Hirdetés
Android TV, médialejátszó, hangrendszer
A Thomson a nagy Android TV tábor tagja, azaz televízióik egy része, beleértve ezt is, a Google által fejlesztett okostévérendszert használja. A 7.0 verziószámú Androidra épülő platform a 49UC6406 esetében sem teljesít túlságosan fényesen, valószínűleg kevés neki a négymagos (ARM Cortex-A53) processzor és a 2 GB RAM, mindenesetre párszor belefutottunk idegesítő lassulásba, akadásba. A rendszermenü viszont teljesen jól használható, a struktúra logikus és minden fontos szolgáltatás, funkció hamar meglelhető.
A távirányító kialakítása ismerős lehet már a TCL televíziók mellől, hiszen itt ugyanazt a dizájnt alkalmazták. A szokásosnál vékonyabb és hosszabb, de a lényeges gombok nem hiányoznak róla. A tv képes együttműködni az USB-n keresztül csatlakoztatott vezérlőeszközökkel, azaz egérrel, billentyűzettel és gamepaddel is.
Az Android TV nagy előnye a hatalmas alkalmazáskínálat, hiszen a felhasználó több ezer app közül válogathat. Ezek között kiemelt szerepet kaptak a különféle tartalomszolgáltató applikációk, tehát a videó- és képmegosztó, illetve a komplett filmeket, sorozatokat kínáló szoftverek. A játékok sem hiányoznak, de azt tapasztaltuk, hogy a komplexebb grafikájú szoftverekhez a hardver teljesítménye nem elégséges, azok akadoznak, így játszhatatlanok. Van böngésző, azaz a netes szörfözésre is mód nyílik, és a készülék rendelkezik beépített Chromecasttal is, aminek köszönhetően a kompatibilis eszközök képe egy alkalmazás segítségével megjeleníthető a nagy képernyőn.
A hangrendszer
A két darab, 8 wattos, lefelé fordított hangsugárzóból álló integrált audiórendszer csodákra nem képes. Az tény, hogy hanghibákat nem tapasztaltunk, de az is igaz, hogy a megszólalás teljesen művi, élettelen. A basszusok gyakorlatilag érzékelhetetlenek, a dinamikatartomány szűk, és a sztereó hangtérről is le kell mondani. Az előzetesen programozott hangmódok nem hiányoznak, amelyek már nevükkel (Szabvány, Mozi, Zene, Tiszta hang, Játék, Stadion, Személyes) is jelzik, hogy milyen típusú tartalmakhoz szánja őket a gyártó, ám mégsem figyelhetőek meg közöttük markáns eltérések.
Médialejátszó
A készülék rendelkezik az előre telepített Android TV-s alap médialejátszó alkalmazással, de ha valakinek úgy tartja kedve, egyszerűen telepítheti a Kodit, a Plexet, vagy más komplexebb, videók, képek és zenék kezelésére szolgáló szoftvert. Mindenesetre a gyári program is használható, hiszen a képeknél például a JPG mellett a TIF, PNG, GIF és animgif típusú állományok megjelenítése is megoldott. Működik a diavetítés, amely aláfestő zenével és különféle effektekkel még fel is dobható. Audiótartalmak esetén az MP3 mellett a WMA és FLAC formátumok megszólaltatása is megoldott, és a szoftver képes az ID3 tagek feldolgozására.
A videóknál azért már akadnak komolyabb formátumtámogatási hiányosságok: a DivX, Suzumiya, Killa_sample és XviD fájlok lejátszását megtagadta. Viszont az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a 4K anyagokkal semmi gondja nem volt, és jó pár HDR10 állományt is probléma nélkül le tudtunk játszani. A surround szabványok közül az Atmos és a True HD szabvány állította áthághatatlan akadályok elé. A külső feliratok megjelenítése is működött, és még arra is figyeltek, hogy a betűk szürkés háttér előtt jelenjenek meg, így a szöveg minden esetben jól látszik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!