Képminőség
Kompromisszumok? Na azok vannak!
Annak, hogy a döntéshozók és mérnökök egy kompakt, hordozható, akkumulátorról üzemeltethető, hangrendszerrel, médialejátszóval és más extra funkciókkal megtömött, megfizethető termék mellett tették le a voksukat, ára van, ami a képalkotás terén jelentkezik valamelyest. Sem a felbontás, sem a fényerő nem mondható kiemelkedőnek, ami azért behatárolja a felhasználók lehetőségeit, és engedmények megkötésére készteti őket.
A HD, azaz 1280x720 képpontos felbontás a mai világban már a minimum, de még azért elfogadható. Rendben, a tévéadások jó része ugyan SD felbontású, de azért már iszonyú könnyen hozzá lehet jutni Full HD videók, filmek, streamelt tartalmak tömkelegéhez is, hogy az új generációs konzolokról ne is beszéljünk, hiszen rengeteg játék már szintén Full HD-ban érkezik. Magyarul tehát nem lehet kihasználni maximálisan az ilyen tartalmakban rejlő lehetőségeket.
Az ultrarövid vetítési távolságú projektoroknak nincs szükségük ugyanakkora fényerőre, mint hagyományos társaiknak, de az LG PH450UG projektor 450 ANSI lumen maximális fényárama bárhogy is nézzük, kicsit kevés. A gyakorlatban ez ugyanis azt jelenti, hogy az értékelhető képhez rendesen be kell sötétíteni, hiszen ha a kinti fény akadály nélkül tör be a szobába vagy fel van kapcsolva a villany, akkor már nem sok minden látszik. Az extrémen kicsi vetítési távolság a gyakorlatban azt jelenti, hogy 33 centiről 80, 20 centiméterről pedig 60 hüvelykes kép megteremtésére képes, aki pedig megelégszik szolid 40 collal, annak elég kb. 8 centiméterre tennie a vászontól vagy a faltól a masinát, ami így tehát sokkal több helyet nem foglal, mint egy tévé állvánnyal, talppal.
Ideális körülmények mellett
Amennyiben sikerül ideális körülményeket teremteni, a kép minőségére sok panasz nem lehet. A tónusok kifejezetten természetesek, valósághűek, élénkek, így a Dinamikus Szín képmódosító funkció aktiválása nem indokolt. Még az olyan problémás árnyalatokkal sincs gond, mint a bőr, vagy az arany. Mindenesetre ha gond lenne, akkor a bőr, a fű, illetve az ég színe egy külön menüpontban finomhangolható. A végeredmény kellően kontrasztos, így semmi értelme erőltetni a Dinamikus Kontrasztot, amely bekapcsolt állapotában azt eredményezi, hogy a sötétebb részeken a finom átmenetek egyszerűen eltűnhetnek. Akadozásba, döcögésbe egyáltalán nem futottunk bele, tehát a mozgásmegjelenítés tökéletesen folyamatosnak tűnt.
A szúnyogháló-effektus csak nagyon közelről vehető észre, igen-igen enyhe mértékű zajosodást pedig csak a leggyatrább SD videóknál tapasztaltunk, de ezen hatékonyan lehetett segíteni a Zajcsökkentés bekapcsolásával. Amennyiben kicsit torz lenne a kép, akkor sincs óriási probléma, hiszen a Keystone funkció használatával ez a probléma is többé-kevésbé kiküszöbölhető. Arra is van lehetőség, hogy elforgassuk a képet, így a masina fejjel lefelé elhelyezve, tehát például plafonra rögzítve is használható. Sőt, állítva is: ilyenkor a képet értelemszerűen az asztalra vagy más vízszintes felületre vetíti ki, ami egy tárgyalásnál egész hasznos lehet.
Az előre programozott képprofilokról ezúttal sem feledkezett meg a vállalat. Ezek a már megszokott módon nevükkel jelzik, hogy mire lehet számítani tőlük, illetve hogy milyen típusú tartalmak mellé szánja őket a gyártó (Normál, Mozi , Sport , Élénk, Játék), sőt a felhasználói fiókok sem hiányoznak. A modell elméletileg lehetővé teszi a 3D tartalmak megjelenítését, de mivel szemüveget nem kaptunk mellé, így azt nem tudjuk megmondani, hogy a térhatású videókkal, filmekkel hogy boldogul.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!