Végre egy olcsó Thomson tévé a tesztpadon!

Kipróbáltuk a 4K felbontású, androidos platformra épülő Thomson 49UC6406 készüléket!

Képminőség: kontraszt, betekintési szög, felhők

A tévébe saját fejlesztésű és gyártású VA panelt építettek, a fénykibocsátó diódákat mátrixszerűen helyezve el, azaz Direct LED háttérvilágítást alkalmaztak. A háttérfény eloszlása viszont korántsem tökéletes: a műszeres mérések azt mutatták, hogy akár 14 százalékos eltérés is előfordulhat az egyes képrészletek között, de szabad szemmel is észrevehető a felhősödés, foltosodás. Ez elsősorban homogén képtartalom esetén látványos, tehát filmezésnél, tévézésnél nem igazán tűnt fel, hogy gond lenne.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

A betekintési szög nem az igazi, ugyanis már akkor is érzékelhető a szaturáció változása, a tónusok szürkülése, ha csak kicsit is oldalról nézi az ember a kijelzőt. A színek normális beállítások és források használata mellett szépek, természetesek, egyedül a bőr megjelenítése során tapasztaltunk kisebb anomáliákat. De ilyenkor sem vészes a helyzet, nem futottunk bele főtt rákot idéző pirospozsgás, illetve zöldes, hullasápadt arcokba. A képalkotási technológia nem teszi lehetővé a tökéletes, 0 cd/m² fénysűrűségű fekete megjelenítését, de az igazsághoz tartozik, hogy filmezés közben a feketék meglepően mélynek tűntek. Normál (Szabványos) képmódban 0,1178 cd/m² fénysűrűségű feketét mértünk 260,1 cd/m² fényerő mellett, ami 2206,18:1 valós kontrasztarányt jelent. Ez a VA panelek szegmensében távol van a világbajnok értéktől, de azért még abszolút elfogadhatónak számít. A készülékből nem hiányzik a Dinamikus kontraszt funkció, amelynek bekapcsolásával valamelyest kontrasztosabbá válik a kép, viszont ilyenkor a finom átmenetek eltűnhetnek.

Thomson 49UC6406 Thomson 49UC6406
Thomson 49UC6406 [+]

A mozgásmegjelenítés korrekt, de nem hibátlan, ugyanis enyhe akadozásba néha-néha azért belefutottunk. Viszont utánhúzás nincs, és az objektumok körül sem bukkant fel remegő-vibráló aura. A zajosodás az alacsony bitrátájú és felbontású állományok esetén markánsan jelentkezett, amin csak félig-meddig lehetett javítani a DNR (zajcsökkentés) funkció bekapcsolásával. Azt nem tudjuk, hogy a legendásan gyatra tévéműsoroknál hogy teljesít a masina, hiszen a készülék tulajdonosa ezeket száműzte otthonából. Az input lag 23,8 ms, ami teljesen korrekt értéknek számít, és ezen a téren a Thomson 49UC6406 sok magasabb kategóriás riválisát lekörözi.


[+]

A modell képes a 4K felbontású anyagok megjelenítésére, és a felskálázás sem hiányzik. Tapasztalataink szerint csodákra ez sem képes, de valamelyest azért lehet vele javítani a részletességen. A készülék emellett támogatja a nagy dinamikatartományú anyagok kezelését, viszont az alacsony, 360 cd/m² maximális fénysűrűség miatt a HDR hatás nem annyira látványos, mint egy olyan modell esetében, ahol ez az érték magasabb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés