Komponensek, perifériák játékosoknak
A PCX.hu heti akciója a grafikus kártyákat érinti, így leáraztak egy sor Sapphire modellt is – aki a gyártót ismeri, az tudja, hogy AMD Radeon alapú egységekről lesz szó. Ha az alsó-középkategóriát nézzük, akkor például itt van az RX560 Pulse OC 4 GB 46 000 forintért. Nem mai darab a Polaris, de mint láttuk, az AMD még mindig talál rajta csiszolnivalót. A szóban forgó kártya egyébként egy darab hűtőventilátorral hűti az 1226 MHz Boost órajellel dolgozó, 896 stream processzort tartalmazó GPU-t.
Az egy DVI, egy HDMI és egy DisplayPort kimenetet kínáló kártya 210 mm hosszú és 112 mm magas, tehát nem különösen nagy, de azért hűtésével két foglalatnyi helyet igényel magának.
Valamivel komolyabb teljesítményre számíthatunk a GTX 1050 Ti-re épülő kártyáktól, így például az MSI GTX 1050 Ti 4 GB OC-től, amely 60 000 forintba kerül. Ez a „sima” OC-s 1050 Ti egy kétventilátoros, átlagos hűtést használ, így a tuningpotenciál sem ér az egekig – mindenesetre alapból 1341 MHz-en dolgozik, a Boost órajel 1455 MHz, a 4 GB GDDR5 memória pedig 7 GHz-es effektív órajelen üzemel. A kártyán három kivezetés van, mindegyik fontos csatlakozóból (DVI, HDMI, DisplayPort) találunk rajta egyet.
Végül még feljebb lépve teljesítményben, az Inno3D kompakt, GTX 1060 GPU-val szerelt, 6 GB-os kártyáját 83 000 forintért vihetjük haza, egyéves garanciaidővel. Ezen a kisméretű konfigurációkhoz ajánlható, 172 x 98 mm-es alapterületű modellen egyventilátoros hűtés dolgozik, a memória pedig a 8 Gbps-os sávszélességet kínáló GDDR5 modulokból áll össze. A kis méret ellenére gazdag csatlakozókínálatban dual-link DVI, HDMI és három darab DisplayPort kivezetés található, a GPU órajelei pedig 1506/1708 MHz-en alakulnak.
A külső egységeket illetően az iWaynél most 21 650 forintba kerül a Cooler Master MH-751 headset – 40 mm-es sugárzók, neodímium mágnesek, 20 Hz - 20 kHz közötti hang, analóg (négypólusú vagy két hárompólusú) csatlakozók jellemzik ezt az egységet. A zárt kagylón műbőr borítás és szivacs hivatott növelni a komfortot, a hajlékony tartóra szerelt mikrofon pedig levehető, ha nincs rá szükség. A 280 gramm tömegű füles hallgatói egyébként elfordíthatóak, így laposabb kivitelben könnyebben szállítható.
Bár a legtöbben ma már megelégszenek az alaplapi hangkártya minőségével (ami a jobb lapoknál egyébként nem is rossz), azért van még mindig piaca a külső egységeknek. A kategória nagy öregje, a Creative egyfajta univerzális felsőkategóriás megoldásnak szánja az 52 200 forintos Sound BlasterX G6-ot, amely nemcsak PC-vel, de a népszerűbb konzolokkal is képes együttműködni. A készülékben egy virtuális 7.1-es hang előállítására képes, 32 bites, 384 kHz-es DAC dolgozik, dekódolja a Dolby Digital jeleket, és nemcsak analóg vonalszintű ki- és bemenettel, de ezek digitális optikai megfelelőivel is felszerelték.
Headset helyett hangsugárzóként pedig szóba jöhet a Creative-tól a a 35 730 forintba kerülő Sound Blaster Roar Classic Lite, ami egy combosabb méretű, de azért még hordozható Bluetooth-os hangsugárzó. Kétutas, kettős erősítésű a belseje, és mellékesen mikrofonnal is rendelkezik, tehát kihangosítóként is használhatjuk, ha szeretnénk. A Bluetooth mellett rendelkezik 3,5 mm-es vonalszintű bemenettel és microSD foglalattal is, tehát zenét ezeken keresztül is hallgathatunk, de extra érdekesség, hogy a microSD kártyával a hangok felvétele is adott. A 6000 mAh-s akkumulátorral szerelt, 1 kg tömegű, 200 x 116 x 57 mm-es egységtől 10 órás üzemidőre számíthatunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!