Hirdetés
Képminőség
Mint azt korábban említettük, az LG NANO81 a dél-koreai cég egyedi Nanocell technológiáját használja. Ezt már részletesen bemutattuk korábban, úgyhogy most csak röviden a lényeg: az IPS LCD panel és a néző között elhelyeznek egy igen vékony, úgynevezett nanokristályokból készült filmet. Ezek speciális anyagból készült, mindössze 1 nm átmérőjű, átlátszó gömböcskék, amelyek kialakításuk révén elméletben képesek felerősíteni a színeket, megakadályozni a zavaró becsillanást, és javítani a betekintési szögön.
Nos, az tény, hogy a színek tényleg kifejezetten ragyogónak tűnnek. A LED LCD tévékre mind a mai napig jellemző fátyolosságérzet a megszokottnál enyhébb, és a tónusok természetességére sem lehet panasz. Még az olyan kritikusnak számító tartalmaknál is megfelelően teljesített, mint mesterséges fénynél hullámzó víz, emberi arcbőr vagy árnyékos rét. Az viszont tény, hogy a képalkotási technológiából fakadóan tökéletes fekete nincs, amit műszeres méréseink is alátámasztottak. A kontrasztosság terén a készülék nem teljesít jól, sőt....Hiába próbálkoztunk, változtattuk a paramétereket, kapcsoltunk be minden szóba jöhető képmódosító funkciót, így sem sikerül 1010,6:1 értéknél nagyobb natív kontrasztot elérni. Emellett szemre is sokszor úgy éreztük, hogy lehetne picit kontrasztosabb a látvány.
Az Edge-LED háttérvilágítású készülék maximális fényereje SDR módban 345 cd/m², HDR módban pedig 547 cd/m²-nél nem sikerült többet kicsiholnunk belőle. Ebből fakadóan a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenése ugyan biztosított, azonban azok visszaadása, a HDR effekt nem annyira látványos.
Mivel a diódákat nem rács alakban helyezték el, hanem a keretbe építették, ezért számítottunk rá, hogy a fényerő eloszlása nem lesz tökéletesen egyenletes. Ez be is bizonyosodott, hiszen a kalibrátorral végzett méréseink alapján az egyes képtartományok fényereje közti különbség elérheti a 19 százalékot is. Teljesen homogén képtartalmak (például egyszínű kép) esetén ez látható is, azonban az is igaz, hogy a hétköznapi, átlagos használat, tehát filmezés, játék, tévézés során a felhősödés, foltosodás nem tűnik fel. A betekintési szög is remek, csak 165-170 fok környékéről érződik a tónusok enyhe fakulása.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
A modell 3840x2160 képpont megjelenítését szavatolja, tehát 4K-s. Megkapta az LG szuperfelbontás funkcióját, amelyről azt ígérik, hogy képes az alacsonyabb részletességű anyagok felskálázására, tehát ha csak HD vagy Full HD a forrás, akkor is elérhető a 4K közeli élmény. Nos, ebből a valóságban nem nagyon láttunk semmit, ismét bebizonyosodott, hogy csodák nincsenek, a semmiből nem lehet csak úgy pixeleket varázsolni. Az LG NANO81 maximális képfrissítési rátája 60 Hz, és a készülék nem támogatja a dinamikusan változó képfrissítési frekvencia funkciókat sem. Az input lag méréseink szerint 11,4 ms, ami viszont szuper érték. Úgyhogy azt mondanánk, hogy játékra abszolút alkalmas a tévé, még ha azért akadnak ennél jobb megoldások is gamingre.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!