NVIDIA GeForce GTX 1060 – GP106 félpénzen

Nagyrészt egy felezett GP104 lett a GP106. A kérdés csupán az, hogy teszi-e mindezt fél sikerrel? A tesztből kiderül!

Luxmark, CompuBench

OpenCL-es tesztjeink között a Luxmark régi versenyző. A LuxRenderre épülő sugárkövetésre fejlesztett tesztprogramban hagyományosan nagyon erősek a Radeonok, amióta az alapjukat a GCN architektúra adja. Az NVIDIA kevésbé tervezi robusztusra rendszereit a compute teljesítmény szempontjából, így általános számításokra ezek nem annyira jók, mint a konkurens megoldások.

Hirdetés

Már korábbi teszünk fórumában is kaptunk visszajelzést, hogy a Luxmark GTX 1080-as eredményei nem stimmelnek. Többszöri mérésre, két eltérő gyártó videokártyájával is ezt kaptuk azonban, de sikerült rájönnünk, mi okozza. Valamiért a GDDR5X memóriák nem kapcsolnak teljes sebességre, ha ez a program fut, de kimértük, hogy a memória-sávszélesség nagyon befolyásolja a végeredményt. Ez magyarázza az említett anomáliától mentes GTX 1070 erősebb szereplését a GTX 1080-hoz képest, és a GTX 980 Ti erős értékéből is erre következtethetünk, ahogy az ilyen téren bőségesen megáldott Fury X is jól érzi magát. Sajnos a GTX 1060 a GTX 1070-hez képest, a számolóegységek számával arányos teljesítménnyel tudott nevezni, ami még a GTX 970 ellen is kevés volt.

A CompuBench az egyik újdonság a megújult OpenCL-es tesztcsomagunkban, és ezen belül is közkívánatra a Bitcoin és a T-REX programokat futtattuk le a tesztelt hardvereken. Előbbi egy általános képet ad arról, hogy a virtuális valuták bányászására mely hardverek a jobbak, míg utóbbi szintén egy sugárkövetésre épülő applikáció, ugyanakkor a Luxmarkhoz képest azzal a különbséggel, hogy ez már egy dinamikus jelenetet használ. Ebben a két tesztben vegyesen domináltak a GeForce-ok és a Radeonok, de a GTX 1060 számára nem sok babér termett. Itt jól látható, hogy a régebbi Maxwellek több helyen is előrébb végeztek.

A Bitcoin számolásos tesztet szokatlanul erősen vették a zöld gyártó megoldásai, noha azt tradicionálisan inkább Radeonokra szokás bízni, többszörös teljesítményük miatt. Valószínűleg nem egy algoritmust használnak ezzel a programmal. Itt tudta egyedül maga mögé utasítani a GTX 1060 a GTX 970-t.

Igazából nagy meglepetésre nem lehetett számítani a GPGPU-s tesztekben, hiszen a Pascal architektúra továbbra is a Fermi alapjaira építkezik, így általános számításban továbbra sem találtak legyőzőre a GCN-es Radeonok. Mondhatni minden a papírformának megfelelően alakult.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények