Corsair K70 RGB Pro: ennél több nem is kellhet egy billentyűzetbe

Bemutatkozott az a teljes kiosztású billentyűzet, amiben a Corsair szinte összes tudása benne van, nyilván ehhez mérhető árért cserébe.

Hirdetés

Bevezetés, külső

A K70 ismerősen cseng a Corsair márka rajongóinak, ugyanis már 2014-ben is létezett ilyen billentyűzet a gyártó palettáján, akkor még Vengeance K70 néven. Azóta már megjelent a második generációs, az alacsony profilú és a TKL kiosztású változat is, most pedig bemutatkozott a K70 RGB Pro, melybe szinte mindent belerakott a gyártó, amire jelenleg képes.


[+]

Ahogy azt már említettük, teljes gombkiosztással rendelkező billentyűzetről van szó, a lokalizációt tekintve pedig US QWERTY kiosztásról beszélünk, vagyis a felhasználók Enterből egysoros, bal oldali Shiftből pedig hosszú billentyűt püfölhetnek, a jelenleg rendelkezésre álló információink alapján pedig más nyelvű kiosztás nem is lesz elérhető.


[+]

A 444 x 166 mm alapterületű billentyűzetet felülről fekete színű alumíniumlemez, alulról pedig műanyag borítja, a berendezés tömege ennek megfelelően tekintélyt parancsolóan nagy, 1,15 kg. A Corsair-sárga dobozban a klaviatúrán kívül találunk még egy viszonylag puha műanyaggal borított csuklótámaszt is, melyet mágnesek segítségével tudunk a billentyűzet alsó éléhez rögzíteni, cserekupakokat viszont nem is érdemes keresni a csomagban, sőt, még a mechanikus billentyűzeteknél kicsit már alaptartozéknak tekinthető gombkiszedő szerszámot is kispórolták.


[+]

A periféria tetején floating kialakítású gombok sorakoznak, vagyis azokat oldalról nézve úgy tűnhet, mintha lebegnének a burkolat felett. Ennek legnagyobb előnye, hogy a mechanikus kapcsolókba épített RGB LED fénye oldalra is kiszűrődik, cserébe viszont a switchek oldala jobban ki van téve a pornak – szerencsére a kupakok eltávolítása után ezek tisztítása viszonylag könnyű feladat.

[+]

A fő gombok enyhén textúrázott, két külön darabból kiöntött és összerakott kupakokat kaptak, így a karakterek gyakorlatilag különálló, áttetsző műanyag elemek, nem pedig festéssel vagy matricázással kerültek a gombokra, ezzel tartósságuk akár végtelen is lehet.

[+]

A numerikus pad fölé a mérnökök odabiggyesztettek néhány fényes felületű multimédiás vezérlőgombot, a hangerőszabályzó görgő és a némító gomb viszont már egy sorral feljebb, egy, a többi részhez képest kiemelt sávon kapott helyet. Erre a sávra került még a profilváltó, a billentyűzet fényerejét 20%-os lépésekben szabályzó, valamint a Windows gomb zárolásáért felelős billentyű, középen pedig egy fényes műanyag sáv díszeleg, mely az RGB világítással ellátott Corsair logó mellett a Scroll, Caps és Num Lock funkciók állapotát jelző fényforrásoknak is otthont ad.

[+]

A billentyűzet élei csak felül rejtenek némi érdekességet: ide csatlakoztatható az 1,82 m hosszú, szövetborítású vezeték USB Type-C-s vége (a másik végén már Type-A csatlakozó fityeg), továbbá itt találjuk a K70 RGB TKL-en is elérhető Tournament kapcsolót, melyet áttolva egy makrómentes, statikus, effektek nélküli világítási beállításokkal működő profil lép működésbe annak érdekében, hogy játék közben semmi ne zavarjon meg minket.


[+]

Végezetül a billentyűzet alsó részéhez érve összesen három érdekességgel találhatjuk szembe magunkat. A leglátványosabb ezek közül a csillag alakzatban elhelyezett kábelvezető csatornarendszer, aminek segítségével a billentyűzet alatt tudjuk elvezetni például fejhallgatónk vezetékét. Az alsó rész négy sarkában nagyméretű, gumiból készült csúszásgátló talpak kaptak helyet, a felső sarkokba pedig egy-egy, két állásban is kihajtható műanyag láb került, melyek 40, illetve 48 milliméterig tudják feltornászni az eszköz felső élének egyébként 32 milliméteres magasságát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés