Hirdetés
Corsair K70 MAX tapasztalatok
A beálltáshoz a macOS és Windows operációs rendszerekre egyaránt elérhető iCue szoftvert kell telepíteni, amely Windows alatt körülbelül 250 MB memóriát használ. Böngészőn keresztüli beállításra sajnos nincs lehetőség, de a szoftver szerencsére nincs túlbonyolítva, ráadásul akár 50 különböző profilt is lementhetünk a billentyűzetre, ami sokkal több, mint amire bárkinek szüksége lenne. Az egyik legfontosabb rész a billentyűzet melletti fogaskerék megnyomása után állítható: ez az USB-s mintavételezési érték, amely 125 és 8000 Hz (0,125 ms) között állítható, az extra magas érték az Axon processzornak köszönhető. Ugyanitt lehet a PlayStation módot is bekapcsolni, illetve a már említett, alacsonyabb késleltetést lehetővé tevő tournament mode statikus háttérvilágításának színét is itt lehet megadni.
Az első menüpont a Light Effects, rengeteg réteget lehet egymásra pakolni és gyakorlatilag a végtelenségig lehet csavarni a lehetőségeket. A háttérvilágítás minősége amúgy hibátlan, a gombonként címezhető, északi tájolású RGB fényforrások gyönyörűen teszik a dolgukat, a szóköz gomb alatt az egyenletesség miatt három világítótest is helyet kapott, de még a Corsair logó alatt is kettő van, plusz mindegyik multimédiás billentyű is kapott fényt. Az egyébként sötétszürke kupakok feliratai világítás nélkül nem minden szögből láthatók jól, ami a minimalista stílus kedvelői számára amúgy örömteli, bekapcsolt háttérvilágítás esetén viszont minden láthatóvá válik, nincsenek halott zónák, a fényfolyam rendkívül egyenletes. Elérhető a Murals nevű speciális világítási lehetőség, ez tulajdonképpen arra jó, hogy igény esetén egy mozgókép színeit, vagy akár a monitorunkon épp látható dolgokat jeleníthetjük meg a billentyűzet háttérvilágításaként.
A Corsair K70 Max háttérvilágítása [+]
A Key Assignments menüpontban egyedi funkciókat párosíthatunk a gombokhoz, a multimédiás funkciók mellett az egérgombok kattintásait is párosíthatjuk, illetve itt van lehetőség makrók létrehozására is. A Performance menüpontban azt adhatjuk meg, hogy a Win Lock funkció mit kapcsoljon ki, ez lehet maga a Windows gomb, a Shift + Tab, az Alt + F4, illetve az Alt + Tab is, mindegyik külön-külön kapcsolható be. A legizgalmasabb viszont természetesen a Key Actuations menüpont, ahol gombonként lehet megadni az aktuációs pontot 0,4 és 3,6 mm között, 0,1 mm-es lépésekben, illetve be lehet kapcsolni a rapid triggert is, itt igény esetén külön-külön be lehet a down- és upstroke értékeket is állítani. A szoftver extra funkció közül említésre méltó a hardvereink hőmérsékletét, kihasználtságát, illetve a ventillátorok fordulatszámát mutató Dashboard.
A billentyűzet hangjával kapcsolatban felemásak az érzéseink. A kenés hiánya sajnos jól hallható, csilingelő, elsősorban műanyagos, másodsorban fémes hangja van, de a hangtompítók azért teszik a dolgukat, úgyhogy összességében közepesen hangosnak mondanánk. Ezt szintén egy relatív skálán kell értelmezni, hiszen a mágneses kapcsolós billentyűzetek között a középmezőnyben helyezkedik el, nagyjából olyan hangos, mint a Wooting 60HE+, sokkal hangosabb, mint a Keychron Q1 HE, viszont halkabb, mint a SteelSeries Apex Pro. A klasszikus mechanikus kapcsolós gamer billentyűzetek között viszont könnyű hangosabbakat találni. Ha valaki kimondottan halk billentyűzetre vágyik, nem biztos, hogy itt fogja megtalálni a számításait, de azért nem is vészes a dolog.
Corsair K70 Max az extra Esc és Space billentyűkkel, csuklótámasszal. [+]
A gépelési élmény kellemes, az állítható dőlésszög és a rendkívül kényelmes, jó minőségű, szivacsos csuklótámasz ehhez nyilván hozzátesz. Játék közben gyorsnak éreztük az eszközt, a Wooting szintjét nem érte el, de nincs messze tőle, a konkurensek között a legjobbak között van. A gombokat könnyű megnyomni, úgyhogy a pörgős akciójátékokhoz nagyon jó partnernek bizonyult a K70 Max. A rapid trigger működésével kapcsolatban nem tapasztaltunk anomáliát, minden pontosan és az elvárásainknak megfelelően működött, viszont sok professzionális játékos használ extrém érzékeny beállításokat, tehát 0,1 mm-es érzékelést a kompetitív játékokban, amit ennél az eszköznél nem lehet beállítani, hiszen a kezdő érték legalább 0,4 mm kell, hogy legyen. Ezt hiányosságnak gondoljuk: aki már használt rapid triggert és tisztában van a saját beállításaival, az nyilván könnyedén el tudja dönteni, hogy a 0,4 mm-től induló érték elég-e neki. Első használat esetén viszont megvan annak az esélye, hogy a játékstílusunkhoz passzoló, ideális értéket ki sem tudjuk próbálni, mert alacsonyabb, mint amit a K70 MAX tud.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!