Android tv
A TCL évekkel ezelőtt úgy döntött, hogy nem öl energiát saját okostévérendszer fejlesztésébe, helyette inkább a Google megoldását építi készülékeibe. Ma már egyre világosabban látszik, hogy ez nem feltétlenül volt jó döntés. A platform megújulását ugyanis mindig csak ígérgetik, de grafikus kezelőfelülete most is nehézkesen használható a túl nagy méretű ikonok, a túl sok "üres hely" és a kötöttségek miatt. Viszont legalább a stabilitással és a sebességgel nincs már gond.
Hirdetés
A távirányító totálisan átlagos darab, amelyet már ismerhetünk a régebbi TCL modellek mellől. Ergonómikus, de nincs rajta túl sok gomb, így a fontos szolgáltatások és funkciók egy része nem érhető el róla közvetlenül. A modell papíron támogatja a Google Assistant és Amazon Alexa használatát, aminek révén hanggal is lehet kommunikálni a tévével, de nekünk erre sehogy sem sikerült rávenni. A tévé képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott külső vezérlőeszközökkel, ami a különféle netes appok futtatása során nagyon jól jöhet. Rengeteg, több ezer alkalmazás várja, hogy letöltsék, tehát a kínálat óriási, e téren az Android TV kétségtelenül a vetélytársak fölé nő.
A tartalomszolgáltató applikációk mellett vannak természetesen hírekkel, sporttal, életmóddal kapcsolatos szoftverek is, és persze a játékok sem hiányoznak. Utóbbiak között akad jó néhány pazar grafikájú csúcsdarab, például az Asphalt 9, azonban a tévébe épített harmatgyenge hardver (Realtek RTD2850 CPU 4 db 1,1 GHz-es ARM Cortex-A55 maggal; 2 GB RAM; Mali-470 MP grafikus chip) miatt ezeket el is lehet felejteni. A vas ugyanis már a középkategóriás játékok futtatására sem alkalmas, azaz a nagy alkalmazáskínálat egy részéről le kell mondani. Kár.
Médialejátszó
A Google Play alkalmazásboltból le lehet tölteni komplex, nagytudású médialejátszó alkalmazásokat, hiszen ott figyel például a Kodi és a Plex is. A tévé ettől függetlenül rendelkezik egy előre telepített alapszintű médialejátszó szoftverrel is, ami sokat nem tud, de azért biztos van, akinek ennyi is elég.
Audiotartalmaknál a borítót és a dalszövegeket sem képes megjeleníteni, az MP3 mellett pedig a WMA és a FLAC szabványok kezelése megoldott. Képeknél a JPG és PNG megjelenítése jöhet szóba. A diavetítés elindítható, de a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatok nem varázsolhatóak a képernyőre.
Videós tesztcsomagunk átpörgetése során az derült ki, hogy a DivX és 10 bites videókról le kell mondani, a Killa_sample pedig borzasztóan akadozott. A többivel viszont nem volt gond, és a 4K HDR fájlokat is gond nélkül lejátszotta. A surround hangfájlok közül a Dolby Atmos és a TrueHD is áthághatatlan akadályok elé állította a programot. A külső feliratok megjelenítése biztosított, az ékezetes betűkkel sincs gond, és mivel a karakterek körül vékony keret jelenik meg, ennek köszönhetően a szöveg mindig jól olvasható.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!