MSI Bravo 15: AMD-s gamer notebook

Sokan szeretik az AMD processzorra és NVIDIA grafikára épülő notebookokat. Tesztalanyunk az MSI receptje alapján készült.

Tapasztalatok

Kijelző

Ne kerülgessük a forró kását: az MSI a Bravo 15 kapcsán ugyanazt a taktikát követte, mint a Cyborg 15-nél, és ugyanazt az olcsó, de minőségben nem annyira acélos Full HD panelt választotta ehhez a géphez is. Ez a kijelző 144 Hz-es frissítésével jó választás lenne játékra, de többi tulajdonsága közt akadnak kifogásolhatóak.

[+]

A 300 cd/m²-t éppen csak elérő maximális fénysűrűség például ilyen. A 1619:1 kontrasztarány igazából nem rossz, és játékok alatt jól is jön a nagy dinamikatartomány. Ami viszont manapság már kevésbé elfogadható, az a 63,3%-os sRGB lefedettséget biztosító színtér, aminek egyenes következménye a gyenge színhűség is. Némileg javítja az összképet az egyenletes háttérvilágítás és a PWM-mentes fényerőállítás.

[+]

Használat közben

Az MSI Bravo 15 előnye, hogy alacsony terhelésen nyugodtan dolgozhatunk rajta észrevétlenül, hűtése ugyanis ilyenkor nagyon halk. Ez köszönhető az energiával takarékosan bánó, így nem is igazán melegedő Ryzen processzornak, és annak, hogy két ventilátor dolgozik a rendszer hűvösen tartásán. Ha szeretnénk, hogy ez komolyabb feladatok alatt is így maradjon, akkor az MSI Centerben érdemes bekapcsolni a Silent profilt, különben viszonylag hamar nagyobb terhelésre váltanak a légkavarók, és ez a Balanced profilban is már jól hallható zúgást eredményez. Irodai környezetben ezt már hangosnak is mondanánk, de egy gamer notebooktól még bőven elfogadható a hangerő.

A processzor normál beállítások között egy rövid felugrást követően a hivatalos 35 wattos TDP közelében stabilizálja fogyasztását, hőmérséklete pedig 80 °C fölé emelkedik.

Kicsit más a helyzet az Extreme Performance profil aktiválásakor, ekkor ugyanis hamarabb kapcsolnak magasabb fokozatba a ventilátorok, ahogy a CPU is tovább marad a 45 wattos fogyasztási tartományban. Ez a két paraméter együtt egyébként azt eredményezi, hogy a melegedés igazából nem változik, a hangerő viszont már egyértelműen jelzi, hogy itt egy játékosoknak szánt noteszgépet használunk. Aki perverz vágyat érez, az a Cooler Boost funkciót is bekapcsolhatja – ez gyakorlatilag folyamatosan maximumon járatja a ventilátorokat, és rendkívül hangos. Figyelembe véve, hogy a melegedés ezen funkció nélkül sem extrém és nincsenek throttlingra utaló jelek, tulajdonképpen felesleges is foglalkozni vele.

Ami a GPU-t illeti, itt látható, hogy az Extreme Performance profil a csúcsterhelésnél nagyobb kiugrásokat engedélyez (~90 watt helyett ~100 watt), de a melegedéssel egyik esetben sincs gond, a GPU hőmérséklete 80 °C alatt tudott maradni.

[+]

A burkolat esetében a hőmérsékletekkel nincs probléma, alul a bőrünkkel érintkező részek mind 40 °C alattiak, és a billentyűzeten is csak egy szűk középső sávban találni ennél melegebb pontokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények