kép minőségén :D

(#13025) BorgBoss válasza Zoli bácsi (#13019) üzenetére


BorgBoss
(újonc)

Window/Metadat menüpont kiválasztásával megjeleníti a kért infókat az NX2. Ergo van mi alapján korrigálnia.

(#13026) Degeczi válasza BorgBoss (#13023) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

így van, a PhotoMe a legjobb, legrészletesebb Exif nézegető

sajnos kb. egy éve már nem frissítette az írója, de így is überel mindent

Pentax esetén még olyanokat is kír, mint a hőmérsékelt, az akku feszültsége üresen és terhelés alatt, az egyes fénymérő szegmensek által mért értékek, és ez grafikusan megjelenítve(!)...

a legtöbb obi esetén az azonosítást is elvégzi

és a legjobb, h Firefox alá be tud épülni, így nem kell elmenteni sem a weboldakról a képeket, rögtön egy jobb klikkre behívható

(#13027) dabgergo


dabgergo
(senior tag)

Na amúgy már jó pár hete megvolt első esküvőfotózásom, amivel kapcsolatban korábban kisebb vita is kialakult.
Iszonyatosan jól sikerült, de rengeteg idő volt, mind az előkészület mind az ottani munkálat (reggel 10től hajnali 2ig) és a feldolgozás még sokkal több időbe telt, mint gondoltam. Két géppel toltam a d90emmel és egy d70el, mindkettőhöz volt egy SB800 (beállított képeken mindkettőt hazsnáltam remoteban) és a 18-105-öt ill. a 85/1.8-at használtam. Összesen több mint 1000 képet lőttem, a válogatás kb. 250 lett max.
Annyit tudok mondani h baromi nagy felelősség és bizony vannak olyan részek melyek megfelelő előkészület nélkül nagyon húzósak tudnak lenni, ha vki ismerősnek elvállaja akkor nagyon gondolja meg és a legfotnosabb h iszonyat alaposan készüljön fel rá. Nekünk volt próbafotózásunk is stb. A párral való jó kommunikáció is kiemelkedő jelentőségű. Én nagyon nem bántam meg h elvállaltam, nagyon elégedettek voltak (és én is), szó szerint semmiről sem maradtam le és rengeteg tapasztalatot is szereztem. Csak egy dolog biztos ezek után, ingyen nem vállalnék már el többet:D

[ Szerkesztve ]

(#13028) kricsi81 válasza dabgergo (#13027) üzenetére


kricsi81
(senior tag)

Megmutatod a legjobb képeket? :)

BLOG: www.kovacsrichard.hu/blog

(#13029) Cassidey válasza kricsi81 (#13028) üzenetére


Cassidey
(VIP)
LOGOUT blog

en is kivancsi lennek a sorozatra, amugyis, de igy meg plane h ugy erzi jol sikerult (ebbol most kivetelesen ne vegyetek le negativ felhangot tolem :) )

(#13030) Flow válasza Degeczi (#13015) üzenetére


Flow
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Ezzel egy picit vitatkoznék. A D700-akat már nyomják kifele. Ennél lejjebb szerintem nem megy az ára ( legalábbis a jelenlegi értékéhez viszonyítva mérvadóan). Külföldön (legalábbis errefele) már így is csak ~120e van a két modell között. Ilyen szinten már nem számít +-1x%, nyilván lecsökkenne a d300s kereslete - mert bár nem mindenkinek jobb az FX, azért ezt nemsokan hagynák ki. Egy viszonylag új modell piacát pedig így megcsapolni nem túl okos lépés. Szvsz kivonják a hivatalos forgalmazásból, az esetleges készleten maradt darabok árát viszont csak kicsit vihetik le a kereskedők, hiszen jobban megéri eladni egy nyereséges D300s-et, mint egy minimális nyereséges, vagy nullszaldós D700-at.

A használt ár sem csökken nagy mértékben, hiszen egy ilyen kuriózum (értsd a dx tengerben) árának kis mértékű csökkenése is a jelenlegihez viszonyítva komolyabb keresletet generál, ergó nem kell az árnak csökkennie.

Persze ez csak saját vélemény, nem biztos, hogy igazam van.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#13031) dabgergo válasza Cassidey (#13029) üzenetére


dabgergo
(senior tag)

Az azért hozzátartozik az elégedettségemhez, hogy kevesebb mint 3/4 éve kezdtem el fotózni teljesen nulláról és az egész esküvőfotózást szívessgéből, ingyen csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#13032) Zoli bácsi válasza dabgergo (#13031) üzenetére


Zoli bácsi
(őstag)
LOGOUT blog

Az az utólsó képed pláne nagyon tetszik. :C :C

Én azóta is bánom, hogy nem hívtam fotóst az esküvőmre. A Praktikámat adtam oda egy ismerősnek, ő csettegtetett, lett is 3-4 használható fotó az egészből.

Akartam kérdezni, a 18-105-nek nem kevés a fényereje ilyenhez?

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#13033) dabgergo válasza Zoli bácsi (#13032) üzenetére


dabgergo
(senior tag)

Azt a 85/1.8-al lőttem.

(#13034) dabgergo válasza Zoli bácsi (#13032) üzenetére


dabgergo
(senior tag)

Most látom h nem is arra válaszoltam amit kérdeztél:) Templomban szinte végig a 18-105-öt használtam és bőven jó volt, nagyon sokszor vaku nélkül is (szerencsére eléggé fényes templom volt és még a világítás is jó volt), szal nagyon is használható. A kinti beállítottakhoz használtam főként a 85/1.8-at mert ott van idő a mozgásra és sokkal szebb a kis mélységélesség.

(#13035) Az-X


Az-X
(őstag)

Egy szomorú történtet mesélnék el a kedves közönség okulására. Egy kifejezetten elemeket és akumlátorokat forgalmazó cégnél megrendeltem 2db Nikon aksit. Olcsóbban ajánlották mint a fotós üzletek. Valószínűleg valami félre értés miatt sajnos utángyártottakat hoztak így nem vettem át, mindenképp eredetit szerettem volna.

Hazajöttem, felmentem Vaterára és látom, hogy van fent jópár eredeti EN-EL3e nagyon kedvező áron (7-8000Ft körül). Gyorsan le is ütöttem egyet aminél külön ki is volt hangsúlyozva, hogy eredeti. Ma délután el is mentem érte, belepróbáltam a vázba szépen működött. Próbakor feltűnt, hogy a színe picit más mint amit a vázhoz adtak. De volt rajt nikon hologramos matrica meg doboz... gondoltam biztos valamit változtattak az anyagon. Itthon csak kíváncsiságból átolvastam a hozzá kapott papírt, amin feltűnt, hogy lenne valami matrica de csak rá van fénymásolva. No ekkor már gyanús volt, mondom magamban utána nézek neten. Sajnos a gyanúm beigazolódott. Rengeteg helyen írnak hamisított aksikról. Itt van példának a nikon erről szóló írása.

Nem tudom a Vatera erre mit szólna. Ráadásul emiatt kimentem Gödöllőre ami nem kis távolság. Az eladót sem okolhatom, Ő sem biztos, hogy tudott róla. Csakhát utángyártottat kaptam volna 3-4000Ft-ért. No mindegy így jártam, lehet azért még futok egy kört hátha vissza tudom szerezni valahogy a pénzem.

Aki pedig mostanában szeretne venni ilyen aksit nagyon vigyázzon, nehogy becsapják!

[ Szerkesztve ]

:)

(#13036) benedekco


benedekco
(HARDVERAPRÓD)

Hali!
Van egy D80-am 18-135-ös kitobival. Szeretnék egy picit belekóstolni a makrózásba. Régen még a kompaktommal szerettem is ilyen képeket készíteni. Kérdésem a következő, láttam nemrég ajánlottátok többen is a Raynox DCR-250-t. Erre az obira is érdemes beszerezni ilyesmit? Illetve annak idején láttam a Hoya is gyárt előtétlencsét ami nagyít. Ilyesmikkel érdemes próbálkozni?
Hoya lencse ami közelít, makróhoz közelít, vagy egy másik lencse ami max 4Xez.

Mos mé, hánem? - Túrás, sátras, kempinges topik: http://tinyurl.com/3hjp8on - Keresek Asus M3A76-CM típusú alaplapot.

(#13037) Kazimír válasza dabgergo (#13031) üzenetére


Kazimír
(őstag)

Éljen az ifjú pár! :)
Szép képek lettek, még szebbek is, mint amit én hoztam össze ugyanilyen kombinációval, igaz, nekem nem volt időm a beállított képekre, csak azt kaphattam le, amit "futtában" elcsíptem (családi esküvő volt, szerveznem is kellett párhuzamosan). :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#13038) Degeczi válasza Az-X (#13035) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

a Vatera magasról tesz rá, tele vannak hamis cuccokkal...
(csak egy példa: keress rá "Sony AA"-ra: ott egy rakás "4800 mAh"-s, ami a világon nem létezik egyik gyártó kínálatában sem, a Sonyéban is 2700-as a legnagyobb)

(#13039) BorgBoss


BorgBoss
(újonc)

Ha valaki vesz egy új nikon gépet, akkor ne tegye bele az előző gépéből a memória kártyát, mert módosítja a 10 ezres intervallum számlálót a gép, ha nagyobb van rajta. Először formázza le a kártyát mielőtt használja! Az okát nem ismerem. Persze megjegyzem , hogy az expo countert nem módosítja, úgyhogy nincs nagy gond, csak érdekesség, meg ha valaki ragaszkodik a folytonossághoz :D
Én úgy jártam, hogy a DSC_03xx után DSC_67xx lett. Csak sasoltam, hogy hogyan sikerült 1 nap alatt ennyit ellőnöm :Y
De végül is lényegtelen, úgyis átírom a transferrel a nevet. Csak érdekességként írtam le. :))

[ Szerkesztve ]

(#13040) Degeczi válasza BorgBoss (#13039) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

esetleg nézz bele a kézikönyvbe is, a d6, "file number sequence" beállítás értékeivel kapcsolatban...

(#13041) kugyu21


kugyu21
(fanatikus tag)

Hosszú stagnálás után a héten elkezdett a D5000 ára csökkenni.
Láthatáron van valami utód?

(#13042) Degeczi válasza kugyu21 (#13041) üzenetére


Degeczi
(PH! addikt)

szerintem nem valószínű, hiszen még egy éve sem kapható, és igazi ok sincs a cseréjére

a termékfrissítési ciklusok alapján a D90 lenne esélyes idei utódra, ill. a D700x is logikus lenne (még ha az nem is tisztán "utód")

(#13043) Az-X válasza benedekco (#13036) üzenetére


Az-X
(őstag)

Ha érdekel nekem van egy eladó Hoya HMC Close-up +4 67mm-es előtét lencsém, ez pont jó a 18-135-re.

:)

(#13044) Karima


Karima
(senior tag)

Hali

Van valakinek tapasztalata Yongnuo YN460-II vakuval kapcsolatban? sb-600 mellé szeretnék venni egyet (vagy kettőt).

(#13045) kricsi81 válasza Karima (#13044) üzenetére


kricsi81
(senior tag)

Jó vaku olcsón, teljesen megéri.

BLOG: www.kovacsrichard.hu/blog

(#13046) Karima válasza kricsi81 (#13045) üzenetére


Karima
(senior tag)

Tudtam, h Te fogsz válaszolni elsőnek:) (hisz Neked is ilyened van)

(#13047) benedekco válasza Az-X (#13043) üzenetére


benedekco
(HARDVERAPRÓD)

Amíg nem tudom, hogy mit tud a két megoldás egymáshoz képest addig nem mondok semmit. Keresek flickr-en teszt képeket, vagy legalábbis megpróbálok.

Mos mé, hánem? - Túrás, sátras, kempinges topik: http://tinyurl.com/3hjp8on - Keresek Asus M3A76-CM típusú alaplapot.

(#13048) kricsi81 válasza Karima (#13046) üzenetére


kricsi81
(senior tag)

Nekem csak hasonló van (YN 462), de nem nagyon lehet rosszat hallani a 460-ról :)
(azt leszámítva, hogy gondolom ez is hajlamos a "sípolásra" töltés közben, mint általában minden ilyen low cost vaku)

Amúgy tervben van hogy lecserélem énis 460-ra. (vagy Nikon SB-80DX-re)

De ha kettőt veszel, számítsd bele hogy 2 vevő, 2 állvány, 2 tartó, esetleg 2 ernyő... az már jelentős költség.

BLOG: www.kovacsrichard.hu/blog

(#13049) Az-X válasza benedekco (#13047) üzenetére


Az-X
(őstag)

Nekem van mindkettő, ha gondolod ki tudod próbálni.

:)

(#13050) Karima válasza kricsi81 (#13048) üzenetére


Karima
(senior tag)

Hát jelentős költség igen, de még mindig jobb, mint ha ugyanezt venném 2 sb900-al :) (mondjuk azéert a két vakut hülyeség lenne összehasonlítani:))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nagy Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.