Festmény és tévé egyben: Samsung The Frame tévé

Teszteltük a megújult belsővel, 4K HDR QLED panellel ellátott, egészen különleges televíziót.

Hirdetés

Kezelés, hangrendszer

A Samsung a kritikák ellenére továbbra is kitart a saját, Tizen-alapú okostévé-koncepciója mellett. A grafikus kezelőfelületre már nagyon ráférne egy alapos újratervezés, mert egyszerűen túlzsúfolt, emiatt kicsit átláthatatlan, ráadásul a struktúra sem az igazi, emiatt egy csomó fontos menüpont csak a megszokottnál hosszabb "kattintgatás" után érhető el. Viszont az is igaz, hogy a magyar nyelven is kommunikáló rendszer most már legalább kellően gyors és stabil, így fagyásokat, újraindulásokat nem tapasztaltunk.


[+]

Az előzetes információk arról szóltak, hogy a készülék megkapta a Samsung saját fejlesztésű Bixby mesterséges intelligencia rendszerét, és támogatja az Amazon Alexa és a Google Assistant technológiák használatát. Ez utóbbi kettőről azonban Magyarországon le kell mondani, a Bixbynek pedig egy butított, egyszerűbb verziója került a tévébe. Ennek következtében beszélgetni még nem nagyon lehet vele, arra sem képes, hogy megmondja, hogy a tévében látott ruha milyen márkájú.  Ehelyett egyelőre csak arra alkalmas, hogy parancsszavakkal irányítsuk a készüléket vagy keressünk internetes tartalmakra. Ez sem lenne kevés, de a modell magyarul nem tud, ami azt jelenti, hogy a magyar nyelvű kulcsszavakat nem érti meg, így azokra nem is tud keresni. Összességében a mesterséges intelligencia egyelőre még inkább csak ígéret, mintsem jól működő szolgáltatás.


[+]

A jelek szerint a Samsung továbbra is ragaszkodik a "kevés gombos, de dizájnos" koncepcióhoz, hiszen ezúttal is egy olyan távirányítót pakoltak a termék mellé, amely karcsú, jól néz ki, viszont cserébe csak néhány gomb található rajta, emiatt pedig csak kevés funkció érhető el róla közvetlenül, ami nem az igazi. A tévé egyébként képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel, billentyűzettel, ami a netes alkalmazások futtatása során igen hasznos lehet.

Hangrendszer

A 2.2 csatornás, 40 wattos, rejtett hangszórókra épülő integrált hangrendszere korrekt megszólalást produkál, így a hangminőség egy fokkal jobb, mint amit általában a tévéktől megszokhattunk, de ez még mindig nem jelenti azt, hogy a végeredmény tökéletes lenne. A basszusokkal nagyon szűkmarkúan bánik, és kisebb aránytalanságok és pontatlanságok is felfedezhetőek. Játéknál, filmeknél, sportközvetítéseknél ez nem különösebb gond, de zenehallgatásra már nem igazán ajánlott, ugyanakkor hanghibákat sem tapasztaltunk.


[+]

Mindössze két hangprofil közül választhatunk (Normál, Hangosított), de az equalizer segítségével bárki a saját ízléséhez igazíthatja az arányokat. Nem hiányzik az Automatikus Hangerő funkció, amely aktív állapotában automatikusan kiegyenlíti a hangot, hogy csatorna- vagy forrásváltáskor ne változzon a hangerő szintje.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés