Logitech G Pro X Superlight 2 egér
Nagyjából egy évet csúsztunk ezzel a cikkel, hiszen az itt szereplő két termék 2023 végén jelent meg, úgyhogy lehettünk volna gyorsabbak. Viszont a téma most is aktuális, hiszen a professzionális e-sportolók között egyik legnépszerűbb egér, a Logitech G Pro X Superlight 2 bemutatásával kezdünk.
Hirdetés
A fizetett játékosok által használt perifériákat adatbázisba rendező ProSettings kimutatása szerint jelenleg a professzionális Counter-Strike játékosok 19,95%-a ezt az egeret használja, 17,47%-uk pedig az előd mellett tette le a voksát, tehát ez a két legnépszerűbb kurzorkergető ebben a szcénában. A Valorant játékosok között az előd a lista második helyén van (17,89%), a Superlight 2 pedig a harmadik (10,98%), ami nagyon jól mutatja nem csak az egér kiválóságát, hanem azt is, hogy nem teljesen egyértelmű, hogy kell-e rá váltani, úgyhogy a tesztünkben erre is megpróbálunk választ találni.
Balra a G Pro X Superlight, jobbra a G Pro X Superlight 2 [+]
Az eredeti Superlight 2020 végén egy teljesen új szintet jelentett a játékos egerek között: a 2018-ban piacra lépő Logitech G Pro Wireless utódjaként annak formavilágát örökölte, de 80-ról 63 grammra csökkent a tömege, amit a konkurencia azóta utolért, akkoriban viszont már-már döbbenetes volt, hogy ezt hogyan tudták elérni egy korrekt üzemidővel rendelkező, vezeték nélküli egérnél méhsejtrácsos kialakítás nélkül.
A formavilág a játékosoknak bejött, a szimmetrikus kialakítású rágcsáló szinte minden kézmérethez és fogási stílushoz alkalmas, egyedül a kisebb kezű tulajdonosok lehetnek gondban az oldalsó gombok elérésével ujjbegyes fogás (fingertip grip) esetén. Az alacsony késleltetés, a kiváló anyaghasználat és összeszerelési minőség az egyik legnépszerűbb kiegészítővé emelte a profi játékosok között, de időközben a konkurencia is felzárkózott, úgyhogy volt teher az eredetileg 2023 végén megjelent Superlight 2 vállán: tulajdonképpen ezen a modellen múlt és múlik, hogy a népszerűség tovább növekszik-e, vagy megmarad a korábbi szinten.
Jelenleg úgy tűnik, hogy ez utóbbi történt, ami ránézésre nem nagy meglepetés: a G Pro X Superlight 2 ugyanis szinte pontosan úgy néz ki, mint a közvetlen elődje, tehát a Logitech nem akart hozzányúlni a bevált recepthez, ami egyébként érthető. Az egér szimmetrikus kialakítású, a vonalvezetését „safe shape-nek” (biztonságos/semleges forma) is szokták hívni, kiterjedése 125 x 63,5 x 40 milliméter, a tömeget viszont 63-ról 60 grammra sikerült csökkenteni, aminek nincs óriási jelentősége. A színválaszték szűkebb lett, az előző modell még pirosban is elérhető volt, az aktuális verzió viszont már csak feketében, fehérben és rózsaszínben kapható, amivel valószínűleg nagyjából lefedi a piacot, de pár különleges kiadás azért jó lett volna, a játékosok szeretik a színes kiegészítőket.
A G Pro Superlightnál probléma volt a fehér színű változat sárgulása a bőrrel érintkező részeknél, a logó pedig színtől függetlenül hajlamos volt lekopni: hosszabb távú használat hiányában ezeket sajnos nem tudtuk ellenőrizni a Superlight 2-nél, a fórumokon viszont lehet olvasni sárgulással kapcsolatos panaszokat, úgyhogy valószínűleg ezt a problémát nem sikerült kiküszöbölni. Ettől eltekintve viszont nagyszerű anyaghasználatról beszélhetünk, jó minőségű, kellemes tapintású borítást kapott az eszköz, az összeszerelési minőség pedig elsőosztályú, sehol nem lehet úgy megnyomni a burkolatot, hogy nyekergő hangot adjon.
Balra a Logitech G Pro Superlight aftermarket talpakkal, jobbra a G Pro Superlight 2 a gyári teflontalpakkal [+]
Két változás azért már a külső tekintetében is történt: az egyik, hogy a micro USB csatlakozót Type-C USB váltja. Más formájúak továbbá a talpak is, ennek semmilyen gyakorlati hasznát nem látjuk, de az utólag megvásárolt talpak nyilván nem kompatibilisek keresztbe. A környezetbarát kartondobozban póttalpat nem mellékelnek, van viszont egy 1,9 méter hosszú USB Type-A/Type-C kábel, amely sima gumiborítást kapott, de elég rugalmas, továbbá ehhez jár egy adapterhosszabbító is.
Van még utólag felragasztható, fekete színű csúszásgátló grip tape a gombokra és a két oldalra (ez az egér színétől függetlenül fekete), az egér aljára egy extra mágneskupak, amelyre teflonborítás került, továbbá jár egy USB Type-A csatlakozós, vezeték nélküli Lightspeed adapter, ami már a 8000 Hz-es mintavételezést is támogatja: erről később részletesen is szó lesz. Az adapter egyébként továbbra is apró, az egér aljában a neki kialakított helyen biztonságosan hordozható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!