Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dtomi #569 üzenetére

    Többektől is ilyen gagyi vízfestmény-szerű képeket látok ezzel a géppel, de nem mindenkitől. Az kétségtelen, hogy gyengébb lett az S5500-nál, és alighanem szándékosan. Ki venne akkor 6500FD-t, ha az 5600 is hozná az 5500 szintjét a kor igényeinek megfelelő újításokkal? :D más kérdés, hogy a 6500FD-vel is sok ilyen vízfestményt láttam, valamit nagyon elcseszett a Fuji a zajelmosásával amit nem kellett volna. Alighanem azért, hogy magasabb ISO értékeket is bele lehessen tenni, holott az S5500 már ISO 100-on kezdett el zajongani, 200-on már zavaró volt, 400-on meg használhatatlan. Az S5600-ban ISO1600-at is be lehet állítani...de minek? Az automatikusan nyíló vaku miatt meg tutira földhöz csapkodnám az S5600-at, nekem ne tudja már jobban, hogy akarok-e vakuzni. Az 5500 gyakorlatilag mindent megengedett átbaszkurálni, semmit nem akart felülbírálni. Kivéve a fehéregyensúlyt bekapcsolt vakunál de már azt is kitaláltam, hogy hogyan lehet megkerülni RAW nélkül. Szóval amire fizikailag képes az a gép azt gyakorlatilag be is lehet rajta állítani. És ez az amit durván lekorlátoztak az utódjánál.

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák