Képminőség
A képminőségért a házon belül készülő legújabb, azaz 6. generációs Alpha 9 képfeldolgozó chip, valamint az LG Display által fejlesztett és gyártott OLED Evo panel felel. Az alkalmazott képalkotási eljárásból fakadóan elméletileg biztosított a tökéletes, 0 cd/m² fénysűrűségű fekete, és ebből adódóan a végtelen natív kontrasztarány megteremtése, és műszeres méréseink ezt igazolták is. A kontrasztjavítás bekapcsolásával egyébként némiképp markánsabbá tehető a különbség a világos és fehér tartalmak között, azonban ez a finom átmenetek eltűnésével jár együtt, ezért csak játékoknál vagy animációs alkotásoknál lehet értelme használni, hagyományos műsoroknál, videóknál, filmeknél nem igazán.
A nagy dinamikatartományú tartalmak visszaadása megoldott, és mivel a maximális fénysűrűség eléri az 1154,5 cd/m² értéket, a HDR effektus kellően látványos lehet. A fényerő homogenitása viszont messze nem tökéletes, hiszen a tesztelés során azt tapasztaltuk, hogy az egyes képernyőtartományok közötti eltérés elérheti a 16,5 százalékot, aminél például az általunk korábban kipróbált, LG G3 csúcstelevízió lényegesen jobban teljesít. Mindenesetre a hétköznapi használat során egyáltalán nem tűnt fel zavaró felhősödés, és ez az, ami igazán számít.
Homogenitásvizsgálat: a fénysűrűség mértéke az egyes fényerő beállítások mellett [+]
A színek a várakozásoknak megfelelően ragyogóak, minimális fátyolosság sem érzékelhető. A színgazdagság rendben van, viszont hiába próbálkoztunk, a színpontosság terén nem sikerült tökéletes eredményt elérni. Szemre rendben vannak a tónusok, viszont aki profi grafikai munkára keresne televíziót, az jobban teszi, ha másfelé nézeget. A betekintési szög kiváló, konkrétan tökéletes, hiszen akkor sem érződik a tónusok fakulása, ha valaki teljesen kiszorított pozícióból tekint a képernyőre, valamint invertálódástól sem kell tartani.
A kijelző 3840x2160 képpont felbontású, azaz 4K-s. A processzor megkapta a cég exkluzív felskálázási eljárását, amely papíron képes az alacsonyabb részletességű anyagok feljavítására. Azonban hiába aktiváltuk ezt a Szuperfelbontás névre hallgató megoldást, nem történt semmi érdemleges a képpel, azaz még az LG legfejlettebb processzora sem tud pixeleket elővarázsolni a semmiből, de ez azért nem lepett meg minket túlságosan.
A mozgásmegjelenítés során tapasztaltunk olykor enyhe akadozás, elmosódottságot, de ezeken a kisebb hibákon lehet segíteni a TruMotion menüpont alatt található képjavító-képmódosító megoldások, így például az interpolációs technológia aktiválásával. A maximális képfrissítési frekvencia 120 Hz, és a FreeSync, illetve G-Sync technológiák használata is támogatott. A válaszidő csupán 0,1 ms, a bemeneti késleltetés pedig a Leo Bodnar eszközzel végzett mérésünk alapján 10,8 ms, ami remek eredménynek számít. Papíron tehát a televízió játékra is alkalmas és ki is próbáltuk egy Xbox Series X-szel, valamint egy gamer laptoppal, és teljesen rendben volt az élmény.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!