Bevitel, hang, üzemidő, értékelés
A noteszgép billentyűzete kellemes meglepetést okozott: az egyszínű, kék háttérvilágítással rendelkező klaviatúra feszes, nem hajlik és jó visszajelzést ad a lenyomott gombokról. Az ellenállás mértékét is jól eltalálták, attól egyik billentyű sem esik be, ha hozzáérünk, de hosszabb, akár egész napos munka alatt sem fáradnak el ujjaink. Ahogy egy „gamer” notebooktól illik, a WASD gombok kinézetükben eltérnek a többitől, és ilyen a bekapcsológomb is. A sokoldalúságot hivatott növelni a numerikus rész is, mely munka közben jöhet jól – cserébe a kiosztás kicsit szűkös lett, de megszokható.
A tapipad is jó, de itt nincs semmi extra: a közepes méretű egységet a középvonaltól balra tolva helyezték el és integrált gombokat kapott. Pontossága a mindennapokhoz megfelelő, de komolyabb munkához érdemes az egeret elővenni.
Hirdetés
A hangsugárzókról sokat nem érdemes beszélni, átlagos hangminőséget kínálnak, közepes dinamikatartománnyal és elfogadható maximális hangerővel. A frekvenciatartomány korlátozott, de ez szinte minden notebookról elmondható.
Üzemidő
Az 54 Wh-s akkumulátor már jelzi, hogy az üzemidő maximalizálása nem volt elsődleges fontosságú a Bravo 15 esetében, mely 2,25 kg-os tömegével és 25 mm-es vastagságával amúgy sem tartozik az ultrabookok közé, és az MSI, ha fontos nekik a hordozhatóság, nem rest 99,9 Wh-s áramforrásokat alkalmazni.
Amire ez az 54 Wh elég, az az alapbeállításokkal nagyjából 5 órányi munka vagy hat és fél órányi filmnézés. Ezen valamennyit tolhatunk a Super Battery aktiválásával és a dGPU teljes tiltásával, ekkor akár egy teljes munkanapot is végigdolgozhatunk töltés nélkül.
Értékelés
Ahogy közeli rokona, az inteles Cyborg 15, úgy a Bravo 15-nek is leginkább a kijelző a kifogásolható pontja, mely korlátozott színtere miatt már a játékok során nyújtott élményre is negatív hatással lehet. Az összeállítás többi részével igazából nincs probléma: a hardver erős, egyaránt megállja a helyét játék és munka során és ha a kijelző több színt tudna megjeleníteni, még multimédiás feladatokhoz is bátran mernénk ajánlani a notebookot.
A körítéssel sincs igazából gond, bár a csatlakozókínálat lehetne gazdagabb, vagy legalábbis lehetne rajta USB 3.2 Gen2 is. Cserébe viszont van Gigabit Ethernet és Wi-Fi 6E is. A bővíthetőség is jó, a billentyűzet alapvetően kényelmes és a numerikus résznek köszönhetően munkára is jól használható. Ez utóbbi egyébként általánosságban is jellemző a Bravo 15-re, hiszen gamer notebookhoz mérten viszonylag csendes működése és visszafogott külsejesokat segít abban, hogy mindenféle területen helyt tudjon állni. A melegedés és a zajszint sem extrém, de hordozhatósága csak közepes viszonylag nagy tömege és közepes üzemideje miatt.
Wombath
Az MSI Bravo 15 C7V notebookot a gyártó bocsátotta rendelkezésünkre.