Hirdetés

Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #44341 üzenetére

    Hát, igazad van... Ha nem lennék jogász, már tipliztem volna külföldre... Nekem most anyagi oldalon éppen nincsenek gondjaim (persze olyanok sem, hog vegyek-e 24-70/2.8-at, vagy sem...), de azért egy sör mellett el tudnék panaszkodni. Na majd Egerben...

    Látom, sikerült megint jó kis flame wart indítanom. Amit persze mindenki a maga szája íze szerint értelmez... Tehát: én is viszem magammal az obijaimat, vakumat, ha megyünk nyaralni, kirándulni. Ha elmegyünk nyáron pl. Rodoszra (az a terv), fogom vinni a cuccost... Viszont ha kimegyek a gyerekkel a játszótérre, akkor oda nem fotózni megyek, és nem is azért, hogy vigyázzak a gyerekre (ezt sokan félre értik a gyerekmentesek közül). Hanem azért, hogy vele legyek, játsszak, homoktortát "süssek", és elkapjam a csúszda alján. Ide nekem a) nagy cucc nem kell; b) obit cserélni nincs lehetőség (aki volt gyerekével egyedül játszótéren, elhiszi, egy obi kicserélése pont annyi idő, amennyi alatt megeszik egy bögre homokot, vagy fejreesik a hintáról); c) az a fontos, hogy legyen egy-két örömteli pillanat, amit elkapok. Ha felmegyek a János-hegyre a gyerkőccel, ugyanez a szitu - ráadásul olyankor a hátamon a Manó egy fémvázas hordozóban, tehát hátizsák kilőve, oldaltáska/övtáska pedig nagyon macerás ilyenkor. Tehát ide is csak a váz jön egy obival. Síelni is vittem az egész cuccot, és reggel eldöntöttem, hogy melyik obit viszem fel a hegyre...

    Nekem a 17-50/2.8 bejön, nagyon. A 2.8 még éppen jó kevés fényezni, kreatívkodni, moskodni, a 17 még éppen elég jó látószög tájképezni, az 50 - nos, ez csak kistele, de a 16 megapixel esetében azért a croppolásra is támaszkodhatok... Ellenben kicsi. Nálam ez egy alapobi lett, az is marad (ha nagyon sok pénzem lenne, esetleg lenne helyette nikkor). Agyalni azon kezdtem, hogy ha elmegyünk megint valahova, ahova egy obi kell, akkor nem lenne-e jobb a 18-105 (hiszen úgysem 2.8-on fotózok), vagy még inkább a 18-200.

    Aztán ha teljes családdal megyünk játszótérre, vagy a János-hegyre, már viszem az 50-est is, sőt, talán a vakut is játszani, mert ott a feleségem is, tehát tudok "csak" fotózni; és nem gond sem cipelni, sem obit cserélgetni, sem hátrébb menni a biztonságos elérési távolságon túlra, hogy megfelelő beállítást keressek.

    Szerk.: Tamás, nem biztos, hogy jobb a milc. Az is ott van az oldaladon, az is nyűg valamilyen szinten. Persze komplett rendszer egyszerűbb cipelni (emlékezzetek Szentendrén, nekem abba a táskába a váz, és három obi belefért), de vannak idegesítő hiányosságai. Ha az új oly omd fog kapni a mostani egy helyett három használható gombot, és egy kicsit kezesebb af-et, én lehet, hogy vissza is mennék...

    Szerk.: Necro, te villamosmérnök vagy? Akkor villamosokat szerelsz?

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Aktív témák