Radeon X1000: végre megérkezett!

Hirdetés

Anisotropic Filtering

Az ATI új, szögfüggetlen anizotropikus szűrését szintetikus tesztképeken elemeztük. A színes sávok a felhasznált különböző részletességű textúrákat (MIP mapeket) jelzik. Ha szögfüggő a szűrés, akkor bizonyos irányokban csúnya túlszaladásokat látunk, melyek azt jelentik, hogy arrafelé gyengébben dolgozik az algoritmus. Minél nagyobb szintű az anizotropikus szűrés, annál kisebb köríveket kell kapnunk.

ATI R520 ATI R520 Quality ATI R420 NVIDIA G70
Trilinear filtering
2x-es aniso
4x-es aniso
8x-os aniso
16x-os aniso

Látható, hogy a korábbi ATI chip már kétszeres AF-nél kezd csúnyán „kivirágozni”, és ugyanez a helyzet az R520-nál is sebességre állítva. Kétszeres szinten még az ATI minőségi AF-je is lemaradt a G70 mögött. Négyszeres szinten az R520 minőségi beállítása már egyértelműen vitte a prímet. A második helyre szoruló G70 megoldása már erősen szögfüggő, de jobb volt, mint a Radeonok alapértelmezettje. Nyolcszoros anizotropikus szűrésnél a sorrend változatlan maradt, de már az R520 minőségi beállítása is kezdett bizonytalankodni a 45 fokos irányokban. A bizonytalankodás tovább erősödött tizenhatszoros szinten, de az R520 minőségi beállítása klasszisokkal jobb volt konkurenseinél; kérdés, milyen a sebessége.

Fel kell hívni a figyelmet, hogy a grafikon a felső 20 %-ot mutatja! Meglepetéssel tapasztaltuk, hogy az új Radeonoknál elhanyagolható sebességbeli különbség volt az ugyanazon a szinten lévő minőségi és sebességre kihegyezett mód között. Ráadásul az esés mindig kisebb, mint az NVIDIA kártyáknál. Számunkra érthetetlen, hogy ilyen jó és gyors minőségi beállítás mellett mi szükség van a sebességire.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények