Philips 243B9H: munkához, tanuláshoz tervezett monitor tesztje

Nálunk járt a beépített webkamerával és Type-C csatolóval felszerelt, Full HD felbontású megjelenítő.

Képminőség, panel

A monitorba egy 23,8 hüvelykes, IPS technológiára épülő, Full HD felbontású panel került, amelynek pixelsűrűsége 92,56 ppi, ami ma teljesen átlagosnak minősül. A kijelzőt ezúttal is bevonták speciális bevonattal, amely a külső fények hatékony eloszlatásával megakadályozza a tükröződést és a zavaró becsillanást.


[+]

A Philips 243B9H esetében Edge-LED háttérvilágítást alkalmaztak, azaz a fénykibocsátó diódákat a keretbe építették. A gyári adatok szerint a maximális fényerő 250 cd/m², de mi ennél lényegesen magasabb értéket, 318,5 cd/m²-t préseltünk ki belőle, dehát inkább több legyen, mint kevesebb! A minimális fényesség 21 cd/m², ez viszont egy picit sok, és ha valaki nagyon sötétben szeretné használni úgy, hogy mellette pihenni próbálnak, akkor ez már zavaró lehet egy kicsit.

Hirdetés

A monitor a fényerő változtatását nem PWM-mel oldja meg, azaz nem villogtatja a háttérfényt, ami pozitívum. Méréseink alapján a fény eloszlása nem tökéletesen egyenletes, mert az egyes képtartományok között a különbség elérheti a 16,5 százalékot is. A hétköznapi használat során felhősödés nem jelentkezett és a zavaró IPS glow jelenségbe sem futottunk bele.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

Betekintési szög, Adaptive Sync

Az IPS panel elméletileg jó betekintési szöget biztosít, azonban itt ez meglepő módon nincs így. Már 150-155 fok környékéről bőven érzékelhető a tónusok fakulása, viszont legalább invertálódástól nem kell tartani. A maximális képfrissítési ráta 75 Hz, ami az Adaptive Sync technológia támogatásának köszönhetően dinamikusan változhat a videókártyából érkező képjelek függvényében. Az AMD hivatalos FreeSync demójával, illetve néhány játékkal próbáltuk ki, és a dolog működött, bár tény, hogy ez alapvetően nem egy gamer eszköz és ilyen célra vannak lényegesen jobb megoldások is, nagyobb maximális képfrissítési rátával.


[+]

Válaszidő, input lag

A bemeneti késleltetés a Leo Bodnar eszközzel végzett vizsgálataink szerint 19,7 ms, ami nagyon messze van attól, amit e téren a legjobb monitorok produkálnak. A válaszidő terén sem teljesít kiemelkedően, ugyanis 4 ms (G2G) ez az érték, ami szintén elmarad a csúcsot képviselő készülékektől.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények